KARADENİZ YAYLALAR TURU

Ankara Çıkışlı Karadeniz Yaylalar Turu ile Sosyal Mesafe ve Covid-19 Tedbirleri Kapsamında Gezmeye ve Keşfetmeye Devam Ediyoruz.

Ankara Çıkışlı
4 Gece 5 Gün
Kahvaltı ve Akşam Yemekleri Ücrete Dahil
En Uygun Fiyat Garantisi

ÖNEMLİ: Covid-19 Tedbirleri Kapsamında Programımız Güncellenmiş ve Kapalı Alan Gezileri Çıkarılmıştır.
Tamamen Açık Alan ve Yayla Gezilerinden Oluşan Tur Programımız, Sizlere Özlediğiniz Doğa İle İç İçe Bir Hafta Sunmaktadır.

Turlarımız Covid-19 Tedbirleri Kapsamında Düzenlenmektedir.

> Araçlarımız %50 Kapasite İle Hareket Etmektedir.
> Rezervasyon Sırasında HES Kodu Bildirmek Zorunludur
> Araçlarımız Seyahat Öncesi ve Sonrası Dezenfekte Edilmektedir
> Araçlarımızda Maske Takmak Zorunludur. Maskesiz Yolcular Araca Kabul Edilmeyecektir
> Araçlarımızda El Dezenfektanları veya Kolonya Herkesin Ulaşabileceği Şekilde Bulundurulacaktır.
> Araca Binmeden Önce Misafirlerimizin Ateş Ölçümü Yapılacak ve 38 Derece Üzeri Olanlar Malesef Tura Kabul Edilmeyecektir.

Not: Programımız %50 Kapasite Kuralı Gereği 22 Kişi İle Sınırlıdır.
Kontenjanlar Dolmadan Yerinizi Ayırın

 

Ankara Çıkışlı Karadeniz Yaylalar Turu Programı;
 

1. Gün: Ankara\'dan Hareket

23.00 | Diye Turizm Ofis Önü (Kızılay Atatürk Bulvarı No: 83)
23.10 | Milli Kütüphane Metro Durağı
23.15 | AŞTİ Otogar Karşısı
23.20 | Ankamall AVM Karşısı
23.25 | Keçiören Fatih Köprüsü Altı
23.30 | Aydınlıkevler Türk Telekom Önü

Yol Güzergahı: Ankara - Kırıkkale - Çorum - Amasya - Samsun - Ordu (Bu Şehirlerden Katılacak Misafirlerimiz Sizleri Alacağımız Durak ve Saat İle İlgili Ofisimizden Bilgi Alabilirsiniz.)


2. Gün: Ordu Boztepe, Giresun Kalesi, Sera Gölü, Trabzon

Sabah saatlerinde Ordu'ya ulaşarak Karadeniz Turumuza başlıyoruz. İlk durağımız Ordu Boztepe oluyor. Burada alacağımız serpme kahvaltının ardından fotoğraf çekimi için serbest zaman veriyoruz. Muhteşem bir manzaraya sahip Boztepe’den ayrılarak Giresun’a hareket ediyoruz. Burada, Kurtuluş Savaşı sırasında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Giresunlu askerlerin oluşturduğu muhafız kıtası komutanı Topal Osman’ın kabrinin bulunduğu Giresun Kalesini geziyoruz.  Şehre hakim bir tepede bulanan Kale’de göz alıcı Giresun manzara seyri ve fotoğraf çekimi için vereceğimiz serbest zamandan sonra Trabzon’a hareket ediyoruz. Kemençe ve Tulum sesleri eşliğinde sürecek yolculuğumuz ile Trabzon’da ilk durağımız Sera Gölü olacak. Akçaabat sınırları içerisinde olan bu heyelan set gölü, doğası ile sizlere ayrı bir huzur verecek. Dileyen misafirlerimiz göl üzerinde pedallı botlar ile gezinti yapabilirler. Sera Gölü gezimizin ardından turumuzun ilk gününü tamamlayarak otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde alarak istirahate geçiyoruz.

Kahvaltı: Ordu Boztepe'de Serpme Kahvaltı Olarak Sunulacaktır.
Öğle Yemeği: Serbest Zamanda Ekstra Olarak Alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelimizde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Sunulacaktır.
Konaklama: Konakpark Hotel, Arsen Hotel, Sandal Hotel vb. Oteller


3. Gün: Zilkale, Palovit Şelalesi, Şenyuva Köyü, Ayder Yaylası

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından turumuz için yeni bir güne başlıyoruz. İlk durağımız, birçok dizi ve reklam çekimine ev sahipliği yapan, tarihi evleri ve taş kemerli köprüleriyle de ünlü Şenyuva Köyü oluyor. Burada Şenyuva Köprüsünü görerek bizi bekleyen minibüslerimiz ile turumuza devam ediyoruz. Avup Dağı üzerine konumlanmış, 8 burç ve 1 gözetleme kulesinden oluşan Zilkale’ye hareket ediyoruz. Bulunduğu konum ve ihtişamı ile sizi büyüleyecek olan Zilkale gezimizi tamamlayarak, Karadeniz’in en görkemli şelalelerinden birisi olan Palovit Şelalesine geliyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanın ardından, Dünya’da koruma altında olan 200 Ekolojik bölgeden birisi olan Fırtına Deresi kenarında öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Burada dileyen misafirlerimiz Vadi Zipline veya Rafting yapabilirler. Yemek molasının hemen ardından günün son durağı olacak, tertemiz havası ve kaplıcaları ile ünlü Ayder Yaylası’na hareket ediyoruz. Aynı zamanda konaklama alanımız olacak yaylada Gelin Tülü Şelalesini gezdikten sonra vereceğimiz serbest zamanda, sularının şifalı olduğu söylenen kaplıcaları kullanabilir, temiz havada yürüyüş yapabilir veya sosyal mesafeli horon tepebilirsiniz. Oksijeni ve manzarası bol bir günün ardından otelimize yerleşiyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz. Yemek ve tulum ziyafeti sonrasında istirahate geçiyoruz. 

Kahvaltı: Otelimizde Açık Büfe Olarak Sunulacaktır.
Öğle Yemeği: Serbest Zamanda Ekstra Olarak Alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelimizde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Sunulacaktır.
Konaklama: Oris Ahşap Hotel, Zafran Hotel, Natura Lodge Otel vb. Ayder Yayla Otelleri


4. Gün: Uzungöl, Sürmene, Sümela Manastırı, Hamsiköy

Pencerenizi açın ve tertemiz yayla havasını içinize çekin. Otelimizde alacağımız kahvaltıda temiz havanın iştahınızı nasıl açtığına şahit olacaksınız. Kahvaltımızın ardından Rize’de yöre halkı tarafından tahta el tezgahlarında kendir ipiyle dokunan Rize Bezi Atölyesini gelerek, işlenmesi ve özellikleri hakkında bilgi alıyoruz. Akabinde Karadeniz’in sembol gezilecek yerleri arasından olan Uzungöl’e hareket ediyoruz. Dağın yamaçlarından düşen büyük kaya parçalarının Haldizen deresinin önünü kapatmasıyla oluşan Uzungöl, kuş bakışı manzarası ile adeta bir sanat eseridir. Göl etrafından yapacağımız yürüyüş ve çay molasının ardından Sürmene ilçesine doğru yol alıyoruz. Bıçağı ile meşhur bu ilçede Sürmene Bıçak Atölyesini gezerek, Sürmene Bıçaklarının yapılışı ve özellikleri hakkında bilgi aldıktan sonra yine bölgenin sembol yapılarından birisi olan ve Altındere Milli Parkı içerisinde yer alan Sümela Manastırına hareket ediyoruz. Sarp kayaların yamacına kurulan ve görenleri hayretler içerisinde bırakan, halk arasında ‘Meryem Ana’ olarak adlandırılan Sümela Manastırını, henüz restorasyonunun tamamlanmaması sebebiyle dışarıdan fotoğraflıyoruz. Buradan Zigana Dağı eteklerine kurulmuş ve adını duyduğumuzda canımızın tatlı bir şeyler çektiği Hamsiköy’e hareket ediyoruz. Küçük ve Karadeniz kültürünü yansıtan bu şirin köy, bol fındıklı sütlacı ile meşhur. Meşhur Hamsiköy Sütlacı tadımımızı yaptıktan sonra otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde alarak istirahate geçiyoruz.

Kahvaltı: Otelimizde Açık Büfe Olarak Sunulacaktır.
Öğle Yemeği: Serbest Zamanda Ekstra Olarak Alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelimizde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Sunulacaktır.
Konaklama: İvme Hotel, Konakpark Hotel, Arsen Hotel, Sandal Hotel vb. Oteller


5. Gün: Ayasofya Camii, Kuzalan Şelalesi, Mavi Göl, Kümbet Yaylası

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından turumuzun 4 gününe başlıyoruz. İlk gezeceğimiz nokta, 23 Haziran 2013 yılında, 52 yıl aradan sonra Müslümanlar için ibadete açılan Trabzon Ayasofya Camii olacak. Burada rehberimizin detaylı anlatımını dinleyip, fotoğraf molası verdikten sonra Giresun’a hareket ediyoruz. Giresun’da ilk durağımız Kuzala Şelalesi Tabiat Parkı olacak. Dünya’da travertenlerini orman içerisinde barındırması ile ikinci konumda olan Kuzalan Şelalesi, muhteşem doğası ve manzarası ile sizlere eşsiz bir görsel şölen sunuyor. Fotoğraf molası ve serbest zamanın ardından yine tabiat parkının içerisinde bulunan Mavi Göl’e hareket ediyoruz. Halk arasında Sodalı Göl olarak adlandırılan bu göl, üç gölün birleşimden oluşan ve Karadeniz Bölgesinde dere şeklinde akan tek sodalı göldür. Turkuaz rengi berrak suyu ile görsel bir şölen sunmaktadır. Rehberimizin vereceği serbest zamanın ardından, Karadeniz Bölgesinin en meşhur ve büyük yaylalarından birisi olan Kümbet Yaylasına hareket ediyoruz. Yaklaşık 1800mt rakıma sahip bu doğal güzellik, tertemiz havası ve görsel güzelliklerini bize sunuyor olacak. Yaylada yapacağımız yürüyüş ve çay molasının ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde alarak istirahate geçiyoruz.

Kahvaltı: Otelimizde Açık Büfe Olarak Sunulacaktır.
Öğle Yemeği: Serbest Zamanda Ekstra Olarak Alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelimizde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Sunularaktır.
Konaklama: Başoğlu Bulancak Hotel, Simisso Hotel, Grand Asos Hotel vb. Oteller


6. Gün: Samsun Bandırma Vapuru, İlk Adım Anıtı, Şahinkaya Kanyonu, Ankara

Turumuzun son gününde otelimizde alacağımız son kahvaltıdan sonra günün ilk noktası olacak Bandırma Vapuruna hareket ediyoruz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 9. Ordu Müfettişi olarak kurmayları ile birlikte 19 Mayıs 1919 yılında Kurtuluş Savaşını başlatmak için Samsun’a geldiği Bandırma Vapurunu simgeleyen müzede tarihi anı rehberimizin anlatımıyla yeniden yaşıyoruz. Burada yapacağımız toplu fotoğraf çekimi ile anı ölümsüzleştirerek İlk Adım Anıtına hareket ediyoruz. Atatürk’ün doğumunun 100. Yılında yapılan, Samsun’a attığı ilk adımı simgeleyen Anıt ile fotoğraf çekimi yapıyoruz. Turumuzun son durağı olarak, ülkemizin en önemli doğal güzelliklerinden birisi olan Vezirköprü Şahinkaya Kanyonu Tabiat Parkına hareket ediyoruz. Kızılırmak’ın en dar geçit yeri olan Altınkaya Barajı’nı doğal bir oluşum ile ikiye ayırması, eşine az rastlanan bir kanyon özelliği katmasına sebep olarak, misafirler için büyüleyici bir manzara sunuyor. Öğle yemeği ve dileyen misafirlerimizin kanyonda yapacağı tekne turu sonrasından Karadeniz Yaylalar Turumuzu tamamlayarak Ankara’ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde vereceğimiz molaların akabinde akşam saatlerinde Ankara’ya ulaşıyor, bir başka Diye Turizm organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Kahvaltı: Otelimizde Açık Büfe Olarak Sunulacaktır.
Öğle Yemeği: Serbest Zamanda Ekstra Olarak Alınacaktır.
Akşam Yemeği: Serbest Zamanda Ekstra Olarak Alınacaktır.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Konforlu %50 Kapasite Turizm Paketli Araçlar İle Ulaşım
 • 4 Gece Otel Konaklaması
 • 5 Adet Kahvaltı (1. Ordu Boztepe'de Serpme Kahvaltı)
 • 4 Adet Akşam Yemeği
 • Programda Belirtilen Geziler
 • Yayla Transferleri
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Diye Turizm Refakat Hizmeti
 • Seyahat Sağlık ve Güvence Sigortası
 • Araç İçi İkramlar
 • Araç İçi Dezenfektan Paketi
 • Milli Park Giriş Ücretleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze Giriş Ücretleri
 • Öğle Yemekleri
 • Programda Belirtilmeyen Ekstra Hizmetler
 • Rafting, Vadi Zipline, Sera Gölü Bot Gezisi, Şahinkaya Kanyonu Tekne Gezisi
 • Otellerde Alınacak Ekstra İçecekler
 • Kişisel Harcamalar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • Diye Turizm Ofis Önü (Atatürk Bulvarı No: 83) (23:00)
 • Milli Kütüphane Metro Durağı (23:10)
 • Aşti Metro Durağı (23:20)
 • Ankamall Avm Karşısı (23:30)
 • Keçiören Fatih Köprüsü Altı (23:40)
Tur Hareket Tarihleri:

1.Ek Bilgiler

2.İptal Şartları

1)Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden; gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ve taşıyıcı şirketlerin yapabileceği iptallerden, gecikmelerden dolayı acentemiz sorumlu tutulamaz. Buna bağlı olarak acentemiz programda, ücretlerde ve nakil araçlarında her türlü değişikliği yapabilir geziyi iptal veya tehir edebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

 

2)a-Tüketici, hizmetin başlamasına 15 gün kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir.

  b-Tüketici, hizmetin başlamasından 15-7 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %35' ini, 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.

  c-İndirimli hizmetin iptal/devri halinde tüketici, hizmet başlangıcından tam 7 gün öncesine kadar hizmet bedelinin %35 ini, 7 günden sonra ise hizmet bedelinin tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

  d-Özel ürünlerde, hizmetin başlamasına 60 gün kalaya kadar yapılan iptallerde, tüketiciye o ana kadar ödediği ücretinin tamamı iade edilir. Tüketici, gezinin başlamasından 59-31 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %25' ini, 30-15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 14-07 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %75' ini 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

  e-Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi satın alan katılımcının seyahat acentesine bir ödeme yapmış olması kaydıyla gezi başlangıç tarihinden ve kullanılan ulaşım aracı hareket etmeden önce tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi kurul raporu ibrazı ile poliçede yazılı hallerde(ölüm, ciddi ve önemli kaza ve hastalık vb.) seyahatini iptal etmesi durumunda, ödediği bedel poliçe kapsamındaki limitler çerçevesinde ve poliçe şartlarına göre sigorta şirketi tarafından temin edilecektir. Seyahat acentesinin katılımcıya karşı hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.

 

3)Gezilerimizde ulaşım için kullanılan her türlü kara, hava ve deniz taşıtlarında meydana gelebilecek yaralanma, ölüm ve kayıplarda taşıyıcı firmaların sigortaları geçerlidir.

 

4)Tüketici, hizmetin başlamasına tam 7 gün öncesine kadar turu istediği kişiye devredebilir. Devralan, bakiye ve devir sebebiyle doğan tüm masraflardan devreden ile beraber sorumludur. Tüketici, tüm İptal/devir taleplerini yazılı olarak hizmetin başlangıcından evvel acentesine sunmakla yükümlüdür.

 

5)Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; Acente tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

 

6)Acente gerekli gördüğü durumlarda Tüketiciye bildirmek kaydıyla ilan ettiği veya kayıt aldığı turları hizmetin başlamasından 1 gün evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sürede veya hizmet sırasında acente hizmet kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Tüketici bu değişiklilik ve iptalleri haklı nedenlerle kabul etmediği takdirde, rezervasyonunu iptal edip, tüketilmeyen hizmet bedellerini iade alma hakkına sahiptir.

 

7)İade şartlarının gerçekleşmesi halinde, fatura kesildikten sonra iade yapılabilmesi için, fatura aslinin acenteye iadesi ile tur ücreti alındığındaki şekliyle nakit ödemeler nakit, Kredi kartı iadeleri ise Kredi kartına bankaya iade talimatı verilerek çekim yapılan Banka tarafından yapılır. Acente iade talimatını bankaya ilettikten sonra İadelerden doğabilecek her türlü gecikme ve ertelemeden acentemiz sorumlu değildir. Bu durumda tüketicin(ler)in tazminat hakkı yoktur.

 

8)Tur içeresinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.


3.Vize Bilgileri


ŞEHRİ KURT
Kurban bayramında katıldığım Karadeniz turunda öncelikle rehberimiz Emre POYRAZ,şoförlerimiz ve muavinimize,tura katılanlara gerçekten çok teşekkür ederim.Geçirdiğim en güzel ,en eğlenceli biraz yorucu ama inanın buna değecek bir kültür turuydu.O kadar çok araştırdım ki ama buna değdi teşekkürler Diye Tur:))
16.06.2020
Hüsamettin AKBAY
30 haziran-6 temmuz 2019 tarihleri arasında yemyeşil karadeniz turuna katıldık. Öncelikle Yafes beye ilgisi için çok teşekkür ederiz. Her konuda yardımcı olmaya çalıştı ve turda bize yapmış olduğu jestte de ne kadar doğru bir tercihte bulunduğumuzu gösterdi. Tur rehberimiz Ali Dede ise bizi karadenize adeta aşık etti :) Ordu boztepeden başlayarak Giresun Trabzon Rize Artvin ve Batuma kadar görmemiz gereken yerlerde tecrübesi ve bilgisiyle bizi sanki o zamanda yaşıyomuş hissine büründürdü. Kaldığımız oteller genel olarak iyiydi temizdi ve yerleri merkeziydi. Ayderde ahşap bi otelde kaldık ve orda bize sunulan tulum ve horon şova bayıldık. Artvin karagöl ise bence en güzel yerdi. Kenardan bi 10 dk gölü izlemenin keyfini başka bi yerde bulamazsınız. Batuma günübirlik gezide ise tarihi yerleri gördük genelde. Ama vakit olarak bize çok az geldi keşke bi kaç gün kalınabilse. Gitmeyenler için Karadeniz turuna mutlaka gidilmeli ve tur deyince de DİYE TURu tercih etmeli kesinlikle.
16.06.2020