KARADENİZ BATUM TURU
4 Gece 5 Gün
Yarım Pansiyon

Ordu, Boztepe, Giresun, Giresun Kalesi, Giresun Adası, Trabzon
Ayasofya Camii, Atatürk Köşkü, Sümela Manastırı, Uzungöl, Fırtına Vadisi
Rize, Ayder Yaylası, Zilkale, Palovit Şelalesi, Pazar Kız Kulesi, Borçka Karagöl
Gürcistan Batum, Samsun, Bandırma Vapuru, İlk Adım Anıtı, Amasya, Kral Kaya Mezarları, Bayezit Külliyesi

1. Gün: Ankara\'dan Hareket

23.00 | Diye Turizm Ofis Önü (Kızılay Atatürk Bulvarı No: 83)
23.05 | Milli Kütüphane Metro Durağı
23.10 | Aşti Metro Çıkışı
23.15 | Ankamall Avm Karşısı
23.20 | Keçiören Fatih Köprüsü Altı

Yukarıda belirtilen hareket noktalarımızdan misafirlerimizin katılımıyla Karadeniz Batum Turu yolculuğumuza başlıyoruz.


2. Gün: Ordu Boztepe, Giresun Adası, Trabzon Ayasofya Camii, Akçaabat, Sümela Manastırı, Atatürk Köşkü

Keyifli bir gece yolculuğu ve gerekli molalarla Ordu’ya ulaşıyoruz. Boztepe’de muhteşem Ordu ve Karadeniz manzarası eşliğinde alacağımız serpme kahvaltının ardından Giresun'a hareket ediyoruz. Burada Giresun Kalesi’ni görüyoruz. Karadeniz’in tek adası olan Giresun Adasını dışarıdan görerek fotoğraf çekmek için kısa bir serbest zaman veriyoruz. Devam eden yolculuğumuz ile birlikte Akçaabat’a ulaşıyoruz. Burada öğle yemeği için vereceğimiz serbest zamanda meşhur Akçaabat Köftesinin tadına bakabilirsiz. Trabzon'a varışın akabinde Trabzon İmparatorluğu'nu kuran Komnenos ailesinin önemli yapıtlarından ve günümüzde camii olarak ibadete açılan Trabzon Ayasofya Camii’ni geziyoruz. Atatürk'ün vasiyetini yazdığı yer olan Atatürk Köşkü'nün gezerek,  Kazaziye sanatı hakkında bilgi alıyor ve gümüş atölyelerinde alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra Maçka Altındere Milli Parkı’na geçiyoruz.  Burada görenleri hayretler içinde bırakan Sümela Manastırı’na çıkıyoruz. Manastır tadilatta olduğu için dışarıdan fotoğraflıyor ve otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde alarak istirahate geçiyoruz.

Kahvaltı: Ordu Boztepede Serpme Kahvaltı olarak alıncaktır. (Ekstra)
Öğle Yemeği: Serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır. (Rehberimizin tavsiyesi Akaçaabat Köftesi)
Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır. (Ücrete Dahil)
Konaklama: Jolnar Garden Hotel, İpekyolu Park Hotel, Büyük Sümela Hotel, Grand Vaves Hotel, Yalı Park Otel, vb. oteller


3. Gün: Maçka, Sürmene, Çaykara, Uzungöl, Fırtına Vadisi, Rize

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Sürmene'ye hareket ediyoruz. Meşhur Sürmene bıçak atölyesini ziyaret ederek alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Trabzon'un Of ilçesi içerisinden geçerek saklı bir cenneti andıran Uzungöl'e ulaşıyoruz. Göl etrafında kısa bir yürüyüş yaparak öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından Rize’de geleneksel tahta tezgâhlarda dokunan Rize Bezi üretimi hakkında bilgi alıyoruz. Yeşilin içerisinde devam eden gezimizde Ardeşen ilçesinden geçerek Dünyada korunma altına alınan 200 Ekolojik bölgeden biri olan Fırtına Vadisi’ne ulaşıyoruz. Dere kenarında çay kahve molası veriyoruz. Dileyen misafirler burada zipline veya rafting yapabilirler. Serbest zamanımızın ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizin ardından istirahate geçiyoruz.

Kahvaltı: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır. (Ücrete Dahil)
Öğle Yemeği: Serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır. (Rehberimizin tavsiyesi Kiremitte Tereyağlı Alabalık)
Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır. (Ücrete Dahil)
Konaklama: Ela Hotel, Patulya Hotel, Sarp Hotel, Peronti Hotel, Paluri Hotel vb. oteller


4. Gün: Borçka Karagöl, Batum Turu

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımız sonrasında serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile minibüslerle Karagöl turu gerçekleştireceğiz (Ekstra Kişi Başı 60 TL). Borçka’da bulunan ve Türkiye’nin saklı cenneti olarak gösterilen Karagöl’e ulaştıktan sonra göl etrafında yürüyüş yaparak muhteşem manzaraları yakalamanız için fotoğraf molası veriyoruz.  Gezimizin ardından şehir merkezine geçerek öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeğinin hemen akabinde Dileyen misafirlerimiz ile Gürcistan Batum Turu Gerçekleştiriyoruz. (Ekstra Kişi Başı 75 TL) Sarp sınır kapısından yeni kimlik kartımızla işlemleri tamamlayarak komşu ülkemiz Gürcistan’ın Batum şehrine geçiyoruz. Aracımıza yerleştikten sonra ilk olarak St. Andrew heykelini panoramik olarak görüyoruz. Ardından şehir meydanlarını gezmek üzere rehberimiz eşliğinde yürüyüşümüze başlıyoruz ve burada Avrupa Meydanı, Tiyatro meydanı, Piazza meydanı gibi önemli noktaları geziyoruz. Media Heykeli, Poseidon Heykeli, Mehmet Abaşidze Heykeli, Ali ve Nino’nun heykeli gibi eserleri bu meydanları gezerken fotoğraflayabileceğiz. Ardından alışverişleriniz ve çay kahve için bir mola veriyoruz. Batum turumuzu bitirerek Ayder Yaylası’na hareket ediyoruz. Yeşilin her tonunu görebileceğiniz ve Kaçkar Dağlarının muhteşem manzarasını seyredebileceğiniz Ayder Yaylası’nda kısa bir yürüyüşün ardından Horon ve Tulum sesleri eşliğinde otelimize hareket ediyoruz. Yemek sonrası odalarımıza yerleşerek istirahate geçiyoruz.

Kahvaltı: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır. (Ücrete Dahil)
Öğle Yemeği: Serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır. (Rehberimizin tavsiyesi Kara Lahana Sarması, Hamsili Pilavi, Laz Böreği)
Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır. (Ücrete Dahil)
Konaklama: Ayder Yaylası Yayla Otelleri. (Bölge itibariyle ahşap yayla otellerinde konaklama yapılacaktır. Bölge otellerinde yıldız standartı yoktur.)


5. Gün: Ayder Yaylası, Zilkale, Şenyuva Köyü, Pazar Kız Kulesi, Çay Fabrikası

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Ayder Yaylasında temiz havayı daha fazla solumak için yürüyüşe çıkıyoruz. Gelintülü Şelalesi'nde vereceğimiz fotoğraf molasından sonra dileyen misafirlerimizin katılımıyla minibüsler ile gerçekleştireceğimiz Zilkale ve Palovit Şelalesi turumuza başlıyoruz (Ekstra Kişi Başı 60 TL). Bu gezimizde Çinçiva Köprüsü, otantik havayı yansıtan Şenyuva Köyü ve sarp kayalıklar üzerine kurulmuş Zilkale görülecek yerler arasındadır. Zilkale gezimizin ardından bölgenin debisi en yüksek şelalesi olan Palovit Şelalesi’ni görüyüroz. Minibüsler ile Çamlıhemşin'e ulaşıyoruz. Pazar ilçesine hareket ediyor ve burada bulunan Pazar Kız Kulesi'nde fotoğraf molası veriyoruz. Daha sonra Trabzon Sürmene’de İkiçay Çay Fabrikası'nı ziyaret ediyoruz. Burada çay üretimi ve işlenişi hakkında bilgi alıyoruz. Taze çaylarımızı içtikten ve alışverişimizin ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde alarak istirahate geçiyoruz.

Kahvaltı: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır. (Ücrete Dahil)
Öğle Yemeği: Serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır. (Rehberimizin tavsiyesi Kara Lahana Sarması, Hamsili Pilavi, Laz Böreği)
Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır. (Ücrete Dahil)
Konaklama: Başoğlu Bulancak Hotel, Giresun Ramada Hotel, New Jasmin Hotel, Grand Ayzek Hotel, Hampton By Hilton Ordu vb. oteller


6. Gün: Samsun, İlk adım Anıtı, Bandırma Vapuru, Amasya, 2. Bayezit Külliyesi, Kral Kaya Mezarları, Ankara

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Samsun'a hareket ediyoruz. Burada Bandırma Vapuru, Samsun Sahil Parkı ve İlk Adım Anıtını geziyoruz. Şehir Merkezinde vereceğimiz kısa bir serbest zamanın akabinde Amasya'ya hareket ediyoruz. Ferhat Şirin Su Kanalları eşliğinde varılan Amasya’da Çakallar Tepesi’nden manzara seyrinden sonra öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Amasya Valisi Şehzade Ahmet tarafından babası Sultan II. Bayezid adına yaptırılmış olan Bayezid Külliyesi gezimizin ardından Yeşilırmak kenarında tarihi evlerin arasında kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Alçak Köprü ve Kral Kaya Mezarları fotoğraf molası veriyoruz. Molamızın akabinde Ankara'ya hareket ediyoruz. Çorum'da leblebi alışverişi için vereceğimiz mola ile devam eden yolculuğumuz sonunda Ankara'ya ulaşıyoruz. Bir başka Diye Turizm organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Kahvaltı: Otelimizde açık büfe olarak alıncaktır. (Ücrete Dahil)
Öğle Yemeği: Serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 

 • Konforlu Araçlar İle Ulaşım
 • 4 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • 4 Adet Kahvaltı
 • 4 Adet Otellerde Alınacak Akşam Yemeği
 • Programda Belirtilen Geziler
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Diye Turizm Refakat Hizmeti
 • Seyahat Esnasında Sıcak Soğuk İkramlar
 • Seyahat Güvence Poliçesi

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 

 • 1. Gün Ordu Boztepe'de Kahvaltı ve Teleferik Ücreti
 • Öğle Yemekleri
 • Programda Belirtilen Ekstra Geziler
 • Yurtdışı Çıkış Harcı (50 TL)
 • Akşam Yemeklerinde Alınacak İçecekler
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Rafting ve Zipline Ücretleri
 • Kişisel Harcamalar

 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • Diye Turizm Ofis Önü (Atatürk Bulvarı No: 83) (23:00)
 • Milli Kütüphane Metro Durağı (23:05)
 • Aşti Metro Durağı (23:10)
 • Ankamall Avm Karşısı (23:15)
 • Keçiören Fatih Köprüsü Altı (23:20)
Tur Hareket Tarihleri:

1.Ek Bilgiler

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri