BAYRAM DÖNEMİ GAP TURU

5 Gece  6 Gün


Halfeti Tekne Turu ve Urfa Sıra Gecesi Dahil!!

GAZİANTEP – ZEUGMA MÜZESİ – ANTEP KALESİ – BİRECİK – HALFETİ – ŞANLIURFA – HARRAN – BALIKLIGÖL – GÖBEKLİTEPE – MARDİN – MİDYAT – HASANKEYF – DİYARBAKIR – NİSİBİ KÖPÜSÜ – KAHTA – ADIYAMAN – NEMRUT GÜN BATIMI - KAHRAMANMARAŞ

1. Gün: Ankara`dan Hareket

 

Akşam Saat 21.30‘ da Kızılay Ofis Önünde buluşmamızın önünde buluşmamızın ve belirtilen noktalardan değerli misafirlerimizin alınmasının ardından yolculuğumuza başlıyoruz. 

 

Biniş Noktalarımız:

21.30 Kızılay Atatürk Bulvarı No: 83 Önü; 

21.35 Bahçelievler Milli Kütüphane Yanı;

21.40 Ufuk Hastanesi Önü;

21.45 100. Yıl Köprüsü Altı; 

21.50 Konya Yolu Çırağan Lokantası Önü;

21.55 Oran Keklikpınarı Kavşağı; 2. Gün: Gaziantep-Zeugma Müzesi-Antep Kalesi

Güzergahımız üzerinde vereceğimiz molalarımızın ardından kahvaltımızı almak üzere restoranımıza gidiyoruz. Yöresel serpme kahvaltımızın ardından 2011 yılında açılan ve 1700 m2 lik mozaik ile Dünyanın en büyük mozaik müzesi olma özelliğini taşıyan Zeugma Mozaik Müzesini gezmek için hareket ediyoruz. Mozaik Müze gerek mimarisi gerekse teknolojik açıdan dünyanın önde gelen bir müzesidir. Ayrıca Dünyaca ünlü “Çingene Kızı” mozaiği de bu müzede sergilenmektedir. Müze gezimiz sonrasında Antep Kalesini gezip fotoğraflamamızın ardından Kaleiçi civarlarında el sanatlarının ve yöresel tatları tanıma açısından ayrıca öğle yemeğimiz için serbest zamanımız olacak. Serbest zaman sonrasında otelimize hareket. Konaklama ve akşam yemeği Gaziantep bölgesinde ki otelimizde.

 

Kahvaltı: Restoranımızda yöresel serpme kahvaltısı olarak alınacaktır ücrete dahil

Öğle Yemeği: Kaleiçi gezimiz sırasında rehberimizin tavsiye edeceği restoranlarda yöresel yemeklerin tatlarına bakabilirsiniz. Ekstra olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır ücrete dahil

Konaklama: Dedeman Antep-Novotel-Divan Otel-Teymur Otel v.b.

Rota: Ankara-Gaziantep (710 km)3. Gün: Gaziantep-Birecik-Halfeti-Şanlıurfa-Harran-Balıklıgöl

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından Birecik ilçesine hareket ediyoruz. Bölgenin simgesi haline gelen “Kelaynak Kuşu” nun neslini sona ermekten kurtaran Birecik Kelaynak Çiftliğini ziyaret ettikten sonra Halfeti’ye devam ediyoruz. Fırat Nehri’nin altında kalan taş mimarisiyle “Saklı Cennet” ve “ Kayıp Kent” olarak da anılmaya başlayan aynı zamanda Karagülü ile de epeyce ünlü olan Halfeti’de teknelerimiz ile yapacağımız ücrete dahil gezimiz sırasında Birecik Baraj Gölü’nü ve Rum Kale’yi görüyoruz. Tekne gezimiz sonrasında Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Şanlıurfa’da öğle yemeğimiz için verilecek serbest zamanın ardından Şanlıurfa merkeze yaklaşık 45 km mesafede Dünyanın ilk bilim merkezlerinden biri olan Harran ilçesine devam ediyoruz. Harran Kuzey Mezopotamya’nın en eski yerleşim bölgelerindendir. Şehrin tarihi M.Ö 2000’li yıllara dayanmaktadır. Harran gezimiz sonrasında Peygamberler şehri Urfa’nın sembolü olan Balıklıgöl ve Ayn-ül Zeliha mağarasını gezdikten sonra Gümrük Han’da kahve molası veriyoruz. Ardından otelimize hareket. Akşam yemeğimiz sonrasında ücrete dahil olarak gerçekleştireceğimiz kültürel açıdan önemli geleneksel Urfa Sıra Gecesine katılacağız. Sonrasında otelimize hareket. Konaklama otelimizde.

 

Farkımız: Halfeti Tekne Turu ücrete dahil

Farkımız: Şanlıurfa Sıra Gecesi ücrete dahil

Kahvaltı: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır ücrete dahil

Öğle Yemeği: Şanlıurfa şehir merkezinde rehberimizin tavsiye edeceği restoranlarda yöresel yemeklerin tatlarına bakabilirsiniz. Ekstra olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır ücrete dahil

Konaklama: Dedeman Otel-Nevali Otel-Manici Otel-El Ruha Otel v.b.

Rota: Gaziantep-Birecik-Halfeti-Harran-Balıklıgöl (315 km)4. Gün: Şanlıurfa-Göbeklitepe-Mardin

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımız ardından 12.000 yıllık geçmişiyle dünyanın şu anda bilinen en eski tapınağı olma özelliği taşıyan Göbeklitepe gezimizi gerçekleştirmek üzere hareket ediyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne 2018 yılında alınan Göbeklitepe’nin Neolitik Çağ’da MÖ 9600-7300 yılları arasında inşa edildiği bilinmektedir. Göbeklitepe gezimizin ardından Mardin’e hareket ediyoruz. Mardin’e varışımızın ardından gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda ünlü ve heybetli Kasımiye Medresi, bezemeleri ve işlemeleriyle ünlü Ulucami, Mardin Müzesi ve Kırklar Kilisesi gezilecek yerler arasındadır. Öğle yemeğimiz için verilecek serbest zamanın ardından ünlü “Abbaraları” görüyoruz. Daha sonra Badem şekeri ve kahvesi alabileceğiniz molamız sonrasında otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Mardin bölgesinde ki otelimizde.

 

Kahvaltı: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır ücrete dahil

Öğle Yemeği: Mardin şehir merkezinde rehberimizin tavsiye edeceği restoranlarda ekstra olarak alınacaktır 

Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır ücrete dahil

Konaklama: Yay Grand Otel-Erdoba Elegance Otel-Avesis Otel v.b.

Rota: Şanlıurfa-Göbeklitepe-Mardin (230 km)5. Gün: Mardin-Midyat-Hasankeyf-Diyarbakır

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından Mardin’e yaklaşık 4 km mesafede bulunan Süryani toplumunun önemli din merkezlerinden olan Deyr-ül Zafaran Manastırını ziyaret ediyoruz. Manastır 5. yüzyıldan başlayarak farklı zamanlarda yapılan eklentilerle bugünkü haline 18. Yüzyılda kavuşmuştur. Farklı zamanlarda yapılan eklentilere rağmen Manastır’ın adeta tek bir zamanda inşa edildiği havasını vermesi bu eklenti binaları yapan mimarların ne kadar maharetli olduğuna şahit olacaksınız. Manastır gezimizin ardından Midyat’a devam ediyoruz. Tarihi taş konakları, camileri, kiliseleri ve özgün mimarisiyle Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden biri olan Midyat geçmişten günümüze birçok medeniyete kucak açmıştır. Gümüş severler ve öğle yemeğimiz için verilecek serbest zamanın ardından Hasankeyf’e doğru hareket ediyoruz. Kayalar Kenti anlamına gelen “Hısn-ı Keyfa” olarak alınan Hasankeyf ilçesinin tam ortasından Dicle nehrinin geçmesi korunmaya uygun coğrafi yapısı nedeniyle çağlar boyu stratejik önemini korumuştur. Fotoğraf molalarımız sonrasında Diyarbakır’a doğru yola çıkıyoruz. Diyarbakır’a varışımızın ardından yapacağımız şehir turumuz esnasında tarihi surlar, Mardin kapı, Cahit Sıtkı Tarancı Evi, Ulu Cami görülecek yerler arasındadır. Hasanpaşa hanında ki kahve molamızın ardından otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Diyarbakır bölgesinde ki otelimizde.

 

Kahvaltı: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır ücrete dahil

Öğle Yemeği: Midyat bölgesinde rehberimizin tavsiye edeceği restoranlarda yöresel yemeklerin tatlarına bakabilirsiniz. Ekstra olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır ücrete dahil

Konaklama: Novotel-Demirotel-Dies Otel-Prestige Otel v.b.

Rota: Mardin-Midyat-Hasankeyf-Diyarbakır (255 km)6. Gün: Diyarbakır-Kâhta-Nemrut Gün Batımı-Adıyaman

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından On Gözlü Köprü, Hevsel Bahçelerini gezdikten sonra yıllardır ihtiyacı hissedilen ve eğik asma köprü konusunda ülkemizde ki tek örnek olan Nisibi Köprüsünden geçerek Kâhta’ya ulaşıyoruz. Özel transfer araçlarımız ile Karakuş Tümülüsünü, Septimus Severus Köprüsünü ziyarete gidiyoruz. Sonrasında ise günbatımında Nemrut Dağında ki “Tanrıların Tahtı” olarak bilinen tören alanını gezerek Batı terasında muhteşem manzara eşliğinde güneşin batışına tanıklık ediyoruz. Sonrasında otelimize hareket. Konaklama ve akşam yemeği Adıyaman bölgesinde ki otelimizde.

 

Kahvaltı: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır ücrete dahil

Öğle Yemeği: Rehberimizin tavsiye edeceği restoranlarda ekstra olarak alınacaktır

Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır ücrete dahil

Konaklama: Bozdoğan Otel-White Star-Arsames Otel v.b.

Rota: Diyarbakır-Kâhta-Nemrut Dağı-Adıyaman (277 km)7. Gün: Adıyaman-Kahramanmaraş-Ankara Dönüş Yolculuğu

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından Kahramanmaraş’a hareket ediyoruz. Maraş şehir merkezinde yapacağımız gezimiz esnasında Ulucami, kale görülecek yerler arasındadır. Kapalı çarşıdaki zanaatkarların hünerlerini yerinde gördükten sonra Ankara dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yol güzegahımız esnasında verilecek molalar eşliğinde gece saat 01.00 sularında Ankara’da oluyoruz. Bir başka organizasyonda buluşmak üzere misafirlerimiz ile vedalaşarak turumuzu sonlandırıyoruz.

 

Kahvaltı: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır ücrete dahil

Öğle Yemeği: Rehberimizin tavsiye edeceği restoranlarda yöresel yemeklerin tatlarına bakabilirsiniz. Ekstra olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Güzergâhımız üzerinde dinlenme tesisinde ekstra ücretli olarak değerlendirebilirsiniz.

Rota: Adıyaman-Kahramanmaraş-Ankara (801 km)Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks araçlar ile gidiş dönüş ulaşım
 • 5 gece 4* otellerde yarım pansiyon konaklama
 • 6 sabah kahvaltısı
 • Halfeti Tekne Turu
 • Şanlıurfa Sıra Gecesi
 • Nemrut transferleri
 • Programda belirtilen geziler
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri
 • Seyahat esnasında araç içi sıcak soğuk ikramlar
 • Seyahat Sağlık Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 

 • Öğle Yemekleri
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Kişisel harcamalar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Dönüş günü akşam yemeği

 


Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  1.Ek Bilgiler

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri