TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS ERZURUM TURU
4 Gece 5 Gün

 

1 Gece Turistik Doğu Ekspresi Yataklı Vagon Konaklaması
3 Gece Yarım Pansiyon Otel Konaklaması

Ankara'dan Turistik Doğu Ekspresi İle Hareket
Erzurum'dan Anadolu Jet Seferi İle Dönüş

 

KEMALİYE – ERZİNCAN – KARS – ÇILDIR GÖLÜ – ANİ HARABELERİ - BOĞATEPE – SARIKAMIŞ - ERZURUM

1. Gün: Ankara’dan Hareket - Trende Gece Yolculuğu
Ankara tren garında misafirlerimiz ile buluşmamızın akabinde yaklaşık 30 saate yakın sürecek olan yolcuğumuz için Turistik Doğu Ekspresi’nde bizler için ayrılan yataklı vagon kompartımanlarımıza yerleşiyoruz. Yolculuğumuz esnasında dileyen misafirlerimiz trende ki restoran kısmından yaralanabilirler. Unutulmayacak anılara sahip olacağımız gezimiz saat 16.55’de başlayacak.

Akşam Yemeği: Dileyen misafirlerimiz trende restorandan ekstra olarak yararlanabilirler. 
Konaklama: Turistik Doğu Ekspresi’nde.

2. Gün: İliç – Erzincan – Erzurum – Kars

Tren ile yolculuğumuzun ardından erken saatlerde İliç tren garına varıyoruz. Yaklaşık 3 saatlik bekleme süremiz esnasında dileyen misafirlerimiz İliç'i gezebilir, meşhur Erzincan tulum peynirin tadına bakıp alışveriş yapabilir, dileyenler ise Fırat Nehri’nin manzarası eşliğinde fotoğraf çekip anın tadını çıkarabilirler. Saat 09.05'te Erzincan'a hareket ediyoruz. 2 saatlik kısa bir yolculuğumuzun ardından Erzincan'a ulaşıyoruz. Trenimizin yaklaşık 3 saatlik bekleme süresince dileyen misafirlerimiz Erzincan merkezde vakit geçirebilirler. Saat 13.40 sularında bir sonra ki durağımız olan Erzurum’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 4 saatlik yolculuğumuz sonrasında Erzurum’a varıyoruz. Trenimizin yaklaşık 3 saatlik bekleme süresinde dileyen misafirlerimiz Erzurum şehir merkezinde vakit geçirebilir akşam yemeği için Meşhur Cağ Kebabının tadına bakabilirler. Saat 20.13 sularında Kars’a hareket ediyoruz. 4 saatlik yolculuğumuzun ardından Kars’a ulaşıyoruz. Garda bizleri bekleyen aracımız ile otelimize hareket ediyoruz. Konaklama Kars bölgesinde ki otelimizde.

Kahvaltı: Trenimizde bulunan restoranda dileyen misafirlerimiz ekstra olarak yararlanabilirler.
Öğle Yemeği: Erzincan Garı bekleme süresi içerisinde değerlendirebilirsiniz
Akşam Yemeği: Erzurum Garı bekleme süresi içerisinde değerlendirebilirsiniz
Konaklama: 3* veya 4* Oteller


3. Gün: Kars Şehir Turu – Kars Harp Tarihi Müzesi – Boğatepe Köyü – Peynir Müzesi - Aşıklar Atışması
Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından saat 10.00 sularında şehir turumuzu gerçekleştirmek için hareket ediyoruz. Şehir turumuz esnasında; Kars Kalesi, Taş Köprü, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Camii) görülecek yerler arasındadır. 1854-55 Kars Zaferi’nden 1877-78 Osmanlı-Rus Harbi’nden (93 Harbi) ve Kurtuluş Savaşı'ndan Kars’ın önemli değerlerini, şahsiyetlerinin bilgi panolarının bulunduğu bu dönem içerisinde 150 yıllık yakın tarihimizde Rus ve İran savaşlarında özellikle Rus savaşlarında top mermisi ve benzeri askeri savaş malzemelerinin sergilendiği interaktif bir müze olan Kars Harp Tarihi Müzesi gezimizi gerçekleştiriyoruz. Hava durumuna bağlı olarak yaklaşık 2300 rakımda bulunan eski adıyla Zavod’a şuan bilinen ismiyle Boğatepe Köyüne hareket ediyoruz. Boğatepe Köyü’nde bulunan Türkiye’nin ilk ve tek Peynir Müzesinde Kars gravyer peyniri hakkında bilgi edindikten sonra dileyen misafirlerimiz için alışveriş yapabileceği serbest zamanımız sonrasında bölgede oldukça ilgi gören Âşıklar Atışmasına katılıyoruz. Daha sonra otelimize hareket. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak gerçekleştirilecek olan Kafkas Gecesine katılabilirler. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Otelimizde açık büfe/set menü olarak alınacaktır ücrete dahil 
Öğle Yemeği: Rehberinizin tavsiye edeceği restoranlarda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe/set menü olarak alınacaktır ücrete dahil 
Konaklama: 3* veya 4* Oteller

4. Gün: Ani Harabeleri - Çıldır Gölü
Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, Ermenistan ile sınırımızı belirleyen Arpaçay’ın oluşturduğu vadide yer alan kimileri tarafından 1001 kilise şehri kimileri tarafından ise Kırk Kapılı Şehir olarak bilinen Anadolu’da bulunan ve üzerinde Ermenilerin yaşamış olduğu en eski yerleşim merkezlerinden biri olan Ani Antik Kentine ulaşıyoruz. UNESCO tarafından 2016 yılında Dünya Mirası olarak tescil edilen Ani Harabelerinde günümüze ulaşan kilise ve büyük bir Katedral kalıntılarını fotoğraflama imkanı bulacaksınız. Burada rehberimiz eşliğinde ve yürüyerek gerçekleştireceğimiz gezimizde Surlar ve Aslanlı Kapı, Manucehr Camii, Aziz Gregor Kilisesi, Surp Kirkor Kilisesi, Keçel Kilise, Büyük Katedral göreceğimiz yerler arasındadır. Hakkında efsaneler anlatılan Ani Harabelerini ziyaretimizin ardından ülkemizin yüksek rakımda bulunan tatlı su göllerinin en etkileyici olanlarından birisi olan Çıldır Gölü’ne hareket edeceğiz.  Kışın buz tutan ve eşsiz bir görünüme sahip olan gölde, manzaranın tadını çıkarabilir ve donduğu zamanlarda kızakla gezinebilirsiniz. (Yıldan yıla değişmekle birlikte, Çıldır Gölü genelde 01 Ocak-30 Mart arasında tam donmuş halde ve kızakla gezilebilmektedir) Öğle yemeği için vereceğimiz serbest zaman akabinde Kars merkeze hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Otelimizde açık büfe/set menü olarak alınacaktır ücrete dahil 
Öğle Yemeği: Rehberinizin tavsiye edeceği restoranlarda ekstra olarak Çıldır gölünde tutulan ve halk diliyle sarı balık, kara balık ve gümüşi diye adlandırılan balıklardan oluşan menüden yararlanabilirsiniz.
Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe/set menü olarak alınacaktır ücrete dahil 
Konaklama: 3* veya 4* Oteller

5. Gün: Kars – Katerina Köşkü - Sarıkamış – Erzurum – Ankara
Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştirdikten sonra Sarıkamış’a hareket ediyoruz. Allahu Ekber Dağları eteklerinde şehit düşen askerlerimizin aziz anısına yapılmış olan Sarıkamış Şehitliği ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Daha sonra Sarıkamış Kayak merkezinde fotoğraf çekimi için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Erzurum’a hareket ediyoruz. Erzurum şehir turumuzda ilk olarak 23 Temmuz 1919 yılında Erzurum Kongresinin yapıldığı Kongre Binasını gördükten sonra kim tarafından ve ne zaman yaptırıldığı bilinmeyen Selçuklu Sultanı Aleaddin Keykubad’ın kızı Hüdavend Hatun adına inşa ettirildiği varsayılan Erzurum’un simgesi Çifte Minareli Medreseyi ziyaret ediyoruz. Daha sonra yürüyerek gerçekleştireceğimiz gezimiz sırasında Tarihi Erzurum Evlerini, Üç Kümbetleri, 1179 yılında Saltuklu Emiri Nasreddin Aslan Mehmet tarafından yaptırılan Ulu Camii ve Yakutiye Medresesini ziyaret ederek fotoğraflama imkanı buluyoruz. Meşhur Oltu Cağ Kebabının tadına baktıktan sonra Erzurum Havalimanına hareket ediyoruz. Gerekli bilet ve bagaj işlemlerimizin tamamlanmasının akabinde Anadolujet Havayolları’nın TK7073 Sefer sayılı uçuşu ile saat 17.50’de Ankara’ya keyifli bir yolculuk gerçekleştiriyoruz. Ankara’ya varışımızın ardından bir başka organizasyonda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Kahvaltı: Otelimizde açık büfe/set menü olarak alınacaktır ücrete dahil 
Öğle Yemeği: Rehberinizin tavsiye edeceği restoranlarda ekstra olarak alınacaktır.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Turistik Doğu Ekspresi Gidiş Tren Bileti
 • Anadolujet Havayolları İle Erzurum – Ankara Arası Ekonomi Sınıfı Dönüş Uçak Bileti
 • 1 Gece Turistik Doğu Ekspresi Yataklı Vagonda Konaklama
 • 3 Gece 3* veya 4* Otellerde Konaklama
 • 3 Sabah Kahvaltısı
 • 2 Akşam Yemeği
 • Bölgede Lüks Araçlar İle Ulaşım
 • Bölgede Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Diye Turizm Refakat Hizmeti
 • Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Trende Kullanılan Restoran Hizmetleri
 • Turistik Doğu Ekspresi Mola Yerlerinde Yapılan Ekstra Tur Programları
 • Öğle Yemekleri
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Programda Belirtilen Ekstra Geziler
 • Otelde Kullanılan Her Türlü Ekstralar
 • Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Kafkas Gecesi
 • Çıldır Gölü Kızakla Balık Avı

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  1.Ek Bilgiler

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri