KARADENİZDEN BALTIK BAŞKENTLERİ VE FİYORTLAR

OTOBÜS İLE GİDİŞ UÇAK İLE DÖNÜŞ


1. Gün: 17 Ağustos İstanbul Kırklareli Burgaz Varna

Saat 14.30’da Kadıköy Tarihi Salı Pazarı Önü, saat 15.00’da Avantgarde Otel önü ve saat 15.30’da Bakırköy Ömür Plaza önünden hareketle Kırklareli üzerinden Dereköy Sınır Kapısı’na varışımızı gerçekleştiriyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin tamamlanmasının ardından devam eden yolculukla Bulgaristan’da Burgaz üzerinden Varna’ya varıyoruz. Geceleme Varna’daki otelimizde.


1. Gün: 22 Ağustos Kiev Minsk

22 Ağustos Kiev MinskSabah otelde alacağımız kahvaltının ardından aracımız ile Beyaz Rusya’nın başkenti Minsk‘e doğru yola çıkıyoruz. Minsk’e varışımızla şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda Hükümet Binası, St. Elizabeth Manastırı, Saint Peter & Saint Paul Kilisesi, Gözyaşları Adası, KGB Merkezi, kütüphane binası göreceklerimizden bazıları. Merkezde vereceğimiz serbest zamandan sonra otelimize geçiyoruz. 

Geceleme otelimizde.


2. Gün: 18 Ağustos Varna Şumnu Rusçuk Bükreş

Otelde alınan kahvaltının ardından Varna şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Panoramik şehir turumuzda; Varna merkez katedrali, Saat Kulesi, Tiyatro Binası, Rus Askeri Anıtı, Adliye Binası, Varna Yönetim Binası, Şehir Parkı, Özgürlük Parkı başlıca göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Şehir turunun ardından Şumnu ve Rusçuk üzerinden Küçük Paris diye adlandırılan Bükreş şehrine yolculuk. Bükreş, Tuna Nehrinin Dimbovita kolu üzerinde yaklaşık 2,5 milyon nüfuslu çok güzel bir kenttir. Tarihi eserlerin yanı sıra geniş bulvarları, caddeleri, meydanları ile modern yüzü de etkileyicidir. Bükreş in en güzel ve en hareketli merkezi olan Cumhuriyet Meydanı, sütunlu cephesiyle dikkati çeken Romanya Büyük Kütüphanesi, Zafer Takı, Bükreş Üniversite binası, Milli Tiyatro, Çavuşesku tarafından yaptırılan Parlamento Binası, Kraliyet Sarayı, Cretulescu Kilisesi, St. Stavropoleos Kilisesi panoramik şehir turumuzda göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Turumuz ve serbest zaman sonrası otelimize transfer. 

Geceleme Bükreş’te otelimizde.


3. Gün: 19 Ağustos Bükreş Braşov (Sinaia Bran) Kişinev

Otelde alınan kahvaltının ardından Braşov yolculuğu. Baraşov’a varış ile yapacağımız panoramik şehir turunda günümüze kadar gayet iyi korunmuş ve Ortaçağ görüntüsünü koruyan şehrin eski sokaklarında yürüyor, Piata Sfatului, Mureşelinor Evi Müzesi, Braşov Tarih Müzesi, Kara Kilise ve şehir surlarını panoramik olarak görüyoruz. 

Şehir turu sonrası vereceğimiz serbest zamanın ardından aracımızla Moldova’nın başkenti Kişinev’e doğru yola çıkıyoruz. Otele varış. Geceleme otelimizde.


4. Gün: 20 Ağustos Kişinev Odessa

Otelde alınan kahvaltının ardından Kişinev panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. 

Valea Morilor Meydanı, su kulesi göreceklerimizden bazıları. Şehir merkezinde vereceğimiz serbest zamanın sonrasında rotamızı Ukrayna’nın sahil kenti Odessa’ya doğru çeviriyoruz. Odessa’ya varışımızla birlikte Odessa şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Günümüzde Karadeniz’in İbiza’sı olarak adlandırılan ve Ukrayna’nın üçüncü büyük kenti olan Odesa Ruslardan kalan tarihi binaları ve şehir yapısı, yemyeşil sokakları, geniş parkları ve sahil şeridiyle, sadece Karadeniz’in değil, Doğu Avrupa’nın da en güzel şehirlerinden biridir. Bu turda, Odessa Opera Binası, Çariçe II. Katerina Anıtı, dünyaca ünlü Potemkin Merdivenleri’nin yansıra, eşsiz mimari örneklerini de göreceğiz. Dileyen konuklarımız, kentin araç trafiğine kapalı, cıvıl cıvıl sokaklarında renkli bir akşamın tadını çıkartabilirler Şehir turumuz sonrası konaklama yapacağımız otelimize geçiyoruz. 

Gece konaklama otelimizde.


5. Gün: 21 Ağustos Odessa Kiev

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Ukrayna’nın başkenti Kiev’e hareket. Kiev e varışımızla şehir turumuza başlıyoruz. Dinyeper kıyısına kurulan bu şehir ismini efsaneye göre Kiy, Şek ve Horiv adlı 3 kardeşin en büyüğü olan Kiy’den almıştır. Son yıllarda ihtilallerle dünya kamuoyunun gündemine gelen Kiev, aynı zamanda, Rusların tarihindeki ilk başkent olma özelliğine sahiptir. Şehir turumuza Vladimirskaya Caddesi’nde bulunan Merkez Opera ve Bale Binası ile başlıyoruz, Opera ve Bale Binası’nın ardından ünlü Altın Kapı’yı görerek Aya Sofya Meydanı’nda kısa bir mola verdikten sonra Dostluk Heykeli’nin yer aldığı Dostluk Tepesi’ni ziyaret edip, Shevchenko Bölgesi’nde yer alan ve Kiev’in en merkezi ve işlek caddesi olan 1.100 metre uzunluğunda olan ve Europeiskaya ile Bessarabskaya Meydanları’nı birbirine bağlayan eşsiz bir konuma sahip ünlü Kreschatik Caddesi’ne geçiyoruz. Birçok restoran ve kafenin bulunduğu Kreschatik Caddesi’nde, sokak dansçıları ve müzisyenler de kentin dinamizmini arttırıyor. Bu gezilerimizin ardından otobüsümüzle Kiev’in en eski semtlerinden biri olan Padol’u ziyaret edip burada Başbakanlık, Parlamento Binası, Mihaylovski Kilisesi, Knyagine Olga Heykeli’ni panoramik olarak gördükten sonra panoramik Kiev Turu’muzu tamamlıyoruz. Şehir turumuz sonrası konaklama yapacağımız otelimize geçiyoruz.


7. Gün: 23 Ağustos Minsk Vilnius (Trakai Turu) Riga

Otelimizdeki kahvaltıdan sonra rotamızı Litvanya’nın başkenti Vilnius’a çeviriyoruz. Coğrafi olarak Avrupa Kıtası’nın en ortasında yer alan Vilnius’u gezerken ilk olarak şehrin simgesi olan ve kentin kurucusu Kral Gediminas’ın Anıtı’nı, Vilnus Katedrali ve Çan Kulesi’nin bulunduğu Neris Nehri kenarında yer alan aşağı şehri görüyoruz. Ardından Cumhurbaşkanlığı Sarayı – Doğu Avrupa’nın en iyi üniversitesi olan Vilnus Üniversitesi, St. John kilisesi – St. Pareskava Kilisesi ile Belediye Binası görülecek yerler arasında. Ayrıca bu şehir turumuz sırasında dünyada bir tek Çin’in tanıdığı ve Vilnius’un içerisinde yer alan dünyanın en küçük ve en yeni cumhuriyeti olan Uzupis Cumhuriyeti’ni de göreceğiz. Daha sonra Vilnius’un en önemli yaya caddesi olan Pilies Caddesi’nde serbest zaman, gezinti ve alışveriş imkânı. Serbest zamanın ardından Riga’ya hareket ediyoruz. Varışımızla birlikte Riga şehir turuna başlıyoruz. Özgürlük Anıtı, Lamia Saati, Cat’s House, St. Peter Kilisesi, Black Heads House ve Dome Katedrali görülecek yerler arasında. Ardından serbest zaman, gezinti ve alışveriş imkanı. Daugava Nehri kenarında yeralan bu muhteşem kenti kesinlikle unutamayacaksınız. Gece konaklama otelimizde.  


8. Gün: 24 Ağustos Riga Tallinn (Feribot) Helsinki

Otelimizdeki sabah kahvaltısından sonra saat 08.00’da Riga’dan ayrılıyoruz. Baltık Denizi kıyısındaki en güzel kumsalları takip ederek Parnu yolu ile Estonya’nın başkenti Tallinn’e varış. Asla unutamayacağınız bu muhteşem ortaçağ kenti Tallinn şehir turuna ilk olarak şehrin ana giriş kapısı olan Viru Kapı’dan girerek başlıyoruz. Viru Kapısı’ndan içeriye girdiğinizde tarih sayfalarında 500 yıl öncesine dönmüş olacaksınız. Ardından, Avrupa’nın en güçlü savunmasını oluşturan 3 metre kalınlığındaki şehir surları, Belediye Binası, Avrupa’nın ilk eczanesinin yapıldığı Belediye Meydanı ilk olarak göreceğimiz yerler arasında. Daha sonra yukarı şehirde yer alan, Rusların hediye olarak yaptırdığı Alexandr Nevsky Kilisesi, Toompea Kalesi, Parlamento Binası ve Kiek in de Kök diğer göreceğimiz eserler arasında. Ardından serbest zaman, gezinti ve alışveriş imkânı. 18.30’da Tallinn Limanı’nda feribota binerek 2,5 saat sürecek keyifli bir feribot yolculuğundan sonra Finlandiya’ya ayak basıyoruz. Başkent Helsinki’deki otele geçiş. Geceleme otelimizde.  


9. Gün: 25 Ağustos Helsinki Turku Feribot Yolculuğu (Turku-Stockholm)

Otelimizde alacağımız kahvaltının Helsinki şehir turumuza ilk olarak Esplanade Caddesi, Parlamento Binası, Mannerheim Anıtı ile başlıyoruz. Ardından şehrin simgesi olan Senato Binası ile kiliseyi görüyoruz. Daha sonra Avrupa’nın en ilginç kiliselerinden biri olan ve içerisinde Fin besteci Sibelus’un eserlerinin çalınarak dua edildiği Oyma Kaya Kilisesi’ni geziyoruz. Sibelus’un anısına yapılmış olan Sibelus Anıtı ve Finlandiya Cumhurbaşkanı’nın da her sabah alışveriş yaptığı, geleneksel yemek ve hediyelik eşyaların; meyve ve sebzelerin satıldığı Market Meydanı şehir turumuzun son durağı olacak. Daha sonra serbest zaman, gezinti ve alışveriş imkanı. Saat 15:30’da Turku Limanı’na yöneliş. Saat 20.55’te feribotla Finlandiya’dan İsveç’in başkenti Stockholm‘a doğru yola çıkıyoruz. 22 saat gündüzü yaşayacağınız bu gemi yolculuğu sırasında feribotumuzdaki casino-bar-disco-müzik- free shop gibi imkânlardan faydalanabilirsiniz. Geceleme feribotta. (Feribot yolculuğu 4 kişilik kabinlerde yapılacaktır. Arzu eden misafirler farkını ödeyerek 2 kişilik ya da tek kişilik kamara alabilirler).


10. Gün: 26 Ağustos Stockholm Oslo

26 Ağustos Stockholm OsloSabah saat 06.30’da İsveç’in başkenti, kuzeyin kanallar kenti Stockholm şehir turu için limana yanaşan feribotumuzdan ayrılıyoruz. Avrupa’nın havası ve suyu en temiz bu muhteşem kentinde; Nobel Edebiyat Ödülleri’nin dağıtıldığı Belediye Binası, Avrupa’nın en büyük sarayı İsveç Kraliyet Sarayı, Parlamento Binası, şehrin ilk olarak kurulduğu eski Gamla Stan Adası ve Vasa Müzesi görülecek yerler arasında. Ardından Stockholm’ün en meşhur yaya caddesi Stroget’te serbest zaman, gezinti ve alışveriş imkânı. Serbest zamanın ardından Oslo - Karlstad Otoyolu ile İsveç Ormanları içerisinden ve yüzlerce gölün kenarından geçerek çok güzel doğal manzaraları eşliğinde Norveç‘in başkenti Oslo’ya varış. Otele yerleşme ve geceleme otelde.


11. Gün: 27 Ağustos Oslo Göteborg Malmö

Sabah kahvaltısından sonra saat 08.00’da Oslo şehir turumuza başlıyoruz. Avrupa’nın en yeşil şehirlerinden biri olan Oslo’da Nobel Barış Ödülleri’nin verildiği iç mekân süslemeleri ile ünlü Oslo Belediye Binası, Oslo Fiyordunu çevreleyen liman bölgesi, Tiyatro Salonu, Norveç Kraliyet ailesinin yaşadığı Kraliyet Sarayı, Parlamento Binası, yaklaşık bin yıllık Viking gemilerinin bulunduğu Viking Gemi Müzesi ve şehrin kalbi Karl Johann Caddesi görülecek yerler arasında. Ardından serbest zaman, gezinti ve alışveriş imkânı. Göteburg - Uddevalla - Moss Otoyolu ile çok güzel doğa manzaraları eşliğinde önce Göteborg ardından Malmö kentine varış. Daha sonra otelimize yerleşme.Geceleme otelimizde.


12. Gün: 28 Ağustos Malmö Kopenhag Berlin

Sabah kahvaltımızın ardından Malmö panoramik şehir turunu tamamlayıp dünyanın en uzun köprülerinden biri olan Malmö ve başkent Kopenhag ile anakara Danimarka’sını birbirine bağlayan Öresund Köprüsü üzerinden geçerek Danimarka’nın başkenti Kopenhag’a varış. Kopenhag şehir turu sırasında ilk olarak H.C. Andersen’in roman kahramanı Küçük Denizkızı Heykeli’ni görüyoruz. Ardından Kopenhag’ın en renkli bölgesi Nyvan Kanalı, Amelienborg Sarayı, Belediye Binası, ünlü eğlence parkı Tivoli ile en uzun yaya caddesi Stroget görülecek yerler arasında. Daha sonra serbest zaman, gezinti ve alışveriş imkânı. Saat 22.00’da masal şehri Kopenhag’dan ayrılış. 18 kilometrelik Great Belt Köprüsü üzerinden geçerek Danimarka’dan Almanya’ya doğru yola koyuluyoruz. Berlin’e varışımızın ardından konaklama yapacağımız otele transfer ve otelimize yerleşme. Geceleme otelimizde.


13. Gün: 29 Ağustos Berlin İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Berlin şehir turuna başlıyoruz. Panoramik olarak yapılacak olan Berlin şehir turumuzda görülecek yerler arasında; Alexanderplatz, Fernsehturm (TV Kulesi), Rotes Rathaus (Berlin Belediye Binası), Nikolai Meydanı, Berlin Katedrali, Schlossplatz ve Unter den Linden Bulvarı, iki ünlü katedrali ile Friedrichstraße ve Gendarmenmarkt, Berlin Duvarı kalıntıları, Checkpoint Charlie, Brandenburg Kapısı, Potsdamer Platz ve Kurfürstendamm Bulvarı bulunmakta. Alışveriş için uğranılacak süpermarket ziyaretinden sonra Berlin Schönfeld Havaalanına geçip Pegasus Havayolları’nın PC 980 sefer sayılı İstanbul Sabiha Gökçen uçuşu ile saat 13.10’da yola çıkıyoruz. Yerel saat ile 17.05’te İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’na varıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Lüks tur otobüsleri ile ulaşım,
Yerel profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri,
3* veya 4* Otellerde 1 gece Varna, 1 gece Bükreş, 1 gece Kişinev, 1 gece Odesa, 1 gece Kiev, 1 gece Minsk, 1 gece Riga, 1 gece Helsinki, 1 gece Oslo, 1 gece Malmö ve 1 gece Berlin toplam 11 gece kahvaltı dahil konaklama,
Programda belirtilen panoramik şehir turları,
Tallinn - Helsinki feribot bileti,
Turku - Stockholm feribot bileti (Feribot yolculuğu 4 kişilik kabinlerde yapılacaktır. Arzu eden misafirler farkını ödeyerek 2 kişilik ya da tek kişilik kamara alabilirler)
Pegasus Havayolları ile Berlin - İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti,
Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri,
Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri,
Şehir vergileri,
Gümrük vergileri.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Müze ve ören yeri giriş ücretleri,
Otelde alınan ekstralar ve tüm kişisel harcamalar,
Öğle ve akşam yemekleri,
Otel konaklaması dışında kalan sabah kahvaltıları,
Şoför ve rehber bahşişleri,
MULTİ SCHENGEN VİZESİ (YEŞİL PASAPORT SAHIPLERI VİZEDEN MUAFTIRLAR),
Yurtdışı çıkış harcı 15 TL,
Yurtdışı seyahat sağlık sigortası.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
    Tur Hareket Tarihleri:

    1.Ek Bilgiler

    2.İptal Şartları

    3.Vize Bilgileri