TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ ERZURUM KARS TURU
3 Gece 4 Gün

2 Gece Otel, 1 Gece Turistik Doğu Ekspresi Yataklı Vagon Konaklama

Uçak İle Gidiş, Tren İle Dönüş
En Uygun Fiyat Garantisi !
Sınırlı Kontenjan

1. Gün: Ankara, Erzurum, Sarıkamış, Kars

Esenboğa Havaalanında misafirlerimiz buluşmasıyla birlikte 08.30’da check-in işlemlerimizi yaparak Anadolu Jet uçuşu ile saat 09.35 Erzurum’a hareket ediyoruz. Yaklaşık bir buçuk saatlik uçuşumuzun ardından Erzurum Havaalanında bizleri bekleyen aracımız ve rehberimizle buluşuyoruz. Yakutiye Medresesi ile Erzurum gezimize başlıyoruz. Ardından Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medrese ve Ulu Cami ziyaretimizi yapıyoruz. Bu ziyaretlerimizden sonra öğle yemeğimizi alıyor ve otantik Erzurum Evinde çay ve kahve molası veriyoruz. Meşhur Oltu Taşı ve bu taştan yapılma eserleri görüp alışveriş yapabileceğimiz Taş Han ziyaretimiz sonrası Sarıkamış'a hareket ediyoruz. Sarıkamış Şehitleri Anıtı ziyaretimizi yaptıktan sonra Erzurum gezimizi tamamlayarak Kars'a hareket ediyoruz.  Akşam yemeğimizi otelimizde alarak istirahate geçiyoruz.

Kahvaltı: Uçakta Ekstra Olarak Alınacaktır.
Öğle Yemeği: Erzurum'da Serbest Zamanda Ekstra Olarak Alınacaktır. (Rehber Tavsiyesi: Cağ Kebabı)
Akşam Yemeği: Otelimizde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Sunulacaktır.
Konaklama: Kent Ani Hotel, Kars Kale Hotel vb. Oteller


2. Gün: Ani Harabeleri, Çıldır Gölü, Kızakla Balık Avı

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Ani Harabeleri'ne hareket ediyoruz. Ermenistan sınırımızı çizen Arpaçay'ının dibinde bulunan; Ermeni ve Selçuklu kültürüne ait anıtsal yapılarıyla ünlü kentte;  Büyük Katedrali, Surp Kirkor ve Surp Pirgiç (Keveli Kilise) Kiliselerini, Menücehr Camini ve Kervan sarayı'nı geziyoruz. Daha sonra Çıldır Gölü'ne hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan peynirleri ile ünlü Malakan ve Yalınçay köylerini panaromik olarak görüyoruz. Gerçek üstü izlenimi veren bu durağımızda yaklaşık 2000 metredeki buz tutmuş Çıldır Gölü yüzeyinde; dileyen misafirlerimiz kızakla balık avına çıkabilir. Çıldır gölü gezimin ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde alarak istirahate geçiyoruz.

Kahvaltı: Otelimizde Açık Büfe Olarak Sunulacaktır.
Öğle Yemeği: Çıldır Gölü'nde Serbest Zamanda Ekstra Olarak Alınacaktır. (Rehber Tavsiyesi: Balık Menüleri)
Akşam Yemeği: Otelimizde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Sunulacaktır.
Konaklama: Kent Ani Hotel, Kars Kale Hotel vb. Oteller3. Gün: Kars Şehir Gezisi, Kafkas Gecesi, Aşıklar Atışması

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından Kars şehir merkezi turumuza başlıyoruz. Kars Kalesi, Taş Köprü, Kars Savaş Tarihi Müzesi ve Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami)'nin rehberimiz eşliğinde gezilmesi akabinde öğle yemeği için serbest zaman. Kars'ın geniş ve planlı sokaklarında yürüyerek yapacağımız gezimizde Rus dönemi taş yapılarından Vali Konağı, PTT Binası, Ortodoks Kilisesi (Merkez Cami), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu'nu panoramik olarak görüp fotoğrafladıktan sonra serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Kafkas Gecesi ve Aşıklar atışması programına katılabilirler. Programımızı tamamladıktan sonra Kars Tren Garına hareket ediyoruz. Turistik Doğu Ekspresi'nin yataklı vagondaki yerlerimize geçerek saat 23.55’te Ankara’ya hareket ediyoruz.  Yaklaşık 31 saat sürecek yolculuğumuzda Anadolu’nun eşsiz manzaraları eşliğinde büyülü bir seyahat sizleri bekliyor olacak.

Kahvaltı: Otelimizde Açık Büfe Olarak Sunulacaktır.
Öğle Yemeği: Kars Merkez'de Serbest Zamanda Ekstra Olarak Alınacaktır. (Rehber Tavsiyesi: Ekşili Et, Sulu Köfte Menüleri)
Akşam Yemeği: Kafkas Gecesi'nde Ekstra Olarak Alınacaktır. (Rehber Tavsiyesi: Kars Kazı Kızartması)
Konaklama: Turistik Doğu Ekspresi Yataklı Vagon


4. Gün: Divriği, Sivas

Doğanın en güzel manzaralı arasından başlayan Turistik Doğu Ekspresi yolculuğumuzda ilk molamız saat 11.25 te Divriği'de verilecek. 3 Saat sürecek bu molada dilerseniz yürüyerek Divriği’de, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'ndeki Divriği Ulu Camii ve Darüşşifasını gezebilirsiniz. Molanın ardından Tren saat 14.01'de Divriği'den hareket edecek. Bir sonraki durağı Sivas’ın Bostankaya Tren İstasyonu olacak. Saat 16.10'da Bostankaya Tren İstasyonuna ulaşarak burada da 3 saatlik bir mola verilecek. Dileyen misafirlerimiz yaklaşık 30 dakika mesafede bulunan Sivas Şehir Merkezini ve Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi’ni gezebilirler. Trenimiz molanın ardından saat 19.10 da Ankara'ya hareket edecek. Yataklı vagonlarımızda istirahatle birlikte yolculuğumuza devam ediyoruz. Dileyen misafirler trenin restoranından faydalanabilirler.

Kahvaltı: Turistik Doğu Ekspresi Restoranında Ekstra Olarak Alınacaktır.
Öğle Yemeği: Divriği 'de Serbest Zamanda veya Turistik Doğu Ekspresi Restoranında Ekstra Olarak Alınacaktır.
Akşam Yemeği: Turistik Doğu Ekspresi Restoranında Ekstra Olarak Alınacaktır.
Konaklama: Turistik Doğu Ekspresi Yataklı Vagon


5. Gün: Ankara Tren Garı

Sabah saat 05.15 sularında Ankara'ya ulaşarak gezimizi sonlandırıyoruz. Bir başka Diye Turizm organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 

 • Ankara - Erzurum Ekonomi Sınıfı Gidiş Uçak Bileti
 • Turistik Doğu Ekspresi Kars Ankara Dönüş Tren Bileti
 • Bölgede Konforlu Araçlar İle Ulaşım
 • 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • 2 Adet Kahvaltı
 • 2 Adet Akşam Yemeği
 • Programda Belirtilen Geziler
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Diye Turizm Refakat Hizmeti
 • Zorunlu Seyahat Sigorta Poliçesi

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Turistik Doğu Ekspresi Özel Programları
 • Öğle Yemekleri
 • Kafkas Gecesi ve Aşıklar Atışması
 • Akşam Yemeklerinde Alınacak İçecekler
 • Kişisel Harcamalar
 • Çıldır Gölü Kızakla Balık Avı

 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  1.Ek Bilgiler

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri