Karadeniz Delüxe Turu
5 Gece 6 Gün

Erzurum-Artvin-Borçka-Karagöl-Batum-Hopa-Çamlıhemşin-Ayder
Trabzon-Sümela-Uzungöl-Ordu-Boztepe-Samsun-Sinop

1 Haziran
2 Haziran

HER ŞEY DAHİL
Ekstra Tur Ekstra Ücret Yok

İlkgün Kahvaltı Ücrete dahil
Tüm Yöresel Öğle Yemekleri Fiyata Dahil
Profesyonel Rehberler Fiyata Dahil
Lüx ve Konforlu Otobüsler Fiyata Dahil

1. Gün: Ankara\'dan Hareket

Saat 20:00 da Kızılay Ofis Önünden ve Biniş Noktalarımızdan profesyonel rehberimizin eşliğinde misafirlerimizi alarak turumuza başlıyoruz.Sabah saatlerinde Erzuruma varış ve ücrete dahil kahvaltı molası.


2. Gün: Trabzon Ayasofya’sı ve Atatürk Köşkü Gezisi

İlk olarak Anadolu’nun ilk beylikler dönemi devletlerinden Saltuklu mimari üslubunu en iyi yansıtan eserlerden olan Üç Kümbetler’e ulaşıyoruz  Emir Saltuk Türbesi ve diğer iki türbeyi gezdikten sonra restorasyonu devam eden Erzurum’un simgesi Çifte Minareli Medreseyi gezmeye başlıyoruz. Erzurum’un sembolü haline gelen Çifte Minareli Medrese’nin kitâbesi olmadığından, yapılış tarihi kesin olarak bilinmemektedir. Selçuklu Sultani Alaaddin Keykubat’ın kızı Hundi Hatun veya İlhanlı hanedanlarından Padisah Hatun tarafından yaptırılmış olabileceği düşüncesi ile adına Hatuniye Medresesi denmektedir. Yapının minaresi ile ilgili “usta, çırak” efsanesi gibi birçok efsaneye de konu olan yapıyı gezdikten sonra Oltucular Hanı’na hareket ediyoruz. Burada verilen serbest zaman sonrası Top Tabyaları, Lala Paşa Camii ve Erzurum Kongre binasını dışarıdan gördükten sonra öğle yemeğimizi alacağımız restoranda ulaşıyoruz.
 Öğle yemeği sonrası Tortum Şelalesi’ne hareket ediyoruz. Şelalede verilen mola sonrası belirlenen saate Artvin’e hareket ediyoruz. Keyifli geçen iki saatlik yolculuk ardından Artvin’e varıyoruz. Çoruh nehri üzerinde kurulu ülkemizin en derin barajı olan Deriner Barajı’nı fotoğraflama imkanımız oluyor. Genya Dağı’na kurulu Artvin’i panaromik gördükten sonra Borçka üzerinden Hopa’daki otelimize ulaşıyoruz. Dileyen misafirlerimiz akşam yemeği öncesi Hopa şehir merkezinde veya sahilde gezinti yapabilirler. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Ücrete Dahil Dinlenme Tesisinde
Öğle Yemeği: Ücrete Dahil  (Yöresel Erzurum Çağ Kebabı Menüsü)
Akşam Yemeği: Ücrete Dahil (Otelde Açık Büfe veya Set Menü
Konaklama: Grand Artvin,Peronti Hotel,v.b.
Rota: Ankara-Erzurum-Artvin 1075 Km.


3. Gün: Borçka Karagöl, Gürcistan/Batum, Piazza meydanı, Batum Limanı, Opera Meydanı

Gezimizin ikinci gününde, otelde yapılan kahvaltı sonrası Borçka ilçemize ulaşıyoruz. Borçka Karagöl turumuza katılabilirler. Karagöl Milli Parkı’na gitmek için minibüslerimize biniyoruz. Ladin, köknar ve sarıçam ormanlarının içinden geçerek, ülkemizin el değmemiş biyosfer alanlarından birisi olan Çoruh Vadisi boyunca ilerleyip hayranlık uyandıran Karagöl’e varıyoruz. Dileyen misafirlerimiz doğa yürüyüşü yapabilir veya gölün üzerinde sandalla bir gezintiye çıkabilir. Borçka’ya dönüşümüzün ardından öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından Hopa üzerinden Sarp Sınır Kapısına doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Sınır kapısına ulaştığımız da TC Nüfus Cüzdanı ile Gürcistan sınır kapısını geçip komşu ülkede Batum’a ulaşıyoruz. Gonio Apsaros Kalesi’nin panoramik olarak görüyoruz. Kafkasların mitolojik yüzünü gösteren Medea Heykeli’ni görüp, sonrasında Piazza Meydanı’na gidiyoruz, Tiyatro Meydanı’nda, Altın renkli Poseidon Heykeli’ni görüp fotoğraf molası veriyoruz. Dünyadaki 14 yazı sisteminden biri olan Gürcü Alfabesini görebileceğimiz Alfabe Kulesi ve aşkları filmlere ve kitaplara konu olan Ali ve Nino Heykeli’ni görüp Avrupa meydanında şehri tanımak için serbest zaman sunuyoruz. Ücrete dahi yöresel akşam yemeği menüsü aldıktan Gürcü kültürünü tam olarak yaşadıktan sonra konaklama için otelimize hareket ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Ücrete Dahil Otelde Açık Büfe
Öğle Yemeği: Yöresel Lezzetler
Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe veya Setmenü
Konaklama: Ayder Yaylası Oris Ahşap Otel Natura Otel
Rota: Artvin-Batum-Hopa 114 KM


4. Gün: Kaçkar Dağları Milli Parkı, Fırtına Vadisi, Çamlıhemşin, Palovit Şelalesi, Ayder Yaylası

Otelde alınan kahvaltı sonrası Çamlıhemşin’e hareket ediyoruz. Çamlıhemşin’den minibüslerimizle Şenyuva Köyü’ndeki tarihi Çinçiva Köprüsü’nün fotoğraflarını çektikten sonra Sarp kaya kütlesi üzerinde kurulu olan Zilkale’yi geziyoruz. Dünyada korunma altındaki 200 Ekolojik bölgeden biri olan Fırtına Vadisi’nde dere kenarında tur ücretine dâhil öğle yemeği hizmeti alıyoruz. Dileyen konuklarımız heyecanlı bir rafting turu yapabilir. Rafting molası sonrası Ayder Yaylası’na hareket ediyoruz. Kalegon mevkiini ve Gelintülü Şelalesi’ni gördükten sonra dileyen misafirlerimiz yaylada yürüyüş yapabilir veya yörenin ünlü kaplıcalarından yararlanma fırsatı sunuyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Ücrete Dahil Otelde Açık Büfe Kahvaltı
Öğle Yemeği: Pınar Alabalık Tesisleri
Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe veya Setmenü
Konaklama: Oris Ahşap Otel Natura Hotel Sis Hotel
Rota: Hopa-Çamlıhemşin-Zilkale-Ayder 151 Km.


5. Gün: Of, Çaykara, Uzungöl, Sürmene, Bıçak Alışverişi, Trabzon, Atatürk Köşkü, Ayasofya

Otelde alınan kahvaltı sonrası Karadeniz’in simgesi haline gelen Uzungöl’e hareket ediyoruz. Of’tan geçerek Solaklı Vadisi’ne sapıyoruz. Uzungöl’e hareket ediyoruz. Uzungöl’e varışımız sonrasında inanılmaz manzaralar ve belli noktalarda verilen fotoğraf molaları sonrasında Göl kenarındaki restoranımızda ücrete dâhil öğle yemeğimizi alıyoruz. Burada Göl etrafında yürüyüş veya diğer aktivitelerden yararlanmak üzere bir serbest zaman sunduktan sonra Trabzon’a gitmek üzere hareket ediyoruz. Yol güzergahımız üzerinde Sürmene’ye geldiğimiz de meşhur bıçaklarından almak isteyenler için kısa bir mola veriyoruz. Trabzon’a ulaşmamızın ardından  Trabzon’ da Soğuksu Mevkiine çıkarken Gülbahar Hatun Camii’ ni, İç Kale ve Zağnos Vadisini (Panaromik) görüyor ve Ladin ağaçları arasından geçerek, bir Rum iş adamına ait olan ve sonrasında Trabzon halkı tarafından Atatürk` e hediye edilen Atatürk Köşkü’ nü geziyoruz. Ardından Komnenos Krallığı döneminde 1238-65 yılları arasında yapılıp, batı cephesindeki Hristiyanlık tarihine ait freskleriyle birlikte Trabzon Ayasofya'sını da geziyor ve Trabzon` a özgü bir el sanatı olan Trabzon Hasırı, Telkâri ve Trabzon'da sadece beş ailenin yaptığı Kazaziye işlerini yapan ustaların marifetli ellerinde hazırlanan ürünleri görme fırsatı bulduktan sonra alışveriş için kısa bir zaman veriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Ücrete Dahil Otelde Açık Büfe
Öğle Yemeği: Ücrete Dahil Uzungöl Resteurant'ta
Akşam Yemeği: Ücrete Dahil Otelde Açık Büfe veya Setmenü
Konaklama: Konakpark Hotel,Aksular Hotel Demirgrand Hotel
Rota: Ayder-Uzungöl-Trabzon 250 Km


6. Gün: Gün Maçka, Sümela Manastırı, Trabzon, Akçaabat, Ordu, Boztepe, Ünye, Fatsa, Terme, Samsun

Otelde alınan kahvaltı sonrası Karadeniz denilince ilk akla gelen 1650 m yükseklikteki Karadağ'ın eteklerinde yer alan Sümela Manastırı’na ulaşmak üzere Altındere Milli Parkı’na giriş yapıyoruz. Manastır restorasyon da olduğundan vereceğimiz serbest zaman içerisinde Manastırı dışarıdan fotoğraflama şansı buluyoruz. Belirlenen saatte öğle yemeğimizi almak üzere meşhur Akçaabat Köftesi’ni tadabileceğiniz Restoranımıza hareket ediyoruz. Yemek molası ardından Tirebolu’ya hareket ediyoruz. Mikroklima iklim özelliği dolayısıyla kaliteli çayı ile meşhur Tirebolu 42 Çay Fabrikası’nda üretim hakkında bilgi alıp fabrika gezisi sonrası çay keyfi yapıyoruz. Giresun’un sahil ilçeleri üzerinden Ordu’ya (Cotyora) hareket ediyoruz. Ülkemizin en güzel şehir manzaralarından birisini görebilmek için Ordu Boztepe’ye çıkıyoruz  Boztepe’de verilen yeterli serbest zamanın ardından otelimize hareket ediyoruz. Fatsa, Ünye ve Terme güzergahı üzerinden Samsun’a ulaşıyor ve otelimize hareket ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Ücrete Dahil Otelde Açık Büfe
Öğle Yemeği: Ücrete Dahil Akçaabat Köfte Menüsü
Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe
Konaklama: Serra Hotel/Konak Hotel/Hilton/Grand Atakum Hotel
Rota: Trabzon-Sümela-Akçaabat-Ünye-Samsun 421 Km


7. Gün: Bandırma Vapuru, Atatürk Anıtı, Bafra, Sinop, Sinop Kalesi Ve Surları, Tarihi Ceza Evi

Otelde alınan kahvaltı sonrası Samsun’u (Amisos) gezmeye başlıyoruz. İlk olarak Atatürk'ü Samsun’a getiren Bandırma Vapuru’nun birebir rekonstrüksiyonunu görüp fotoğrafladıktan sonra Atatürk Anıtı’nda fotoğraf molası veriliyoruz. Ardından Ülkemizin kuzey kısmındaki en uç nokta olan kentimiz Sinop’a hareket ediyoruz. Sinop merkezde ilk olarak bir dönem "Anadolu'nun Alkadrazı" tabiri ile de tanınan ve 1999 yılında kapatılarak müzeye çevrilen Tarihi Sinop Kapalı Cezaevi’ni gezmeye başlıyoruz. İlk olarak ünlü isimlerin yattığı koğuşları gördükten sonra avluda Sabahattin Ali’nin ceza evini anlatan şiirlerinden Aldırma Gönül’ü yazarken esinlendiği duvarları görebilirsiniz. Romanlara ve türkülere konu olmuş tarihi hapishaneyi gezdikten sonra Maket Gemi Yapım Atölyeleri,ve Sinop Limanı’nda öğle yemeği için mola veriyoruz. Dileyen misafirler, Sinop’ta nokul adlı lezzeti tadabilir, kendileri için maket gemi atölyelerinden bir tane küçük gemi alabilirler. Sinop gezimizin arkasından Ankara’ya doğru dönüş yoluna çıkıyoruz.Saat 23:00 da Ankaraya varış ve Turumuzun Sonu

Sabah Kahvaltısı: Ücrete Dahil Otelde Açık Büfe
Öğle Yemeği: Extra(Sinop Mantı Menüsü)
Akşam Yemeği: Extra Dinlenme Tesisinde
Rota: Samsun-Sinop-Ankara 530 KM


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks araçlarla ulaşım hizmeti,
 • Yarım pansiyon konaklama (kahvaltı-akşam yemeği) hizmeti,
 • Yöresel Tüm Öğle Yemekleri,
 • 4 veya 5 Yıldızlı Otel hizmeti,
 • Palovit- Zilkale Transfer ücreti,
 • Uzungöl- Karester Yaylası transfer ücreti
 • Turdaki tüm şehir gezileri,
 • Baştan sona Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmeti,
 • Müze- Ören Yeri Giriş ücretleri,
 • Seyahat Sigortası
 • Gün içinde Çay/Kahve/Su İkramları

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Kişisel Harcamalar
 • Batum Geçiş Harcı (15 TL)
 • Dönüş Öğle ve Akşam Yemeği

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  1.Ek Bilgiler

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri