Kısa Karadeniz Turu Tur Programı

KISA KARADENİZ TURU
4 GECE 5 GÜN
YARIM PANSİYON

Ordu Boztepe'de Muhteşem Manzara Eşliğinde Sabah Kahvaltısı Ücrete Dahil
Zilkale ve Şenyuva Köyü Turları Ücrete Dahil
Milli Park Giriş Ücretleri Dahil
Profesyonel Rehberlik Hizmeti

Ordu - Boztepe - Sümela Manastırı - Ayasofya Camii - Hamsiköy - Uzungöl - Ayder Yaylası - Rize
Trabzon - Sürmene - Zilkale - Şenyuva Köyü - Samsun - Bandırma Vapuru - Amasya - Kral Kaya Mezarları

Kalkış Yerleri: Diye Turizm Ofis Önü - Saat: 23.00
PROGRAM
1. Gün: Ankara\'dan Hareket
23.00 | Diye Turizm Ofis Önü (Kızılay Atatürk Bulvarı No: 83)23.05 | Milli Kütüphane Metro Durağı23.10 | Aşti Metro Çıkışı23.15 | Ankamall Avm Karşısı23.20 | Keçiören Fatih Köprüsü Altı

2. Gün: Ordu Boztepe, Giresun Adası, Trabzon Ayasofya Camii, Akçaabat, Sümela Manastırı, Atatürk Köşkü, Hamsiköy
Keyifli bir gece yolculuğu ve gerekli molalarla Ordu’ya ulaşıyoruz. Boztepe’de muhteşem Ordu ve Karadeniz manzarası eşliğinde alacağımız serpme kahvaltının ardından Giresun Kalesi’nin görüyoruz. Karadeniz’in tek adası olan Giresun Adasında dışarıdan fotoğraf çekmek için kısa bir serbest zaman veriyoruz. Devam eden yolculuğumuz ile birlikte Akçaabat’a ulaşıyoruz. Burada öğle yemeği için vereceğimiz serbest zamanda meşhur Akçaabat Köftesinin tadına bakabilirsiz. Trabzon'a varışın akabinde Trabzon İmparatorluğu'nu kuran Komnenos ailesinin önemli yapıtlarından ve günümüzde camii olarak ibadete açılan Trabzon Ayasofya Camii’ni geziyoruz. Atatürk'ün vasiyetini yazdığı yer olan Atatürk Köşkü'nün gezerek,  Kazaziye sanatı hakkında bilgi alıyor ve gümüş atölyelerinde alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra Maçka Altındere Milli Parkı’na geçiyoruz.  Burada görenleri hayretler içinde bırakan Sümela Manastırı’na çıkıyoruz. Manastır tadilatta olduğu için dışarıdan fotoğraflıyor ve Sütlacıyla meşhur Hamsiköy'e hareket ediyoruz. Hamsiköy’de dileyen misafirlerimiz sütlaç tadımı yapabilirler. Hamsiköy gezimizin ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde alarak istirahate geçiyoruz.

3. Gün: Maçka, Sürmene, Çaykara, Uzungöl, Fırtına Vadisi, Rize, Ayder Yaylası
Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Sürmene'ye hareket ediyoruz. Meşhur Sürmene bıçak atölyesi ziyareti ederek alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Trabzon'un Of ilçesi içerisinden geçerek saklı bir cenneti andıran Uzungöl'e ulaşıyoruz. Göl etrafında kısa bir yürüyüş yaparak öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Serbest ardından Rize’de geleneksel tahta tezgâhlarda dokunan Rize Bezi üretimi hakkında bilgi alıyoruz. Yeşilin içerisinde devam eden gezimizde Ardeşen ilçesinden geçerek Dünyada korunma altına alınan 200 Ekolojik bölgeden biri olan Fırtına Vadisi’ne ulaşıyoruz. Dere kenarında çay kahve molası veriyoruz. Dileyen misafirler burada zipline veya rafting yapabilirler. Serbest zamanımızın ardından Ayder Yaylası’na hareket ediyoruz. Yeşilin her tonunu görebileceğiniz ve Kaçkar Dağlarının muhteşem manzarasını seyredebileceğiniz Ayder Yaylası’nda kısa bir yürüyüşün ardından Horon ve Tulum sesleri eşliğinde otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizin ardından istirahate geçiyoruz. Dileyen misafirlerimiz dinlenmek için Ayder Kaplıcalarını değerlendirebilirler.

4. Gün: Ayder Yaylası, Zilkale, Şenyuva Köyü, Pazar Kız Kulesi, Çay Fabrikası
Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Ayder Yaylasında temiz havayı daha fazla solumak için yürüyüşe çıkıyoruz. Gelintülü Şelalesi'nde vereceğimiz fotoğraf molasından sonra minibüsler ile gerçekleştireceğimiz Zilkale turumuza başlıyoruz. Bu gezimizde Çinçiva Köprüsü, otantik havayı yansıtan Şenyuva Köyü ve görkemli Zilkale görülecek yerler arasındadır. Minibüsler ile Çamlıhemşin'e ulaşıyoruz. Pazar'a ilçesine hareket ediyor ve burada bulunan Kız Kulesi'nde fotoğraf molası veriyoruz. Daha sonra Trabzon Sürmene’de İkiçay Çay Fabrikası ziyaret ediyoruz. Burada çay üretimi ve işlenişi hakkında bilgi alıyoruz. Taze çaylarımızı içtikten ve alışverişimizin ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde alarak istirahate geçiyoruz.

5. Gün: Samsun, Terme, Ünye, İlk adım Anıtı, Bandırma Vapuru, Amasya, Bayezit Külliyesi, Kral Kaya Mezarları, Ankara
Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Samsun'a hareket ediyoruz. Burada Bandırma Vapuru, Samsun Sahil Parkı ve İlk Adım Anıtını geziyoruz. Şehir Merkezinde vereceğimiz serbest zamanın akabinde Amaya'ya hareket ediyoruz. Ferhat Şirin Su Kanalları eşliğinde varılan Amasya’da Çakallar Tepesi’nden manzara seyrinden sonra öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Amasya Valisi Şehzade Ahmet tarafından babası Sultan II. Bayezid adına yaptırılmış olan Bayezid Külliyesi gezimizin ardından Yeşilırmak kenarında tarihi evlerin arasında kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Alçak Köprü ve Kral Kaya Mezarları fotoğraf molası veriyoruz. Molamızın akabinde Ankara'ya hareket ediyoruz. Çorum'da leblebi alışverişi için vereceğimiz mola ile devam eden yolculuğumuz sonunda Ankara'ya ulaşıyoruz.. Bir başka Diye Turizm organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
DİĞER BİLGİLER
Fiyata Dahil Hizmetler
 • Konforlu Turizm Araçlarıyla Ulaşım
 • 3 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • 4 Adet Kahvaltı (1. Boztepe’de Serpme Kahvaltı)
 • 3 Adet Akşam Yemeği
 • Programda Belirtilen Geziler
 • Milli Park Giriş Ücretleri
 • Zilkale Turu
 • Minibüs Transferleri
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Diye Turizm Refakat Hizmeti
 • Seyahat Esnasında Sıcak Soğuk İkramlar
 • Zorunlu Seyahat Sigortası


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Öğle Yemekleri
 • Akşam Yemeklerinde Alınacak İçeçekler
 • Rafting ve Zipline Ücretleri
 • Müze Giriş Ücretleri
 • Kişisel Harcalar


Notlar

İptal Şartları

Atatürk Bulvarı 83/6 Kızılay Çankaya Ankara
0312 430 14 30


Bu çıktı 28.02.2021 19:34 tarihinde verilmiştir. tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.