YILBAŞI KAPADOKYA ERCİYES TURU
2 Gece 3 Gün
Yarım Pansiyon | Gala Gecesi Dahil

2021 YILINA BİRLİKTE MERHABA DİYORUZ
Tuz Gölü, Ihlara Vadisi, Derinkuyu Yeraltı Şehri, Uçhisar Kalesi, Güvercinlik Vadisi,
Ürgüp, Avanos, Göreme Açık Hava Müzesi, Paşabağ, Erciyes Kayak Merkezi

1. Gün: Ankara`dan Hareket, Tuz Gölü, Ihlara Vadisi, Belisırma Köyü, Derinkuyu Yeraltı Şehri, Güvecinlik Vadisi, Uç Hisar Kalesi

07.30 | DiyeTur Ofis Önü (Atatürk Bulvarı No: 83 Kızılay)
07.35 | Milli Kütüphane Metro Durağı
07:40 | Ufuk Hastanesi Önü
07:45 | Taurus AVM Önü

Yukarıda belirtilen hareket noktalarından misafirlerimizin katılımıyla yolcuğumuza başlıyoruz. Araçta alacağımız ikramlar ile devam eden yolcuğumuzun ardından tesisimizde kahvaltı tabağı şeklinde alacağımız kahvaltı ve mola sonrasında Türkiye’nin tuz ihtiyacının %40 oranında tek başına sağlayan Tuz Gölü’nde fotoğraf molası veriyoruz. Daha sonra Ihlara Vadisi’ne hareket ediyoruz. Ihlara Vadisi'nde gerçekleştireceğimiz yürüyüşle birlikte burda bulunan 12. ve 13. yüzyıllarda yapılmış kiliseleri geziyoruz. Akabinde Belisırma Köyünde öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Kapadokya’nın jeolojik oluşumu sonrası inşa edilmiş 8 katlı Derinkuyu Yeraltı Şehri’ni geziyoruz. Sonrasında Uç Hisar Kalesi ve Güvercinlik Vadisi fotoğraf molası veriyoruz. Keyifli bir günün ardından akşam yemeğimizi otelimizde alarak istirahate geçiyoruz.


2. Gün: Ürgüp, Göreme Açık Hava Müzesi, Avanos, Çömlek Atölyesi, Paşabağ Vadisi

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Ürgüp Şehir Merkezine hareket ediyoruz. Ürgüp’ün meşhur Peri Bacaları olarak bilinen Üç Güzellerde fotoğraf çekimi için mola veriyoruz. Sonrasında Asmalı Konak dizisinin çekimlerinin yapıldı konağı gezerek, Turasan Şarap Fabrikasına geçiyoruz. Burada şarap tadımı ve yapılışı ile ilgili sunumu izleyerek alışverişimizi gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeği için vereceğimiz serbest zamanın ardından UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Göreme Açık Hava Müzesi’nin gezilmesi ile Çavuşin Çömlek Atölyelerine hareket ediyoruz. Çömlek yapımı sunumu ve çömlek yapımını denemek isteyen misafirlerimizin yapacakları denemeler ve alışveriş sonrası Avanos’ta ONYX Taşı atölyelerini ziyaret ediyoruz. Daha sonra Paşabağ Vadisi'ne geçiyor ve fotoğraf çekimi için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde aldıktan sonra Yılbaşı Gala Programı için hazırlık yapıyoruz.

YILBAŞI MENÜSÜ:

* Serpme Mezeler (Barbunya Pilaki, Ezme, Peynir, Haydari, Tarator, Havuç söğüş, Şakşuka, Yaprak sarması, Mercimek Köftesi, Turşu, Rus Salatası vb.)
* Masalarda (Kuruyemiş, Patlamış Mısır, Meyve)
* Ara Sıcak(Sigara Böreği)
* Yılbaşı Pastası
* Limitsiz Alkollü ve Alkolsüz Yerli İçecek.

PROGRAM AKIŞI:

* Fasıl
* Folklor Gösterisi
* Kız Oyunu
* Animasyon
* Orkestra Eşliğinde Canlı Müzik
* Oryantal Show
* DJ eşliğinde Disco


3. Gün: Kayseri, Erciyes Kayak Merkezi, Dönüş Yolculuğu

***Yeni Yılın Herkese Sağlık, Mutluluk, Huzur ve Kazanç Getirmesi Dileğiyle... Hoşgeldin 2019***

Otelimizde alacağımız geç kahvaltının ardından Kayseri'ye hareket ediyoruz. Burada Erciyes Dağının 3916m yüksekliğinde bulunan Erciyes Kayak Merkezine geçerek serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirler kayak malzemeleri kiralayarak kayak yapmanın tadını çıkarabilir, dileyen misafirlerimiz bölgede bulunan kafeteryalarda çay kahve içerek vakit geçirebilir veya temiz havada doğa yürüyüşü yapabilirler. Rehberimizin belirteceği buluşma saatinde toplanarak aracımıza geçiyoruz ve keyifli bir tatilin ardından Ankara'ya hareket ediyoruz. Gerekli molalar ile Ankara'ya ulaşarak bir başka Diye Turizm organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Konforlu Araçlarla Ulaşım
 • 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • 3 Adet Kahvaltı (1. Tesislerde Kahvaltı Tabağı)
 • 2 Adet Akşam Yemeği
 • Yılbaşı Gala Programı
 • Programda Belirtilen Geziler
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Esnasında İkramlar
 • Diye Turizm Refakat Hizmeti
 • Seyahat Güvence Poliçesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Akşam Yemeğinde Alınacak İçecekler (Gala Gecesi Yerli İçecekler Ücrete Dahil)
 • Müze Giriş Ücretleri
 • Öğle Yemekleri
 • Ekstra Harcamalar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • Diye Turizm Ofis Önü (Atatürk Bulvarı No: 83) (07:30)
 • Milli Kütüphane Metro Durağı (07:35)
 • Ufuk Hastanesi Önü (07:40)
 • Taurus AVM Önü (07:50)
Tur Hareket Tarihleri:

1.Ek Bilgiler

* Turlarımız 14–18 kişi arası kayıtlarda lüks minibüs, 19–31 kişi arası kayıtlarda lüks midibüs ve 32–46 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır.
 
* Otobüs oturma düzeni kesin rezervasyon sırasına göre yapılır. Oturma düzeninde araç marka ve modeline göre koltuk numaraları değişiklik gösterebilir.
 
* Turlarımızın kesin hareketli olması için en az 15 katılımcı olması gerekir. Yeterli çoğunluğun sağlanamaması ve iptal durumunda en geç 1 gün önceden bildirim yapılır.
 
* Tur lideri ve rehber gerekli durumlarda programda değişiklik yapabilir.
 
* Tur rehberi ve iletişim bilgileri, katılımcılara hareket saatinden en geç 6 saat öncesine kadar acentemiz tarafından sms ile bildirilecektir.

2.İptal Şartları

1)Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden; gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ve taşıyıcı şirketlerin yapabileceği iptallerden, gecikmelerden dolayı acentemiz sorumlu tutulamaz. Buna bağlı olarak acentemiz programda, ücretlerde ve nakil araçlarında her türlü değişikliği yapabilir geziyi iptal veya tehir edebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

 

2)a-Tüketici, hizmetin başlamasına 15 gün kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir.

  b-Tüketici, hizmetin başlamasından 15-7 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %35' ini, 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.

  c-İndirimli hizmetin iptal/devri halinde tüketici, hizmet başlangıcından tam 7 gün öncesine kadar hizmet bedelinin %35 ini, 7 günden sonra ise hizmet bedelinin tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

  d-Özel ürünlerde, hizmetin başlamasına 60 gün kalaya kadar yapılan iptallerde, tüketiciye o ana kadar ödediği ücretinin tamamı iade edilir. Tüketici, gezinin başlamasından 59-31 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %25' ini, 30-15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 14-07 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %75' ini 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

  e-Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi satın alan katılımcının seyahat acentesine bir ödeme yapmış olması kaydıyla gezi başlangıç tarihinden ve kullanılan ulaşım aracı hareket etmeden önce tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi kurul raporu ibrazı ile poliçede yazılı hallerde(ölüm, ciddi ve önemli kaza ve hastalık vb.) seyahatini iptal etmesi durumunda, ödediği bedel poliçe kapsamındaki limitler çerçevesinde ve poliçe şartlarına göre sigorta şirketi tarafından temin edilecektir. Seyahat acentesinin katılımcıya karşı hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.

 

3)Gezilerimizde ulaşım için kullanılan her türlü kara, hava ve deniz taşıtlarında meydana gelebilecek yaralanma, ölüm ve kayıplarda taşıyıcı firmaların sigortaları geçerlidir.

 

4)Tüketici, hizmetin başlamasına tam 7 gün öncesine kadar turu istediği kişiye devredebilir. Devralan, bakiye ve devir sebebiyle doğan tüm masraflardan devreden ile beraber sorumludur. Tüketici, tüm İptal/devir taleplerini yazılı olarak hizmetin başlangıcından evvel acentesine sunmakla yükümlüdür.

 

5)Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; Acente tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

 

6)Acente gerekli gördüğü durumlarda Tüketiciye bildirmek kaydıyla ilan ettiği veya kayıt aldığı turları hizmetin başlamasından 1 gün evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sürede veya hizmet sırasında acente hizmet kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Tüketici bu değişiklilik ve iptalleri haklı nedenlerle kabul etmediği takdirde, rezervasyonunu iptal edip, tüketilmeyen hizmet bedellerini iade alma hakkına sahiptir.

 

7)İade şartlarının gerçekleşmesi halinde, fatura kesildikten sonra iade yapılabilmesi için, fatura aslinin acenteye iadesi ile tur ücreti alındığındaki şekliyle nakit ödemeler nakit, Kredi kartı iadeleri ise Kredi kartına bankaya iade talimatı verilerek çekim yapılan Banka tarafından yapılır. Acente iade talimatını bankaya ilettikten sonra İadelerden doğabilecek her türlü gecikme ve ertelemeden acentemiz sorumlu değildir. Bu durumda tüketicin(ler)in tazminat hakkı yoktur.

 

8)Tur içeresinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.


3.Vize Bilgileri