Adana Mersin Tarsus Turu
1 Gece 2 Gün | Yarım Pansiyon
Adana, Anavarza, Çukurova, Mersin, Tarsus, Silifke

1. Gün: Ankara’dan Hareket

23:30 Kızılay Atatürk Bulvarı No:83
23:35 Bahçelievler Milli Kütüphane Yanı
23:40 Ufuk Hastanesi Önü (Eski Trafik Hastanesi)
23:45 100.Yıl Köprüsü Altı
23:50 Konya Yolu Çırağan Lokantası Önü
23:55 Oran Keklikpınarı Kavşağı
Yol Güzergahı : Konya-Aksaray-Niğde-Adana


2. Gün: Adana, Anavarza, Çukurova, Seyhan, Sakıp Sabancı Cami, Osmaniye Karatepe Arslantaş Milli Parkı, Tarsus Şelalesi, St. Paul Kuyusu

Gerekli molalarla sabah saatlerinde Çukurova’ya varıyoruz. İkramımız köy kahvaltısı sonrasında m.ö 9.yy da kurulmuş geç Hitit dönemi kalesi olan Karatepe Aslantaş Açık Hava Müze`sini anlatımlar eşliğinde geziyoruz. Ardından  Adana’ya hareket ediyoruz. Yolumuz üstündeki bünyesinde birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Anavarza Antik Kenti’nin gezimiz akabinde Çukurova’da panoramik gezi ve detaylı bilgilendirme ile yolumuza devam ediyoruz. Seyhan Çay’ı kenarında yürüyüş ve çay molası için zaman. Adana’da Bici Bici gibi yöresel lezzetleri tatma fırsatı… Tarihi köprü, Sabancı Merkez Camii, Külliye ve saat kulesi gezilerinin ardından  Tarsus’a hareket ediyoruz. Kleopatra Kapısı, St. Paul Kilise Müzesi, Tarsus Roma Antik Yolu ve St. Paul Kuyusu ve Tarsus evlerini geziyoruz.  Tarsus Şelalesi’nde çay molası ve dinlenme akabinde otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi alarak istirahate geçiyoruz.


3. Gün: Mersin, Kanlıdivane, Kızkalesi, Narlıkuyu, Cennet Ve Cehennem Çukuru, Astım Mağarası,Silifke, Mut Alahan, Dönüş Yolculuğu

Sabah kahvaltımızın ardından Mersin’de şehir turu sonrası Kanlıdivane (Kantelis) Antik Kenti gezisi Kız Kalesi(Korykos) önünde fotoğraf molası için serbest zaman veriyoruz. Narlı kuyu üzerinden Türkiye’nin en ünlü Obruk oluşumları Cennet ve Cehennem Çukuru’nu ,astım ve solunum yolu hastalıklarına iyi geldiği bilinen Astım Dilek Mağarası’nı anlatımlar eşliğinde geziyoruz. Silifke üzerinden Mut Alahan Manastırı’nı ziyaret ediyor sonrasında Ankara’ya hareket ediyoruz. Gerekli molalar ve araç içi ikramlarla Ankara’ya varıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Özel Tur araçları ile ulaşım
 • 1 Gece YP konaklama
 • 2 Sabah kahvaltısı(Birincisi Çukurova'da Köy Kahvaltısı)
 • 1 Akşam Yemeği
 • Programda belirtilen geziler
 • Rehberlik ve refakat hizmetleri
 • Seyahat esnasında sıcak-soğuk ikramlar
 • Seyahat Güvence Poliçesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Müze-Ören yeri giriş ücretleri
 • Kişisel harcamalar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  1.Ek Bilgiler

  * Turlarımız 14–18 kişi arası kayıtlarda lüks minibüs, 19–31 kişi arası kayıtlarda lüks midibüs ve 32–46 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır.
   
  * Otobüs oturma düzeni kesin rezervasyon sırasına göre yapılır. Oturma düzeninde araç marka ve modeline göre koltuk numaraları değişiklik gösterebilir.
   
  * Turlarımızın kesin hareketli olması için en az 15 katılımcı olması gerekir. Yeterli çoğunluğun sağlanamaması ve iptal durumunda en geç 1 gün önceden bildirim yapılır.
   
  * Tur lideri ve rehber gerekli durumlarda programda değişiklik yapabilir.
   
  * Tur rehberi ve iletişim bilgileri, katılımcılara hareket saatinden en geç 6 saat öncesine kadar acentemiz tarafından sms ile bildirilecektir.

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri