YILBAŞI
ROMANYA & TRANSİLVANYA ŞATO TURU

OTOBÜS İLE İSTANBUL HAREKET

29 Aralık 2018 – 2 Gece 4 Gün

1. Gün: İstanbul, Bükreş

Akşam saat 21.00’da Kadıköy evlendirme dairesi, saat 21.30’da Avantgarde Otel Önü ve saat 22.00 de Bakırköy Ömür Plaza önünden hareket ile yola çıkıyoruz. (Kalkış saatlerinden en geç yarım saat önce belirtilen yerlerde bulunmanız gerekmektedir.)  Yaklaşık 2,5 saatlik yolculuğun ardından Kapıkule sınır kapısına varışımızda gümrük ve pasaport işlemlerinin tamamlanması ve ardından Bulgaristan’a geçerek, Bükreş’e yol alıyoruz.


2. Gün: Kapıkule, Bükreş

Gümrük ve Pasaport İşlemlerinden Sonra Bulgaristan’a giriş yapıyoruz. Gece yolculuğumuzun ardından sabah saatlerinde Bulgaristan’ın Rusçuk şehrine ulaşmamızın ardından Tuna Nehri üzerinde bulunan Dostluk Köprüsünden geçerek Romanya Giurgiu hududuna geliyoruz. Burada gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Doğu’nun Paris’i olarak hafızalara kazınan Bükreş’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından Bükreş’e ulaşıyoruz. Bükreş'i yakından tanıma fırsatı bulacağımız bu turumuzda; Devrim Meydanı, Üniversite Meydanı, Roma Ahteniumu, Çavuşesku tarafından yaptırılan “Halk Evi” , Atamız Mustafa Kemal ATATÜRK Heykeli, Garnizon Binası, Bükreş Tarih Müzesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Bükreş şehir turumuzun ardından dileyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek Köyler Müzesi ve Nikolay Çavuşesku Evi turuna Katılabilirler. (25 Euro) Ekstra turumuzun ardından konaklama yapacağımız otele geçiş yapıyoruz. Oda dağılımın ardından serbest zaman ve geceleme Bükreş’te bulunan otelimizde. Dileyen misafirlerimiz akşam ekstra olarak düzenlenecek Romanya Otantik Restoranında alınacak akşam yemeğine katılabilirler (40 Euro)  Yemekten sonra otelimize dönüş yapıyoruz.
Müze Girişleri Ve Müze İçerisi Anlatımları Ekstra Tur Ücretine Dâhildir


3. Gün: Bükreş, Sinaia, (Bran-Braşov), Bükreş ( MUTLU YILLAR )

Sabah otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz için ekstra düzenlenecek olan  Romanya’nın en can alıcı noktası ve Şatoları ile hafızalara kazanan ‘’TRANSİLVANYA&ŞATOLAR’’ turumuza başlıyoruz. (50 Euro) Müthiş doğa ve tarihi güzellikleri içinde barındıran turumuza ilk olarak Avrupa’nın en güzel şatolarından biri olan Peleş Sarayı Ziyareti ile başlıyoruz. Burayı ziyaret ettikten sonra Bran Şehrine hareket ediyoruz ve burada Osmanlı Tarihinde Kazıklı Voyvoda olarak bilinen III. Vlad'ın Kont Drakula filmlerine konu olmuş ve Vampir Efsanesinin doğduğu Gizemli Drakula Şatosunu ziyaret ediyoruz. Misafirlerimiz burada meşhur İsli Peynirin (Kaşkaval) tadına bakabilirler ve hediyelik dükkanlarından alışverişlerini yapabilirler. Sonrasında tarihi güzellikleri ve kafeleri ile ünlü Braşov Şehrine hareket ediyoruz. Ortaçağ Alman Rokoko üslubunda inşa edilmiş tarihi yapıların yer aldığı bu güzel şehirde Kara Kilise, şehir surları, korunmuş dar sokakları başlıca göreceğimiz yerler arasındadır. Buranın panoramik turuyla birlikte misafirlerimize şehrin meşhur restoranlarında vakit geçirebilecekleri serbest zaman veriyor ve akşam konaklama yapacağımız Bükreş’teki otelimize geri dönüş yapıyoruz. Geceleme otelimizde.
Müze girişleri ve müze içerisi Anlatımları Ekstra Tur ücretine dâhildir. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Yılbaşı Eğlencesine katılabilirler, leziz yemekler, müzik eşliğinde sınırsız eğlence.(75 Euro)


4. Gün: Bükreş, İstanbul

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Bükreş’ten ayrılarak İstanbul’a hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Bulgaristan’ın eski başkenti ve tarihsel dokusu ile bilinen dört tepe üzerine Yantra nehir vadisinde kurulu olan Veliko Tarnavo şehir turuna katılabilirler.(15 Euro) Kapıkule sınır kapısından geçerek İstanbul’a hareket ediyoruz. Turumuzun ardından Kara Hudut Kapısına varıyoruz. Burada gümrük ve pasaport işlemleri ardından Türkiye’ye giriş yapıyoruz ve yol üzerinde gerekli molaları verdikten sonra misafirlerimizi alındıkları buluşma noktalarına bırakıp turumuzu bitiriyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks araçlarla ulaşım
 • 4* otellerde 2 gece oda kahvaltı konaklama,
 • Programda dâhil olduğu belirtilen şehirlerarası transferler,
 • Otel ve gümrük vergileri,
 • Türkçe rehberlik hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro)
 • Çok Girişli Shengen Vizesi
 • Yurtdışı çıkış Harcı (15 TL)
 • Ekstra turlar ve kişisel harcamalar
 • Şoför/Rehber/Otel bahşişleri (5 Euro Kişi Başı)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  1.Ek Bilgiler

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri