ÇANAKKALE KAZDAĞLARI TURU
4 Gece 5 Gün
 Yarım Pansiyon

ÇANAKKALE – GELİBOLU – BOZCAADA – ASSOS – BEHRAMKALE - BURSA

1. Gün Restoranda Serpme Kahvaltı Ücrete Dahil
Feribot Geçiş Ücretleri Ücrete Dahil
Sütüven Şelalesi Minibüs Transferi Ücrete Dahil
Assos Antik Liman Minibüs Transferi Ücrete Dahil

1. Gün: Ankara\'dan Hareket

Akşam Saat 21.00‘ da Kızılay Ofis önünde buluşmamızın ve belirtilen noktalardan değerli misafirlerimizin alınmasının ardından yolculuğumuza başlıyoruz.

Biniş Noktalarımız:

21 Kızılay Atatürk Bulvarı No: 83 Önü;

21.05 Bahçelievler Milli Kütüphane Yanı;

21.10 Söğütözü Armada Önü;

21.15 Odtü Köprüsü Altıı;

21.2 Bilkent Köprüsü Altı;

21.25 Ümitköy Köprüsü Altı;

21.3 Koru Sitesi Migros Karşısı;

21.35 Yaşamkent Bp Benzinlik Önü;2. Gün: Çanakkale-Gelibolu-Şehitlikler

Güzergahımız üzerinde vereceğimiz molalarımızın ardından kahvaltımızı almak üzere restoranımıza geçiyoruz. Muhteşem deniz manzarası eşliğinde ki kahvaltımız sonrası şehitlikler gezimizi gerçekleştirmek üzre Gelibolu yarımadasına hareket ediyoruz. Tarihi anlara tanıklık edeceğimiz Gelibolu Milli Parkı gezimiz sırasında; Kilit bahir, Mecidiye Tabyaları, Seyit Onbaşı, Şahindere Şehitliği, Şehitler Abidesi, Morto Koyu, Seddülbahir, Yahya Çavuş Şehitliği, Ertuğrul Koyu, 57 Alay Şehitliği, Conkbayırı göreceğimiz yerler arasındadır. Alçıtepe’de öğle yemeğimiz için verilecek serbest zamanın ardından daha önceden randevu alarak giriş yapacağımız Simülasyon merkezinde savaş tarihine yakından tanıklık ediyoruz. Gezimiz sonrasında otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama Çanakkale bölgesinde ki otelimizde.

Kahvaltı: Restoranımızda yöresel serpme kahvaltısı olarak alınacaktır ücrete dahil

Öğle Yemeği: Şehitlikler gezimiz sırasında Alçıtepe civarında rehberimizin tavsiye edeceği restoranlarda yöresel yemeklerin tatlarına bakabilirsiniz. Ekstra olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır ücrete dahil

Konaklama: İris Hotel-Büyük Truva Hotel-İdakale Resort-Zileli Hotel v.b.

Rota: Ankara-Çanakkale-Gelibolu Yarımadası (768 km)


3. Gün: Çanakkale-Bozcaada-Türk ve Rum Mahalleleri-Ayazma Plajı Yüzme Molası

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından Geyikli iskelesine hareket ederek buradan feribot ile Bozcaada’ya hareket ediyoruz. Burada ilk olarak Türk ve Rum mahallelerinin yaşantısını, eski sokaklarını yakından tanıma fırsatımız olacak. Ardından kale gezimizi gerçekleştireceğiz. Sonrasında deniz severler için mutlu anlara neden olacak Ayazma Plajı’nda yüzme molası veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz öğle yemeğini burada değerlendirebilirler. Ayazma Plajı’nda ki serbest zamanımız sonrasında otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Çanakkale bölgesinde ki otelimizde.

Kahvaltı: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır ücrete dahil

Öğle Yemeği: Ayazma Plajı’nda rehberimizin tavsiye edeceği restoranlarda yöresel yemeklerin tatlarına bakabilirsiniz. Ekstra olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır ücrete dahil

Konaklama: İris Hotel-Büyük Truva Hotel-İdakale Resort-Zileli Hotel v.b.

Rota: Çanakkale-Geyikli İskelesi (107 km)


4. Gün: Çanakkale-Assos-Behramkale-Kazdağları-Hasanboğuldu-Sütüven Şelalesi-Tahta Kuşlar-Zeus Atları

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımız ardından M.Ö 6 Yüzyılda kurulan Assos antik kentine hareket ediyoruz. Her antik Yunan kentinde olduğu üzre Assosluların da kendilerine kentlerini koruyan bir tanrı ya da tanrıça seçmek zorunda olduğu ve bunun üzerine seçtikleri tanrıları Athena’nın tapınağı, Antik Limanı, Antik tiyatrosu göreceğimiz yerler arasındadır. Yer yer fotoğraf molalarımızın ardından tertemiz havasıyla bol bol oksijen depolayacağımız Kaz Dağlarına devam ediyoruz. Adatepe köyünde vereceğimiz öğle yemeği molamızın ardından Türkiye’nin ilk özel etnografya müzesi olan Tahtakuşlar Etnografya Müzesini gezmek üzere devam ediyoruz. Orta Asya’dan Türkiye’ye göçen Türk boylarının Şamanizm kültürüne ait inançların ve kültür varlıklarının sergilendiği müzede Türk boylarına özgü giyim, ev eşyaları, aletleri, objeleri, halıları ve çadırları gibi pek çok eşya ile el işi, sanat yapıları, yazmalar, kolye ve nazarlıklar gibi detaylarla aynı zamanda dünyada sergilenen en büyük deri sırtlı deniz kaplumbağası yer almakta. Müze gezimizin ardından taş sıkma yöntemi ile ülkemizin en kaliteli zeytinyağının imal edildiği zeytinyağı müzesini ve Zeytinliköyünü geziyoruz. Transfer araçlarımızla Hasanoğlu- Sütüven Şelalesini gezdikten sonra kısa bir çay kahve molası veriyoruz. Turumuz sonrasında otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır ücrete dahil

Öğle Yemeği: Adatepe köyünde rehberimizin tavsiye edeceği restoranlarda Ekstra olarak alınacaktır

Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır ücrete dahil

Konaklama: İris Hotel-Büyük Truva Hotel-İdakale Resort-Zileli Hotel v.b.

Rota: Çanakkale-Assos-Behramkale-Adatepe Köyü-Hasanboğuldu-Çanakkale (290 km)


5. Gün: Troia Antik Kenti-Troia Müzesi-Çimenlik Kalesi-Truva Atı

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan dünyada ki en ünlü antik kentlerden biri olan Troia Antik Kentini gezmeküzere hareket ediyoruz. Troya’da görülen 9 katman, kesintisiz olarak 3000 yıldan fazla bir zamanı göstermekte ve Anadolu, Ege ve Balkanların buluştuğu bu benzeşiz coğrafya da yerleşmiş olan uygarlıkları izlememizi sağlamaktadır. M.Ö 3000-2500 yılları arasında Tunç Çağı’na kadar dayanan tarihi ile Troya Antik Kenti bulunduğu coğrafi konum itibariyle diğer bölgelerle ticari ve kültürel bağlantıları açısından daima çok önemli bir rol üstlenmiştir. Troya Müzesi gezimizin akabinde Çanakkale merkeze hareket ediyoruz. Truva filminde de kullanılan Truva Atını ve Çimenlik kalesini ziyaret ediyoruz. Öğle yemeği için verilecek serbest zamanımızın ardından türkülere konu olan meşhur “Aynalı Çarşıya” giderek alışveriş molası veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile Çanakkale’nin ünlü çekme helvasından da alabileceği imalathanelerini de gezdikten sonra otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır ücrete dahil

Öğle Yemeği: Çanakkale merkezde rehberimizin tavsiye edeceği restoranlarda yöresel yemeklerin tatlarına bakabilirsiniz. Ekstra olarak alınacaktır. 

Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır ücrete dahil

Konaklama: İris Hotel-Büyük Truva Hotel-İdakale Resort-Zileli Hotel v.b.

Rota: Çanakkale-Troya Antik Kenti-Çanakkale (60 km)


6. Gün: Çanakkale-Bursa-Ankara’ya dönüş yolculuğu

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından tarihi kent Bursa’ya hareket ediyoruz. Bursa şehir merkezinde kısa gezintimiz sırasında Saat Kulesi, Ulucami ve Kozahan gezilerimiz sonrasında öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeğimiz sonrasında Ankara’ya dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Akşam saat 23 sularında Ankara’da oluyoruz. Bir başka organizasyonda buluşmak üzere misafirlerimiz ile vedalaşarak turumuzu sonlandırıyoruz.

Kahvaltı: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır ücrete dahil

Öğle Yemeği: Rehberimizin tavsiye edeceği restoranlarda Ekstra olarak alınacaktır

Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır ücrete dahil

Rota: Çanakkale-Bursa-Ankara (659 km)


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks araçlar ile gidiş dönüş ulaşım
 • 4 gece 4* otellerde yarım pansiyon konaklama
 • 5 sabah kahvaltısı (1.si Denize sıfır
 • restoranımızda)
 • Assos ve Sütüven Şelalesi transferleri
 • Programda belirtilen geziler
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri
 • Seyahat esnasında araç içi sıcak soğuk ikramlar
 • Seyahat Sağlık Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle Yemekleri
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Kişisel harcamalar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Dönüş günü akşam yemeği

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  1.Ek Bilgiler

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri