GAP TURU

5 Gece 6 Gün - Yarım Pansiyon

HATAY - ADIYAMAN - DİYARBAKIR - MARDİN - ŞANLIURFA- GAZİANTEP

Harbiye Şelaleleri, Uzun Çarşı, St. Pierre Kilisesi, Habib-i Neccar Camii, Kahta, Karakuş Tümülüsü, Arsemia Tapınağı, Nemrut Dağı, Ulu Camii, Midyat, Mor Gabriel, Deyrulzafaran Manastırı, Kasımiye Medresesi, Harran, Balıklıgöl, Hz. İbrahim Makamı, Göbeklitepe, Zeugma Mozaik Müzesi, Bey Mahallesi

*1. Gün Hatay'da Restoranda Kahvaltı Ücrete DAHİL
*Nemrut Dağı Minübüs Transferi Ücrete DAHİL
*Halfeti Tekne Turu Ücrete DAHİL

1. Gün: Ankara’dan hareket

23.00 | Diye Turizm Ofis Önü (Atatürk Bulvarı No: 83)
23.35 | Milli Kütüphane Metro Durağı
23:40 | Ufuk Hastanesi Önü
23:45 | Taurus AVM Önü


2. Gün: Hatay, Harbiye Şelaleleri, Uzun Çarşı, St. Pierre Kilisesi, Habib-i Neccar Camii

Gerekli molaların ardından sabah erken saatlerde Hatay'a varışımızı takiben tarihi konakta yöresel kahvaltı ikramımızdır. Kahvaltı sonrası, Hristiyanların ülkemizdeki hac yerlerinden biri ve ilk Hristiyan ayininin gerçekleştiği kaya kilise olan St. Pierre Kilisesi ziyareti ve Dünyanın sayılı mozaik müzelerinden olan ve geçmişe yolculuk yapacağınız keyifli bir  Hatay Arkeoloji Müzesi gezisi sonrası Antik çağda Ortadoğu zenginlerinin  ticaret merkezi haline gelen ve gündüzler insanlara yetmeyince geceleri de meşaleler kullanılarak aydınlatılan ve bu yüzden "Dünyanın ilk ışıklandırılan" caddesi unvanını alan Kurtuluş Caddesini (Herod Caddesi), farklı medeniyetlere ve dinlere ev sahipliği yapan Antakya sokaklarında; kilise, havra ve cami gibi kutsal mekânların görülmesi sonrası Anadolu’da inşa edilen ilk cami olan hikayeside kendiside çok etkileyici olan Habib-i Neccar Camii, Antakya Katolik Kilisesi ve Antakya Musevi Havrası ziyaretleri. Antakya’da yöresel ürünlerden el sanatlarına ve baharata kadar birçok ürünü bulabileceğimiz Uzun Çarşı’ya hareket. Mitolojide Apollon’un aşkı Daphne’nin gözyaşlarından oluştuğuna inanılan Harbiye Şelalesinde yürüyüş ve serbest zaman sonrası otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde alarak keyifli bir günün ardından istirahate geçiyoruz.

Kahvaltı: Tarihi Konak Restoranda Kahvaltı Tabağı veya Serpme Kahvaltı olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Rehberimizin serbest zaman vereceği bölgede ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır.
Konaklama: Anemon İskenderun Hotel, Ramada İskenderun Harbour Hotel, Sun Inn Hotel vb. oteller
Günün Rotası: Ankara - Hatay (660 KM)


3. Gün: Adıyaman, Kahta, Karakuş Tümülüsü, Arsemia Tapınağı, Nemrut Dağı, Gün Batımı

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında eski ismi Hısnımansûr olan, tütün, ters lale ve keçileri ile meşhur Türkiye’de petrolün en çok çıktığı şehir Adıyaman’a hareket ediyoruz. Panoramik şehir turumuz sonrasında Kâhta ilçesine varıyoruz. Atatürk baraj gölü kenarında serbest zaman sonrası bizleri bekleyen minibüslerimiz ile sırasıyla; Karakuş Tümülüs’ü, Cendere Köprüsü, Yeni Kale, Arsemia Tapınağının görerek rehber anlatımlarımız eşliğinde ünlü Nemrut Dağına ulaşıyoruz. Yunan ve Pers mitolojisindeki tanrı ve tanrıça heykellerinin yanı sıra Kommagene Kralı 1. Antiocus’un da mezarının bulunduğu 2134 rakımlı tepede benzersiz bir manzarayla gün batımına tanıklık ettinden sonra Nemrut Dağından ayrılarak otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde alarak istirahate geçiyoruz.

Kahvaltı: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Rehberimizin serbest zaman vereceği bölgede ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği:  Otelde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır.
Konaklama: Grand İsias Hotel, White Star Hotel, Bozdoğan Otel vb. oteller
Günün Rotası: Hatay - Adıyaman - Nemrut Dağı (450 KM)


4. Gün: Diyarbakır, Ulu Camii, Missibi Köprüsü, Midyat

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Diyarbakır’a hareket ediyoruz. Yol üzerinde Fırat nehri üzerine kurulmuş, Türkiye’deki Gergin Eğik Askılı dört köprüden biri olan Nissibi Köprüsü'nün fotoğraf çekimi ile Gap Turumuza devam ediyoruz. Diyarbakır şehir gezimizde; Anadolu’nun en eski camilerinden olan ve yapımı Hz. Ömer dönemine dayanan, İslam âleminin 5. Harem-i Şerifi olarak kabul edilen Diyarbakır Ulu Camii ziyareti, 35 Yaş şiiri ile tanınan Türk edebiyatının önemli üstadlarından Cahit Sıtkı Tarancı’nın Müze Evi, Hasanpaşa Hanı, Ahmet Arif Edebiyat Müze Kütüphanesi, Sülüklü Han, Deliller Hanı, Urfa Kapı, Mardin Kapı, Keçi Burcu ve On gözlü köprü görülecek yerler arasındadır. Hz. İsa’nın dili olan Aramiceyi günümüzde halen kullanan Süryani’lerin yoğun olarak yaşadığı kadim şehir Midyat’a doğru hareket ediyoruz. Midyat gezimizde Sıla Dizisinin de çekildiği Midyat Konukevi ziyaret ediyoruz. Telkâri sanatının en iyi ustalarının yetiştiği bu topraklardan dileyen misafirlerimiz gümüş alışverişi yapabilirler. Gümüşçüler çarşısında verilecek serbest zaman sonrasında otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi alarak keyifle geçen turumuzda istirahate geçiyoruz.

Kahvaltı: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Rehberimizin serbest zaman vereceği bölgede ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği:  Otelde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır.
Konaklama: Yay Grand Hotel, Matiat Hotel, Turabdin Hotel vb. oteller
Günün Rotası: Adıyaman - Diyarbakır - Midyat (420 KM)


5. Gün: Mardin, Mor Gabriel, Deyrulzafaran Manastırı, Kasımiye Medresesi, Dara Antik Kenti, Sıra Gecesi

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Süryanilerin anayurdu olan Tur Abdin bölgesinde bulunan ve Dünyanın ayakta duran en eski Süryani Ortodoks Manastırı Mor Gabriel’e hareket ediyoruz. Burada Süryani mezhebi hakkında alacağımız gerekli bilgiler sonrasında, Süryanilerin Metropolit merkezi olan Deyrulzafaran Manastırı'nı ziyaret ediyoruz. Manastırda; Güneş Tapınağı, Azizler Evi, Mor Hananyo Kilisesi ve Meryem Ana Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Akabinde Mardin şehir  merkezine hareket ediyoruz. Kasımiye  Medresesi,  Eski Ptt Binası, Mardin Ulu Camii, Mardin Kapalı Çarşıları gezilerimizi gerçekleştiriyoruz. Tarihi 505 yıllarına dayanan Dara Antik Kenti gezisi ve sonrasında Peygamberler Şehri olarak da bilinen Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Otelimizde alacağımız akşam yemeğimizden sonra  dileyen  misafirlerimizle Şanlıurfa'nın olmazsa olmazı Sıra Gecesi Eğlencesi'ne katılıyoruz. Çiğ Köfte, Ayran ve yöresel türkülerle keyif dolu geçen sıra gecesi sonrasında istirahate geçiyoruz.

*Sıra Gecesi Eğlencesi Ekstra

Kahvaltı: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Rehberimizin serbest zaman vereceği bölgede ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği:  Otelde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır.
Konaklama:
Grand Urfa Hotel, Şanlıurfa Uludağ Hotel, Harran Hotel, vb. oteller
Günün Rotası: Midyat - Mardin - Şanlıurfa (250 KM)


6. Gün: Harran, Şanlıurfa, Balıklıgöl, Hz. İbrahim Makamı, Göbeklitepe, Gaziantep

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Dünyanın halen yaşanılan en  eski  kentlerinden  biri  olan Harran’a hareket ediyoruz.Tarihi M.Ö. 2250’li yıllara dayanan ve Dünyanın ilk bilim merkezinin  ve ilk üniversitesinin kurulduğu bu tarihi şehirde, tarihi Harran Üniversitesi'nin kalıntıların ve konik kubbeli Harran evlerine tanıklık ettikten sonra Şehir merkezine hareket ediyoruz. Ünlü Balıklıgöl, Ayn-ı Zeliha Gölü, Halil-ür Rahman Camii, Hz. İbrahim Makamı’nı ziyaret ettikten sonra, Şanlıurfa’nın tarihi çarşıları Sipahiler, Hüseyinciler, Bakırcılar çarşılarında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında  yazılı tarihi değiştiren en önemli buluş kabul edilen ve M.Ö. 10.000’li yıllara dayanan, Dünya’nın bilinen ilk tapınağı olan ve araştırmaları hala devam eden Göbeklitepe’ye hareket ediyoruz. Birecik barajının inşası sonrasında Fırat Nehrinin kabarması sonucu sular altında kalan, endemik siyah gülü ve taş konakları ile de ünlü olan Halfeti’ye varıyoruz. Ücrete dahil 1 saat sürecek halfeti tekne turumuzda; Rum Kale ve sular altında kalan minaresi ile ünlü Savaşan Köyü ziyaret edilecek yerler arasındadır. Ardından Gaziantep’e hareket ediyoruz. Yol üzerindeki nesilleri tükenmekte olan ve yöre kültüründe önemli bir yeri  bulunan  Kelaynak  Kuşları Üretme  Tesisinde; Kelaynak Kuş Gözlem Merkezi gezimizi yaparak otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi alarak istirahate geçiyoruz.

Kahvaltı: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Rehberimizin serbest zaman vereceği bölgede ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği:  Otelde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır.
Konaklama: Tilmen Hotel, Safir Hotel, Plaza Hotel vb. Oteller
Günün Rotası: Şanlıurfa - Harran - Gaziantep (250 KM)


7. Gün: Gaziantep, Zeugma Mozaik Müzesi, Bey Mahallesi, Ankara

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı akabinde Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi'ne hareket ediyoruz. Müze ziyareti sonrasında 1915 tehcir olaylarına kadar yoğun Ermeni nüfusunun yaşadığı, günümüzde Gaziantep sivil mimarisinin en güzel örneklerini görebileceğimiz Bey Mahallesi gezimizi yaparak Gaziantep yöresel çarşılarında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Gaziantep Kalesi'nin panoramik  olarak  görülmesinin ardından Ankara’ya hareket ediyoruz. Keyifle, tarihle, kültürel değerlerimize geçen Gap Turumuzun sonunda, Araç içi ikramlar ve gerekli molalar eşliğinde Ankara’ya ulaşıyoruz. Siz değerli misafirlerimizle bir başka Diye Turizm organizasyonunda buluşmak üzere veda ediyoruz.

Kahvaltı: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Rehberimizin serbest zaman vereceği bölgede ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Yolculuğumuz esnasında dinlenme tesisinde ekstra olarak alınacaktır.
Günün Rotası: Gaziantep - Ankara (700 KM)


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Konforlu Araçlarla Ulaşım
 • 5 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • 6 Adet Kahvaltı (1. Hatay Tarihi Konak Restoranda)
 • 5 Adet Akşam Yemeği
 • Programda Belirtilen Geziler
 • Nemrut Dağı Minibüs Transferleri
 • Halfeti Tekne Turu
 • Milli Park Giriş Ücretleri
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Diye Turizm Refakat Hizmeti
 • Seyahat Esnasında Sıcak Soğuk İkramlar
 • Seyahat Güvence Poliçesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle Yemekleri
 • Müze Giriş Ücretleri
 • Akşam Yemeklerinde Alınacak İçecekler
 • Kişisel Harcamalar
 • Sıra Gecesi Eğlencesi

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • Diye Turizm Ofis Önü (Atatürk Bulvarı No: 83) (23:00)
 • Milli Kütüphane Metro Durağı (23:05)
Tur Hareket Tarihleri:

1.Ek Bilgiler

* Turlarımız 14–18 kişi arası kayıtlarda lüks minibüs, 19–31 kişi arası kayıtlarda lüks midibüs ve 32–46 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır.
 
* Otobüs oturma düzeni kesin rezervasyon sırasına göre yapılır. Oturma düzeninde araç marka ve modeline göre koltuk numaraları değişiklik gösterebilir.
 
* Turlarımızın kesin hareketli olması için en az 15 katılımcı olması gerekir. Yeterli çoğunluğun sağlanamaması ve iptal durumunda en geç 1 gün önceden bildirim yapılır.
 
* Tur lideri ve rehber gerekli durumlarda programda değişiklik yapabilir.
 
* Tur rehberi ve iletişim bilgileri, katılımcılara hareket saatinden en geç 6 saat öncesine kadar acentemiz tarafından sms ile bildirilecektir.

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri