UÇAKLI KARADENİZ BATUM TURU
4 Gece 5 Gün

Ordu'dan Batum'a Benzersiz Manzara
Giresun, Gümüşhane, Rize, Trabzon, Artvin, Gürcistan, Batum♦ 4 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
♦ Otellerde Alınacak 4 Adet Kahvaltı ve Akşam Yemeği
♦ Bölgenin En Nezih Restoranlarında 5 Adet Yöresel Öğle Yemeği
♦ Zilkale ve Palovit Şelalesi Turu
♦ Lustra ve Karester Yaylaları Turu
♦ Batum Turu
♦ Borçka Karagöl Turu
♦ Milli Park Giriş Ücretleri
♦ Sümela Manastırı, Zilkale, Lustra Karester Yaylaları, Karagöl Minibüs Transferleri
♦ Profesyonel Rehberlik Hizmeti


♦ ÜCRETE DAHİL  

 

  

1. Gün: Ankara, Ordu, Giresun, Giresun Kalesi, Karaca Mağarası, Hamsiköy, Maçka

Sabah uçuş saatinden 1 saat önce Esenboğa Havaalanında buluşmamızın ardından check in ve bagaj işlemleri sonrası Anadolu Jet TK7136 sefer sayılı uçağımızla Ordu’ya hareket ediyoruzBize karşılayacak olan rehberimiz ve aracımıza dahil olarak Giresun'a doğru yolumuzu tutuyoruz. Giresun'da panoromik olarak Giresun Adası'nı ve Giresun Kalesini görüyoruz. Harşit Vadisinin büyüleyici manzarası eşliğinde devam eden yolculuğumuz ve küçük fotoğraf molaları ile birlikte Torul ilçesinde bulunan Karaca Mağarası’na ulaşıyoruz. Astım hastaları için rahatlatıcı bir kür niteliği de taşıyan Karaca Mağarasında milyonlarca yılda meydana gelmiş olan doğal sarkıt ve dikitleri gördükten sonra ücrete dahil olan öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğinin ardından Zigana Dağı eteklerine doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Zigana Tünelinden geçerek Trabzon’un Maçka ilçesinde bulunan, doğal güzelliğinin yanı sıra yaklaşık bir asırdır sütlacı ile meşhur olan Hamsiköy’e ulaşıyoruz. Burada yapacağımız sütlaç tadımı ve yürüyüşümüzün ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde alarak istirahate geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Ordu Boztepe’de Serpme Köy Kahvaltısı Olarak Alınacaktır.
Öğle Yemeği: Seçmeli (Güveç, Et kavurma, Patlıcan, Fasulye vb), Pilav, Salata, Meşrubat.
Akşam Yemeği: 
 Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Sunulacaktır.
Konaklama: Konak Park Hotel, İvme Hotel, Büyük Sümela Hotel, Jolnar Garden Hotel, vb. oteller

 

 

2. Gün: Sümela Manastırı, Uzungöl, Lustra ve Karester Yaylaları, Çay Fabrikası, Sürmene, Rize, Çayeli, Artvin, Arhavi, Hopa

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından Altındere Milli Parkı’na hareket ediyoruz. Günün ilk rotası olarak Altındere Vadisinde Karadağ’ın yamacına kurulmuş, görenlerin şaşkınlıkla izlediği Sümela Manastırı gezimizi gerçekleştiriyoruz. Rehberimizin anlatımı ve fotoğraf çekimi için vereceğimiz serbest zamanın ardından Karadeniz denilince akla ilk gelen Karadeniz Çayı üretim tesisine geçiyoruz. İkramımız olan çaylarımızı yudumlarken, Çayın toplanmasından bardağımıza dökülene kadar olan üretim aşamaları ve tesisi hakkında sunumu izliyoruz. Daha sonra el yapımı bıçakları ile meşhur Sürmene ilçesine geçiyoruz. Burada bıçak atölyesinde Sürmene Bıçağının yapımı ve özelliklerini öğrendikten sonra Rize’ye doğru yola çıkıyoruz. Ücrete dahil olarak alacağımız öğle yemeğimizin ardından Uzungöl’e hareket ediyoruz. Haldizen deresi çevresindeki kayaların düşerek önünü kapatmasıyla oluşan heyelan set gölü Uzungöl’de yürüyüş yaparak fotoğraf ve hediyelik eşya alışverişi için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından 2400 metre yükseklikte muhteşem bir Uzungöl manzarasına şahit olacağınız Lustra ve Karester yaylalarına çıkarak yayla hayatı, yayla evleri ve kültürünü yakından tanıma fırsatını yakalıyoruz. Yayla gezimiz sonrasında otelimize hareket ediyoruz. Yol üzerinde bulunan, bölgede ün sahibi, Kiremitli Köprüde fotoğraf çekimimizle devam ederek, otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde alarak istirahate geçiyoruz
 

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde Açık Büfe Olarak Sunulacaktır.
Öğle Yemeği: Çorba, Seçmeli Izgara (Alabalık, Köfte, Tavuk, Meşhur Kuru Fasulye), Salata, Meşrubat.
Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Sunulacaktır.
Konaklama: Terzioğlu Hotel, Peronti Otel, Paluri Otel, Sarp Otel vb. oteller

 

 

3. Gün: Borçka, Karagöl, Batum Turu

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımız sonrasında Minibüslerle Karagöl’e hareket ediyoruz. Borçka’da bulunan ve Türkiye’nin saklı cenneti olarak gösterilen Karagöl’e ulaştıktan sonra göl etrafında yürüyüş yaparak muhteşem manzaraları yakalamanız için fotoğraf molası veriyoruz.  Dileyen misafirlerimiz göl üzerinde sandal keyfi yapabilir veya göl kenarında çay ve kahve içerek manzaranın tadını çıkarabilirler. Gezimizin ardından Sarp sınır kapısından yeni kimlik kartımızla komşu ülkemiz Gürcistan’ın Batum şehrine geçiyoruz. Yol üzerinde St. Andrew heykelini panoramik olarak görerek restoranımıza hareket ederek öncelikle ücrete dahil öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğinin hemen akabinde şehir meydanlarını gezmek üzere rehberimiz eşliğinde yürüyüşümüze başlıyoruz. Burada Avrupa Meydanı, Tiyatro Meydanı, Piazza Meydanı gibi önemli noktaları geziyoruz. Media Heykeli, Poseidon Heykeli, Mehmet Abaşidze Heykeli, Ali ve Nino’nun Heykeli göreceğimiz eserler arasındadır. Şehir gezimizi tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönüyoruz. Sınır kapısından çıkarken Duty Free’den rehberimizin belirleyeceği serbest zaman içerisinde alışveriş yapma imkanı bulacaksınız. Serbest zamanın ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde alarak istirahate geçiyoruz.

Kahvaltı: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği:  Yöresel Gürcü Usulü Patatesli Dana Eti, Peynirli Gürcü Pidesi (Haçapuri), Cevizli Patlıcan, Yöresel Peynir Tabağı, Hinkali (Haşlanmış Gürcü Mantısı), Salata, Meşrubat.
Akşam Yemeği: Otelimizde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Sunulacaktır.
Konaklama: Oris Ahşap Hotel, Zafran Hotel, Çavuşoğlu Hotel, Naliya Hotel, vb. oteller

 

4. Gün: Ayder Yaylası, Laz Konakları, Palovit Şelalesi, Zilkale, Şenyuva, Çamlıhemşin, Fırtına Vadisi, Rafting, Kalegon, Gelintülü Şelalesi

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından Çamlıhemşin’e hareket ediyoruz. Çamlıhemşin’de bizleri bekleyen minibüslerimizle dizilere dahi konu olan Şenyuva Köyü’nde fırtına deresi üzerinde bulunan tarihi ve meşhur Çinçiva Köprüsü’nde fotoğraf molası veriyoruz. Tarih kokan Konaklar Mahallesi’ni geziyoruz. Sarp kaya kütlesi üzerinde kurulu olan ve konumu ile insanı hayretler içinde bırakan, manzarasıyla büyüleyen Zilkale’yi görüyoruz. Karadeniz'in en görkemli şelalesinden olan Palovit Şelalesinde horon ile eğlence sonrası Dünya’da koruma altındaki 200 Ekolojik bölgeden biri olan Fırtına Vadisi’nde dere kenarında öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğimizde muhlama ve laz böreği gibi yöresel lezzetlerin tadına bakma imkanımız olacak. Öğle yemeğinin ardından dileyen misafirlerimiz rafting ve zipline yapabilirler. Yemekten sonra Ayder Yaylası’nda Kalegon mevkii olarak geçen alanda yayla kültürünü tanımak ve tertemiz havanın keyfini çıkarmak için yürüyüşe çıkıyoruz. Yürüyüşümüz sırasında Gelintülü Şelalesi’ni görüyor ve fotoğraf çekimi için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde alarak istirahate geçiyoruz.

Kahvaltı: Otelimizde Açık Büfe Olarak Sunulacaktır.
Öğle Yemeği: Seçmeli (Alabalık, Köfte, Tavuk), Kuymak, Garnitür, Salata, Laz Böreği, Meşrubat.
Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Sunulacaktır.
Konaklama: Oris Ahşap Hotel, Zafran Hotel, Çavuşoğlu Hotel, Naliya Hotel, vb. oteller.

 

 

5. Gün: Rize, Rize Kalesi, Rize Bezi Atölyesi, Akçaabat, Sürmene, Trabzon, Ayasofya, Atatürk Köşkü

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından çay tarlası manzaraları eşliğinde Rize’de gezimize devam ediyoruz. İlk durağımız olarak Rize Kalesi’ne çıkıyoruz. Şehrin görülmeye değer manzarası eşliğinde keyifli bir çay ve fotoğraf molası veriyoruz. Rize’de yöreye has kültürün dışa yansıması olan, kendir ipinden tahta el tezgahlarında dokunan Rize Bezinin işlenmesi hakkında bilgiler alıyoruz. Daha sonra Trabzon’a hareket ediyoruz. Yol üzerinde Pazar Kız Kulesinde fotoğraf molası vererek Akçaabat ilçesine ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizi alacağımız bu ilçede meşhur Akçaabat Köftesinin tadına bakacağız. Yemeğimizin ardından Trabzon’a hareket ediyoruz. Burada sırasıyla Ulu önder Atatürk’ün Trabzon ziyaretinde konakladığı Atatürk Köşkü ve Ayasofya Müzesini geziyoruz. Trabzon şehir merkezinde yapacağımız kısa bir gezinti ile birlikte tamamen el işçiliğiyle yapılan Kazaziye sanatı hakkında bilgi edineceğimiz gümüş atölyelerini geziyoruz. Daha sonra Trabzon Havaalanına geçerek uçuşumuz için hazırlık yapıyoruz. Anadolu Jet TK7065 sefer sayılı uçuş ile saat: 18.00’da Ankara’ya hareket ediyoruz. Bir başka Diye Turizm organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Kahvaltı: Otelimizde Açık Büfe Olarak Sunulacaktır.
Öğle Yemeği: Akçaabat Köfte, Kaygana, Piyaz, Meşrubat.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Anadolu Jet Ankara - Ordu - Trabzon Ankara Ekonomi Sınıfı Uçak Biletleri
 • Bölgede Konforlu Araçlar İle Ulaşım
 • 4 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • 4 Adet Açık Büfe Kahvaltı
 • 5 Adet Yöresel Menü Öğle Yemeği
 • 4 Adet Açık Büfe veya Set Menü Akşam Yemeği
 • Zilkale ve Palovit Şelalesi Transferi ve Turu
 • Borçka Karagöl Transferi ve Turu
 • Batum Turu
 • Lustra ve Karester Yaylası Transferi ve Turu
 • Sümela Manastırı Transferi
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Mlli Park Giriş Ücretleri
 • Seyahat Güvence Paketi
 • Seyahat Esnasında Sıcak Soğuk İkramlar
 • Diye Turizm Refakat Hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı Çıkışı Harç Pulu Ücreti (Kişi Başı 50 TL)
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Hamsiköy Sütlaç Ücreti
 • Son Gün Akşam Yemeği
 • Rafting ve Zipline Ücretleri
 • Kişisel Harcamalar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  1.Ek Bilgiler

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri