Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi, Konforu ve Güvencesi İle

ORTA AVRUPA

18 Adet Tur + 5 Adet Akşam Yemeği + 2 Adet Öğle Yemeği Dahildir.

 Akşam Yemekli Grinzig Meyhaneleri Limitsiz İçki/İçecek Dahil *
Viyana Ormanları Seegrotto Mayerlıng Baden Turu *
Akşam Yemekli Ve Showlu Macar Gecesi İçki/İçecek Dahil *
 Öğle Yemekli Estergom Kalesi - Vysegrad - Szteendre Turu Limitsiz İçki/İçecek Dahil *
Tuna Nehri Tekne Turu 1 adet içki içecek dahil *
Akşam Yemekli Vlatava Nehri Tekne Turu 2 adet içkili *
Öğlen Yemekli Karlovy Vary Turu 1 adet içki/içecek dahil *
Akşam Yemekli Ortaçağ Gecesi Turu Limitsiz İçki/içecekli Dahil *
Bratislava Turu, Dresten Turu, Terezin Nazı Toplama Kampı Turu, Tuna Kulesi Ve Schonbrunn Sarayı Turu
  *
Akşam Yemekli Çek Gecesi Turu Limitsiz İçki/içecekli Dahil Fiyatlarımıza Dahildir !!!

1. Gün: Ankara, İstanbul, Budapeşte

Ankara Esenboğa İç Hatlar Terminalinde saat 02:30’da AYŞA TUR HAVALİMANI yetkilisi ile buluşma. Gerekli bilet ve pasaport işlemlerinden sonra TK 2105 Sefer Sayılı ile saat 03:35‘te İstanbul’a uçuş saat 04:45’te İstanbul’a varışımızı takiben TK 1035 ile saat 07:00’da Budapeşte’ye uçuş. Saat 07:55’te Budapeşte’ye varış. Varışımızı takiben Budapeşte şehir turu, Kahramanlar Meydanı, Andreasy ve Rakoczi Caddeleri, Opera ve Sinagog Binaları, Budapeşte’nin simgesi sayılan 1884-1904 yılları arasında yapılan 700 odalı Parlamento Binası, Tuna Nehri ve kıyılar, köprüler, Kale ve Mathias Kilisesi, Gellert Tepesi ve Citadella görülecek yerler arasındadır. Turun ardından akşamüstü otelimize transfer, yerleşme ve dinlenme imkânı. Akşam tüm misafirlerimizin katılımı ile muhteşem gece manzaralarıyla BUDAPEŞTE GECE TURU ve yemekli, sınırsız Alkollü-Alkolsüz içecekli ve Show programlı Gala gecesi olan MACAR GİPSY gecesi. Bu tur öncesi 120.000 litrelik Dünya'nın en büyük şarap fıçısını ve 98 km’lik Guiness rekorlar kitabına girmiş meşhur Budapeşte şarap mahzenlerini geziyor, meşhur Tokaji Şaraplarının tadımın yapıyoruz. Kendi fotoğrafınızın basılmış olduğu hatıra şarap şişelerinden almayı unutmayınız. Geceleme otelimizde.


2. Gün: Budapeşte
Sabah açık büfe kahvaltımızın ardından tüm misafirlerimizin katılımı ile ESZTERGOM KALESİ-VYSEGRAD-SZTENDERE TURU. Bu turumuzda Türk tarihinde önemli stratejik öneme sahip olan Esztergom Kalesi, şehri ve Esztergom Katedrali, Tuna nehri kenarındaki köyler ve kasabalar ile Visegrad Kasabası gezilecek, çok elit menü ile alınacak limitsiz içkili öğle yemeğinde restoranımızda Rönesans dönemini yaşayacak, yemek sonrasında Szentendere Tiamo Artistler Köyünde Macaristan’ın tüm hediyelik eşyalarını uygun fiyatlarla alma imkanına sahip olacaksanız. Akşamüstü otelimize dönüş ve dinlenme imkanı. Akşam tüm misafirlerimizin katılımı ile Avrupa’nın en güzel nehir turlarının başında gösterilen ve şehrin en modern teknesi ile gerçekleştirilecek olan muhteşem gece manzaralar ile içkili TUNA NEHRİ TEKNE TURU. Bu tur öncesi meşhur Vaci Caddesini görme imkanına sahip olacaksınız. Geceleme otelimizde.

3. Gün: Budapeşte, Bratislava, Viyana
Sabah açık büfe kahvaltımızın ardından SLOVAKYA Cumhuriyeti’nin başkenti BRATİSLAVA Turu Avrupa’da kişi başına düşen 35.000€’luk milli gelirle en zengin başkentlerinden olan Bratislava’da görülecek yerler: Tuna’nın incisi Bratislava nehir kıyıları,1529’da 1.Viyana Kuşatması öncesi Türk izleri, Bratislava Kalesi,St.Martin katedrali, eski tarihi şehirde gezinti, Grassalkovich Palace,Parlamento, Slovak Devlet Tiyatro Binası,Mozart’ın 6 yaşında Maria Theresa’ya ilk konserini verdiği tarihi bina görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından öğle saatlerinde Viyana’ya Hareket. Viyana’ya varışımızı takiben Viyana Şehir turumuza başlıyoruz.Turumuzda Ring caddesi üzerindeki Opera binası, Hoffburg Kışlık Sarayı, Güzel sanatlar ve Fen Müzesi, Viyana üniversitesi, Belediye sarayı (Ratthaus),Votive Kilisesi, Tuna nehri kıyıları görülecek yerler arasındadır. Turumuzu takiben otelimize transfer, yerleşme ve dinlenme imkanı. Akşam 19.00 da otelimizden hareket ile tüm misafirlerimizle GRİNZİG MEYHANELERİ Turu (YEMEK+LİMİTSİZ İÇKİ). Otantik bir Grinzing tavernasında yöresel giysileri ile servis yapan bayanların elinden bir bütün olarak pane edilmiş enfes schnitzellerimizi yerken akordeon ve keman eşliğinde Viyana şarkıları ile Grinzinger Heurigen show gösterilerinin sunulduğu esnada şarap, bira ve alkolsüz içeceklerin ikram edildiği muhteşem bir gece geçireceksiniz. Geceleme otelimizde.

4. Gün: Viyana

Sabah açık büfe kahvaltımızın ardından 09.00’da VİYANA ORMANLARI, SEEGROTTO yer altı gölü, MAYERLİNG ve BADEN turu. Bu turumuzda Nazi Almanya’sının 2.Dünya savaşında ilk jet fabrikası olarak da kullandığı Avrupa’nın en büyük yer altı gölü olan Seegrotto’ya gidip tekne turu yapıyoruz, takiben Avusturya tarihini değiştiren ve filmlere konu olan meşhur MAYERLİNG Av Köşkünü (Avusturya - Macaristan tahtının varisi Veliaht Prens Rudolf ile Baron Albin Vetsera nın kızı olan 17 yaşındaki Maria Vetsera'nın 1889’daki intiharına sahne olduğu yer) faciada adı geçen kişilerin resimleri, portreleri, neden ve sonuçlarıyla tanıyoruz. Turun diğer bölümünde göller,ormanlar,tabiat ülkesi olan Avusturya’yı bize en net olarak tanıtacak, Beethoven'in 9. Senfonisi'ni bestelediği Kaplıcalar ve tabiat şehri Baden’i tanıma ve alışveriş imkanına sahip olacaksınız. Öğleden sonra Sissi’nin, Maria Teresa’nın sarayı dünyaca meşhur SCHONBRUNN SARAYI ve Viyana’yı bize daha iyi tanıtacak olan 252 metrelik TUNA KULESİ turu. Akşamüstü şehir merkezinde serbest zaman. Geceleme otelimizde.


5. Gün: Viyana, Prag
Sabah açık büfe kahvaltımızın ardından 08.00’de Prag’a hareket Prag’a varışımızı takiben PRAG PANORAMİK Şehir turu. 6. yüzyılda kurulduğu varsayılan kentte çoğu önemli yapı bugüne kadar bozulmadan gelebilmiştir. Şehir turu  sırasında Hradcany Kale Bölgesi, Loretta Kilisesi ,Cumhurbaşkanlığı Sarayı ,yapımının 600 yıl sürdüğü söylenen neo-gotik Rönesans ve Barok özellikleri bünyesinde barınan St. Vitüs Katedrali, Simyacılar sokağı, Franz Kafka’nın evi, Altınyol, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 Aziz Heykelinin bulunduğu Charles Köprüsü, eski şehir meydanı, 15. yüzyılda inşa edilen üzerinde 12 Havari bulunan tarihi Astronomik saat kulesi ve TYN Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Bohemia Kristallerinin anavatanı Çek Cumhuriyeti’nde sıkı bir pazarlıkla o göz alıcı Kristallerden alabilirsiniz. Akşam tüm misafirlerimizin katılımı ile VLTAVA NEHRİ TEKNE TURU (Hoş geldin içkisi+1 İÇKİ DAHİL) Bu turumuzda Prag’ı tam ortadan ikiye bölen ve şehre hayat veren kanallarıyla meşhur Vltava Nehri üzerinde özel teknemiz ile yapacağımız açık büfe yemekli,canlı müzikli masal şehir Prag’ın akşam görüntüsünü görüyoruz.Panama ve Süveyş Kanallarına benzeyen kanallardan geçerken özellikle tarihi Charles Köprüsünün altında iken dilek tutmayı unutmayınız. Yol yorgunluğunuzu atacağınız ve PRAG’ta olduğunuzu gerçek anlamda hissetmenizi sağlayacak olan bu turumuzda Prag’ı daha iyi tanıyacaksınız. Tur Sonrası otelimize dönüş. Geceleme otelimizde…

6. Gün: Prag
Sabah açık büfe kahvaltımız sonrasında 09.00’da hareket ile öğle yemekli KARLOVY VARY turu. 17. ve 18. Yüzyılda Avrupa sosyetesinin ve Devlet adamlarının en uğrak ve en meşhur şehri olan Karlovy Vary’nin eşsiz tabiatı içinde, yan yana inşa edilmiş onlarca muhteşem sarayı, ATATÜRK’ün 1918 de kaldığı oteli, Dovorak`ın, Mozart`ın Göthe`nin, Beethoven`ın, Puşkin`in evlerini görecek, 12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİMİZİ (1 İÇKİ DAHİL) Rus Çarı Deli PETRO’nun da yaşadığı butik şık otelde alıyoruz. Yemek sonrası kristal, porselen, granat, kehribar taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı satış mağazalarında alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız. Akşam tüm misafirlerimizin katılımı ile GALA GECEMİZ olan akşam yemekli, show programlı MUHTEŞEM ORTAÇAĞ GECESİ turu. Bu turumuzda ilk önce Avrupa’nın en güzel meydanlarının başında gösterilen Prag Eski Şehir meydanını tanıyoruz. Ardından Avrupa’nın ve Prag’ın 700 yıllık en tarihi restoranında Yemek ve görsel şovlara bayılacaksınız. Bu sürprizli gecede dansçı esir kızlar masanızda size eşlik edebilir, ateş dansçıları, dilenciler, sokak savaşçıları yanınızdan geçebilir. Sizlerde bu masalsı atmosferde kaybolabilirsiniz. Bu geceyi özellikle kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Muhteşem eğlence sonrası otelimize dönüş ve geceleme otelimizde.

7. Gün: Prag
Sabah açık büfe kahvaltımızın ardından tüm misafirlerimizin katılımı ile ALMANYA’nın en güzel şehri olarak gösterilen DRESDEN Turu. Bu turumuzda Prag’a 140 km mesafedeki Elbe’nin Floransa’sı olarak adlandırılan, barok mimarisi ile muhteşem şehir merkezini Fraunkirche’yi, Zwinger sarayını, Brulshl Terası, Kral Yolu, Elbe Nehri, Kral Yolu, Martin Luther heykeli görülecek yerler arasındadır.Ardından Doğu Almanya’nın en güzel şehirlerinden olan ve Unesco tarafından Dünya mirası koruması altına alınan şehirde en uygun fiyatlarla (elektronik, spor ve tekstil ürünleri ) alışveriş ve gezinti için serbest zaman… Bu güzel tur sonrası akşamüstü tüm misafirlerimizin katılımı ile TEREZİN NAZİ TOPLAMA KAMPLARI VE Müzeleri turu. Bu turumuzda son yılların Oscarlı filmleri olan Schindler’in Listesi, Piyanist, Hayat Güzeldir gibi filmlere set olan ve 2.Dünya Savaşında Yahudilerin yaşadıklarını dünyada en orijinal şekilde muhafaza eden kampları, gestaponun ofislerini, kadın ve erkeklerin yaşam mekanları, müzede Yahudilerin canlı video görüntüleri, kişisel eşyaları ve can alıcı belgeler ve kremetoryumlar görülecekler arasındadır. Bu kaçırılmayacak tur sonrası Prag şehir merkezine dönüş ve serbest zaman. AKŞAM LİMİTSİZ İÇKİ VE SHOWLU ÇEK GECESİ Geceleme otelimizde…

8. Gün: Prag, İstanbul, Ankara

Sabah açık büfe kahvaltımızın ardından Alışveriş ve çevre gezileri için serbest zaman, ardından Prag Ruzne Uluslararası Havalimanına transfer ve THY’nin TK 1772 sayılı seferi ile 14: 35 İstanbul’a hareket ve 18:10’da varış ardından THY’nin TK 2178 seferi ile 20.00’de Ankara’ya hareket ve 21.15’de varış.TURUMUZUN SONU…


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile Ankara-İstanbul-Budapeşte ve Prag-İstanbul-Ankara arası uçak biletleri
 • Havalimanı-Otel-Havalimanı transferleri
 • Budapeşte-Viyana-Prag arası özel lüks otobüsle yolculuklar
 • Budapeşte, Viyana, Prag ayrıntılı şehir tanıtım turları
 • Budapeşte'de  Park Inn By Radisson Budapest  2 gece oda + kahvaltı konaklama
 • Viyana’da Renaissance Wien Hotel 2 gece Oda / Kahvaltı dahil konaklama
 • Prague Andels Prague Hotel’de 3 GECE kahvaltı dahil konaklama
 • Limitsiz içki ve akşam yemekli Grinzig Meyhaneleri gecesi
 • Viyana Ormanları, Seegrotto Mayerling Baden turu
 • Tuna Kulesi ve Schonbrunn Sarayı turu
 • Bratislava turu
 • Limitsiz içki ve akşam yemekli şovlu Macar gecesi
 • Öğle yemekli Estergon Kalesi-Vysegrad-Szteendre turu
 • Tuna nehri tekne turu (1 içecek dahil)
 • Akşam yemekli Vlatava Nehri tekne turu (2 içki dahil)
 • Öğle yemekli Karlovy Vary turu (1 içecek dahil)
 • Limitsiz içki ve akşam yemekli Ortaçağ gecesi turu
 • Limitsiz içki ve akşam yemekli Çek gecesi turu
 • Terezin Nazi Toplama Kampı turu
 • Dresden turu
 • Tüm otellerde Açık Büfe kahvaltı
 • Tecrübeli Ayşa Tur Hizmetleri
 • Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası
 • Havalimanı vergileri ve uçuş sigortası bedeli

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Şahsi harcamalar
 • Otellerde minibar,telefon vb.ekstra harcamalar
 • Yurtdışı çıkış fonu (15 TL) (Turdan önce bankaya yatırılmalıdır.)
 • Schengen Vize + Hizmet Ücreti “ YEŞİL PASAPORTA VİZE YOK…! “ (120 Euro)

 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  1.Ek Bilgiler

  Kredi kartı ile ödeme imkanı mevcuttur; konu ile ilgili bilgi almak için ofislerimizle irtibata geçebilirsiniz.
  Turların içeriğinde değişiklik yapılmadan, başlangıç-bitiş noktaları veya buluşma saatleri değişiklik gösterebilir.
  Ayşatur, havayolu ile yolcular arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımızın, uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın alması gerekmektedir.
  Tur detaylarında yer almayan diğer detayları Ayşatur ofislerinden öğrenebilirsiniz.
  Fiyatlarımıza dahil olmayan hizmetlerin ücretleri değişebilmektedir; güncel ücretler için ofislerimizle irtibata geçebilirsiniz.
  Öngörülemeyen sebeplerden dolayı (doğa olayları, can güvenliğini etkileyebilecek olaylar vb.) program detayları değiştirilebilir veya tur iptal edilebilir.
  Gemi turlarında, gemiden inişler su seviyesi durumuna göre değişiklik gösterebilir.
  Gemi turlarında, gemideki programların saati değişebilir.
  Nehir turlarında, oluşabilecek su taşmalarında programda değişiklik olabilir.
  Nehir turlarında, nehirdeki trafiğe bağlı olarak iniş ve kalkış saatleri değişebilir.
  Ayşatur, tur özelliklerinde ve ücretlerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri

  Vize Durumu :
  Tura katılım için Schengen vizesi gerekmektedir. Yeşil pasaport sahiplerine vize uygulanmamaktadır.