Roma Turu Tur Programı

ROMA TURU
Pegasus Hava Yolları Tarifeli Seferi ile

3 Gece 4 Gün

TÜM TÜRKİYE’DEN ve KIBRIS’TAN İÇ HAT BAĞLANTI İMKANI!***

 

1. Gün > İSTANBUL – ROMA

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali Pegasus kontuarında bagaj ve bilet işlemlerinizi tamamlamanızın ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC 1223 sefer sayılı uçuşu ile 10:40’da Roma’ya uçuyoruz (Pasaport kontrol ve bilet/bagaj işlemlerinizi zamanında bitirebilmek için uçuşunuzdan üç saat önce havalimanında hazır bulunmanız önerilir. Rehberinizle buluşma uçuşa bir saat kala uçak kapısında olacaktır.) Yerel saat ile 11:25’de varış. Alanda bizleri bekleyen otobüsümüzle otelimize transfer. Odaların alınmasına kadar serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek olan ‘’Roma Gece turu’’ (35 Euro). Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.

 

2. Gün > ROMA

Kahvaltı sonrasında serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek ‘’Roma ikonları ve Vatikan turu’’ (55 Euro). “Dünyanın merkezindeki kent” olarak adlandırılan Roma; sanat, tarih, müzik, alışveriş, güneş ve yemekleri ile karşınıza çıkan, antik dönemden Rönesans’a uzanan farklı stillerdeki binalarıyla sizi tarihte bir yolculuğa çıkarıyor. Mimarların birbiriyle yarışarak ortaya koyduğu eserler her mevsim binlerce turisti şehre çekerken, Roma tüm güzelliği ve estetiğiyle bu kalabalıkları bile insanı boğmadan taşıyabiliyor. Turumuzda Avrupa Medeniyeti’ne şekil vermiş, 23 asırlık tarihe tanıklık eden imparatorluk şehri Roma’da önce şehrin sembolü haline gelen ve Roma İmparatorluğu boyunca gladyatör dövüşlerine ev sahipliği yapmış antik tiyatro Colosseum, imparatorluk zamanında şehrin tören merkezi olan Roma Forumu, efsaneye göre içine para atanın tekrar Roma’ya geleceğine inanılan Aşk Çeşmesi, sokak sanatçılarıyla meşhur İspanyol Merdivenleri, Vatikan (San Pietro), görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.

 

3.Gün > ROMA

Kahvaltı sonrasında serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek ‘’Napoli & Pompei turu’’ (85 Euro). Margarita pizzasının anavatanı olduğu söylenen ve İtalya’nın en büyük 3. Şehri olan Napoli’de Garibaldi meydanı, Via Toledo ve bu ikisinin arasında kalan kısmı olan Centro Storico diye adlandırılan şehrin en eski denebilecek semti gezilecek yerler arasındadır. Napoli şehir turumuz sonrasında, Dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei görülecektir. Pompei M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı'nın eteklerinde uzanmaktadır. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmıştır. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, fauna evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer almaktadır. Tur bitimi Roma otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.

 

 

 

4.Gün > ROMA – ISTANBUL

Kahvaltı sonrasında odaların boşaltılmasının ardından dönüş yolculuğumuz için Roma Havalimanı’na hareket. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC 1224 sefer sayılı uçuşu ile 12:50’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 17:20’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 

 

**  Italya otel standartları T.C. otel standartlarının altındadır.

*** Otellerinin Giriş saatleri 15:00 – 17:00 arası  / Çıkış saatleri  10:00 – 12:00 arasındadır.

***Aynı destinasyon için alternatifli oteller verildiği ve/veya sadece kategori bilgisi verildiği durumlarda konaklayacağınız

otelleri gezi hareketinden 48 saat önce acentenizden öğrenebilirsiniz.

Kalkış Yerleri: İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı
PROGRAM
ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek YatakÇocukTaksitler
12.02.2020299.00459.00 299.000 - 2 Yaş 150.00
3 - 12 Yaş 299.00
Taksitler »
DİĞER BİLGİLER
Fiyata Dahil Hizmetler
 • Pegasus Hava Yolları Tarifeli Seferi ile İstanbul (SAW) – Roma (FCO) – İstanbul (SAW) gidiş dönüş uçak bileti,
 • Programda belirtilen otellerde 3 gece kahvaltı dahil konaklamalar,
 • Havalimanı vergi bedeli,
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Otel vergileri & turist şehir vergileri,
 • TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Vize ücreti ve servis bedeli (130 Euro)
 • Seyahat Sağlık sigortası (15 Euro)
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
 • Yurtdışı çıkış vergisi
 • Müze, ören yerleri ve buna benzer tüm giriş ücretleri,
 • Programda belirtilen tüm ekstra turlar
 • Rehber ve şoför bahşişleri


Notlar

İptal Şartları

Atatürk Bulvarı 83/6 Kızılay Çankaya Ankara
0312 430 14 30


Bu çıktı 28.01.2020 14:07 tarihinde verilmiştir. tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.