KÖŞE BUCAK İSTANBUL TURU
4 Gece 5 Gün

Kahvaltı ve Akşam Yemekleri Ücrete Dahil
Emirgan'da Boğaz Manzarası Eşliğinde Kahvaltı Ücrete Dahil
Grubumuza Özel Boğaz'da Tekne Turu Ücrete Dahil
Adalar Geçiş Ücretleri Ücrete Dahil

Sultanahmet Camii, Topkapı Sarayı, Yerebatan Sarnıcı, Emirgan, Taksim Caddesi, İstiklal Caddesi, Galata Kulesi
Dolmabahçe Sarayı, Adalar, Gülhane Parkı, Eminönü, Haliç, Balat, Eyüp Sultan, Miniatürk, Panorama 1453, Boğaz Turu
Kariye Müzesi, Fener Rum Patrikhanesi, İstanbul Arkeoloji Müzesi

1. Gün: Ankara Hareket

23:59 | DiyeTur Ofis Önü (Atatürk Bulvarı No: 83)
00:05 | Milli Kütüphane Metro Durağı
00:10 | Armada AVM Önü
00:15 | ODTÜ Köprüsü Altı
00:20 | Bilkent Köprüsü Altı
00:25 | Ümitköy Köprüsü Altı
00:30 | Koru Sitesi ANSE Önü
00:40 | Eryaman Optimum AVM Karşısı


2. Gün: Emirgan, Sabancı Müzesi, Dolmabahçe, Fransız Sokağı, Taksim, İstiklal Caddesi, Galata Kulesi

Keyifli bir gece yolculuğu ve vereceğimiz molalar akabinde İstanbul’a ulaşıyoruz. Emirgan’da Boğaz manzaralı restoranımızda ücrete dahil olarak alacağımız kahvaltının sonrasında Atlı Köşk Sabancı Müzesi’nin geziyoruz. Âşıklar semti Ortaköy’de vereceğimiz serbest zamanın ardından gerek mimarisi gerekse konumuyla adeta aşık olacağınız Dolmabahçe Sarayı'nı geziyoruz. Karaköy’deki Fransız Sokağı ile Taksim İstiklal Caddelerindeki yürüyüşlerimizden sonra Hazerfan Ahmet Çelebi’nin ilk kıtalar arası uçuşunu gerçekleştirdiği ve İstanbul Boğazı ve Haliç’in büyüleyici manzarasını seyredeceğimiz Galata Kulesi’ni geziyoruz. Vereceğimiz serbest zamanın ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde alarak istirahate geçiyoruz.

Kahvaltı: Emirgan’da Boğaz Manzaralı Restoranımızda Ücrete Dahil Olarak Sunulacaktır.
Öğle Yemeği: Rehberimizin Belirleyeceği Serbest Zamanda Ekstra Olarak Alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelimizde Set Menü veya Açık Büfe Olarak Sunulacaktır.
Konaklama: Dream Hill Hotel, Asia City Hotel vb. Oteller


3. Gün: Burgaz Ada, Kınalı Ada, Heybeliada, Ruhban Okulu, Büyükada

Otelimizde alacağımız kahvaltımız ardından Vapurla Burgaz Ada ve Kınalı Ada’nın görerek Heybeliada’ya varıyoruz. 1773’ten günümüze kadar gelmiş Eski Deniz Harp Okulunu, İsmet İnönü Evini ve açık olması halinde Ruhban Okulu’nun gezip görüyoruz. Ardından Büyükada’ya hareket ediyoruz. Bölgede isteyen konuklarımız için fayton ile ada turu yapabilir, yüzmek isteyen konuklarımız denize girebilir ya da sahilde Marmara manzarasına karşı çay içebilirler. Serbest zamanın ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde alarak istirahate geçiyoruz.

Kahvaltı: Otelimizde Açık Büfe Kahvaltı Ücrete Dahil Olarak Sunulacaktır.
Öğle Yemeği: Rehberimizin Belirleyeceği Serbest Zamanda Ekstra Olarak Alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelimizde Set Menü veya Açık Büfe Olarak Sunulacaktır.
Konaklama: Dream Hill Hotel, Asia City Hotel vb. Oteller


4. Gün: Fener Rum Patrikhanesi, Balat, Haliç, Kariye Müzesi, Eyüp Sultan, Pier Lotti Tepesi

Otelimizde alacağımız kahvaltımız ardından Edirne Kapı semtine gidiyoruz. Bölgede  Kırmızı Mektebi (Fener), Kariye Müzesini, Balat Mahallesini, Fener Rum Ortodoks Patrikhanesini, Dimitri Kandemir Konağını, Ayvan saray Semtini,  Sinagogları (Ahrida ve Yan bol), Agora Meyhanesini gezip gördükten sonra Hz. Muhammed'i Mekke'den Medine'ye göç ettiği zaman evinde ilk misafir eden sahabe olan Eyüp Sultan Türbesi ve Camii'ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra Pier Lotti Tepesinde muhteşem Haliç manzarasına karşı kahve molası veriyoruz. Buradan otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde alarak istirahate geçiyoruz.

Kahvaltı: Otelimizde Açık Büfe Kahvaltı Ücrete Dahil Olarak Sunulacaktır.
Öğle Yemeği: Rehberimizin Belirleyeceği Serbest Zamanda Ekstra Olarak Alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelimizde Set Menü veya Açık Büfe Olarak Sunulacaktır.
Konaklama: Dream Hill Hotel, Asia City Hotel vb. Oteller


5. Gün: Topkapı Sarayı, Ayasofya, Sultanahmet Camii, Yerebatan Sarnıcı, Kapalı Çarşı, İstanbul Arkeoloji Müzesi

Otelimizde alacağımız kahvaltımız ardından tarihi yarım adaya gidiyoruz. Burada  Topkapı Sarayı, Ayasofya Müzesi, Gülhane Parkı, Yerebatan Sarnıcı ve Sultanahmet Cami rehberimizin anlatımları ile gezeceğimiz yerler arasındadır. Öğle yemeği için vereceğimiz serbest zamanın ardından Kentin ilk AVM si olan Kapalı Çarşı’da alışveriş yapacak misafirlerimiz için serbest zaman veriyoruz. Akabinde İstanbul Arkeoloji Müzesini geziyoruz. Gezilerimiz tamamladıktan sonra otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde alarak istirahate geçiyoruz.

Kahvaltı: Otelimizde Açık Büfe Olarak Sunulacaktır.
Öğle Yemeği: Rehberimizin Belirleyeceği Serbest Zamanda Ekstra Olarak Alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelimizde Set Menü veya Açık Büfe Olarak Sunulacaktır.
Konaklama: Dream Hill Hotel, Asia City Hotel vb. Oteller


6. Gün: Mısır Çarşısı, Yeni Camii, Koç Müzesi, Panorama 1453, Boğaz Turu, Dönüş Yolculuğu

Otelimizde alacağımız kahvaltımız ardından Miniatürk'ü, Koç Müzesi ve Panorama 1453 müzelerini gezerek Eminönü’ne geçiyoruz. Mısır Çarşısını ve Yeni Cami’nin gördükten sonra turumuzu boğazda grubumuza özel yaklaşık 1 saat sürecek tekne turu ile taçlandırarak sonlandırıyoruz. Tekne Turunun ardından Panoramik olarak Beylerbeyi Sarayı’nın görüyoruz.  Keyifli bir İstanbul Turunu tamamlayarak Ankara’ya hareket ediyoruz.  Yol üzerinde vereceğimiz molalar ile saat 22.30 sularında Ankara’ya ulaşarak gezimizi sonlandırıyoruz. Bir başka Diye Turizm organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Kahvaltı: Otelimizde Açık Büfe Olarak Sunulacaktır.
Öğle Yemeği: Rehberimizin Belirleyeceği Serbest Zamanda Ekstra Olarak Alınacaktır.
Akşam Yemeği: Rehberimizin Belirleyeceği Serbest Zamanda Ekstra Olarak Alınacaktır.Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Konforlu Araçlar İle Ulaşım
 • 4 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • 5 Adet Kahvaltı (1. Boğaz Manzaralı Restoranımızda)
 • 4 Adet Akşam Yemeği
 • Grubumuza Özel Tekne İle Boğaz Turu
 • Programda Belirtilen Geziler
 • Adalar Feribot Geçiş Ücretleri
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Esnasında Araç İçi İkramlar
 • Zorunlu Seyahat Güvence Poliçesi
 • Diye Turizm Refakat Hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle Yemekleri
 • Müze Giriş Ücretleri
 • Ekstra Gece Turları
 • Akşam Yemeklerinde Alınacak Ekstra İçecekler
 • Odalarda Minibar Kullanımı
 • Kişisel Harcamalar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • Milli Kütüphane Metro Durağı (00:05)
 • Armada AVM Önü (00:10)
 • Koru Sitesi ANSE Önü (00:30)
 • Optimum AVM Karşısı (00:40)
 • Diye Turizm Ofis Önü (Atatürk Bulvarı No: 83) (23:59)
Tur Hareket Tarihleri:

1.Ek Bilgiler

2.İptal Şartları

1)Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden; gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ve taşıyıcı şirketlerin yapabileceği iptallerden, gecikmelerden dolayı acentemiz sorumlu tutulamaz. Buna bağlı olarak acentemiz programda, ücretlerde ve nakil araçlarında her türlü değişikliği yapabilir geziyi iptal veya tehir edebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

 

2)a-Tüketici, hizmetin başlamasına 15 gün kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir.

  b-Tüketici, hizmetin başlamasından 15-7 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %35' ini, 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.

  c-İndirimli hizmetin iptal/devri halinde tüketici, hizmet başlangıcından tam 7 gün öncesine kadar hizmet bedelinin %35 ini, 7 günden sonra ise hizmet bedelinin tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

  d-Özel ürünlerde, hizmetin başlamasına 60 gün kalaya kadar yapılan iptallerde, tüketiciye o ana kadar ödediği ücretinin tamamı iade edilir. Tüketici, gezinin başlamasından 59-31 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %25' ini, 30-15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 14-07 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %75' ini 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

  e-Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi satın alan katılımcının seyahat acentesine bir ödeme yapmış olması kaydıyla gezi başlangıç tarihinden ve kullanılan ulaşım aracı hareket etmeden önce tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi kurul raporu ibrazı ile poliçede yazılı hallerde(ölüm, ciddi ve önemli kaza ve hastalık vb.) seyahatini iptal etmesi durumunda, ödediği bedel poliçe kapsamındaki limitler çerçevesinde ve poliçe şartlarına göre sigorta şirketi tarafından temin edilecektir. Seyahat acentesinin katılımcıya karşı hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.

 

3)Gezilerimizde ulaşım için kullanılan her türlü kara, hava ve deniz taşıtlarında meydana gelebilecek yaralanma, ölüm ve kayıplarda taşıyıcı firmaların sigortaları geçerlidir.

 

4)Tüketici, hizmetin başlamasına tam 7 gün öncesine kadar turu istediği kişiye devredebilir. Devralan, bakiye ve devir sebebiyle doğan tüm masraflardan devreden ile beraber sorumludur. Tüketici, tüm İptal/devir taleplerini yazılı olarak hizmetin başlangıcından evvel acentesine sunmakla yükümlüdür.

 

5)Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; Acente tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

 

6)Acente gerekli gördüğü durumlarda Tüketiciye bildirmek kaydıyla ilan ettiği veya kayıt aldığı turları hizmetin başlamasından 1 gün evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sürede veya hizmet sırasında acente hizmet kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Tüketici bu değişiklilik ve iptalleri haklı nedenlerle kabul etmediği takdirde, rezervasyonunu iptal edip, tüketilmeyen hizmet bedellerini iade alma hakkına sahiptir.

 

7)İade şartlarının gerçekleşmesi halinde, fatura kesildikten sonra iade yapılabilmesi için, fatura aslinin acenteye iadesi ile tur ücreti alındığındaki şekliyle nakit ödemeler nakit, Kredi kartı iadeleri ise Kredi kartına bankaya iade talimatı verilerek çekim yapılan Banka tarafından yapılır. Acente iade talimatını bankaya ilettikten sonra İadelerden doğabilecek her türlü gecikme ve ertelemeden acentemiz sorumlu değildir. Bu durumda tüketicin(ler)in tazminat hakkı yoktur.

 

8)Tur içeresinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilemez.

3.Vize Bilgileri