Kış Dönemi Saraybosna Turu Tur Programı
Kalkış Yerleri: Esenboğa Havaalanı
PROGRAM
1. Gün: İstanbul (Sabiha Gökçen), Saraybosna
Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşma ve bagaj ve pasaport işlemlerini takiben Pegasus Havayolları’nın PC293 sefer sayılı tarifeli seferi ile 15.35’de Saraybosna uçuşu. Yerel saat ile 15:25’de varışımızı takiben pasaport işlemlerimiz yaptırıp, panoramik Saraybosna turumuz için havalimanından ayrılıyoruz.İlk durağımız Balkanlar’ın en ünlü çarşılarından biri olan Baş Çarşı. Bizleri 3 ayrı döneme götürecek olan Baş Çarşı şehir turumuzda Osmanlı’ya, Avusturya - Macaristan’a ve Yugoslavya dönemine ait eserleri görme şansını elde edeceğiz. Yapacağımız bu panoramik yürüyüş turumuzda; Yugoslavya döneminde Avrupa’nın en büyük "Kütüphanesi" olarak kullanılan tarihi bina, meşhur Sarajevo Sebili, Begova Camii, Kurşunlu Medresesi, Basçarşı Camii, Beyaz Tabya, Saat Kulesi, Katolik Baş Katedrali, Pazar Yeri katliamının yaşandığı meşhur Pazar Meydanı, Özgürlük Ateşi, 1.Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü, Sinagog, Bezistan görülecek yerler arasındadır.Vereceğimiz serbest zaman sonrası, Savaş döneminde Bosna’nın lideri olarak tanınan ve Bosna’nın unutulmayacak lideri Aliya İzzet Begovic’ın kabri ziyareti ardından otelimize geçiyoruz.

2. Gün: Saraybosna
Sabah kahvaltı ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek olan Mostar - Poçitel - Blagaj turuna katılabilirler.Bu turumuzda ilk olarak Mostar yolu üzerinde 2. Dünya Savaşı’nda Nazi ordusu tarafından yıkılan Tito Köprüsü’nü görüyoruz. Halen yıkık bir halde bulunan köprüyü gördükten sonra Poçitel’e gidiyoruz. 15. yüzyıldan itibaren Osmanlı eserleriyle donatılmış 16. yüzyıldaki dokusuyla günümüze kadar bozulmadan ulaşmış bir Osmanlı köyü Poçitel. Sokakta gezen küçük çocukların dahi Türkçe konuştuğu bu otantik köydeki gezimizin ardından 15. yüzyılda bölgeye Osmanlı dervişlerinin ulaşmasıyla inşa edilen ilk yapı olan Blagaj Tekkesi'ni ziyaret edeceğiz. Buna Nehri'nin kaynağındaki dev kayalık oluğa inşa edilmiş tekkenin civarındaki balık restoranlarında öğle yemeğini alacağız.Öğle yemeği ardından Mostar'a hareket. 600 yıllık geçmişe sahip, Bosna-Hersek'i oluşturan iki parçadan biri olan Hersek'in en büyük şehri Mostar'ı tanıtan yürüyüş turumuzda, Mimar Sinan'ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin'in inşa ettiği, ancak 1992'de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004'te Türkiye'nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki Mostar Köprüsü, Kuyumcular Çarşısı, Koski Mehmed Paşa Camii, Eski Hamam göreceğimiz yerler arasındadır. Mostar'ın yerel pazarlarından alışveriş yapabileceğiniz serbest zamanın ardından otelimize dönüyoruz. Yemekli Mostar - Poçitel - Blagaj Turu: 60 Euro

3. Gün: Saraybosna, İstanbull (Sabiha Gökçen)
Sabah kahvaltı ardından rehberimizin bildireceği toplanma saatinde Saraybosna Havalimanı’na transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları’nın PC292 sayılı tarifeli seferi ile 12.10’da İstanbul uçuşu. Saat 16:00’da varış ve turumuzun sonu.

ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
DİĞER BİLGİLER
Fiyata Dahil Hizmetler
 • İstanbul (Sabiha Gökçen) - Saraybosna – İstanbul (Sabiha Gökçen) Arası Pegasus HY İle Ekonomi Sınıf Gidiş-Dönüş Uçak Bileti
 • Havalimanı Vergileri
 • Havaalanı / Otel / Havaalanı Transferleri
 • Panoramik Saraybosna Şehir Turu
 • 2 Gece Konaklama
 • 2 Adet Kahvaltı
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Diye Turizm Refakat Hizmeti


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası
 • Yurtdışı Çıkış Harcı
 • Programda Belirtilen Ekstra Turlar
 • Kişisel Harcamalar
 • Öğle ve Akşam Yemekleri
 • Müze Giriş Ücretleri


Notlar

İptal Şartları

Atatürk Bulvarı 83/6 Kızılay Çankaya Ankara
0312 430 14 30


Bu çıktı 24.02.2020 19:38 tarihinde verilmiştir. tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.