AVRUPA RÜYASI EKO
16 GÜN 14 ÜLKE 24 ŞEHİR
Ekstra Turlar Dahil

 SEYAHAT ÖNCESİ

Tur başlangıç günü saat 20.00’de İstanbul Forum AVM önünde buluşma, sizleri karşılayacak yol danışmanları eşliğinde otobüse bavulların yerleştirilmesi, koltuk kurasının çekilmesi ve son kontrollerin yapılması. Avrupa Rüyası yol danışmanlarının seyahat öncesi sizlere son tüyoları vermesi ve rehberiniz ile tanışma. Kura ile çekmiş olduğunuz koltuklara yerleşme ve seyahatin 22.00’de başlaması. İpsala sınır kapısına varış ve pasaport&vize işlemlerinin yapılması.

 1. GÜN SELANİK – PARGA –İGOUMENİTSA

Selanik’e varış ve kahvaltı. Ardından Selanik şehir turu. Selanik’te görülecek yerler arasında Atatürk’ün evi, Kordon, Beyaz Kule. Panoramik şehir turu ve serbest zamanın ardından Parga şehrine varış. Osmanlı devleti sadrazamlarından Pargalı İbrahim Paşa’nın şehrinde şehir turu. Panoramik şehir turunun ardından İgoumenitsa’ya varış ve Bari feribotu saatine kadar serbest zaman. 00.30’a konaklama yapacağımız kamaralara yerleşerek İgoumenitsa – Bari feribotu ile İtalya’ya hareket.

 2. GÜN BARİ – ROMA

Sabah 09.30’da Bari’ye varış ve kahvaltı için mola. Noel Baba olarak bilinen Aziz Nicholas’ın gömülü olduğu Bari’de panoramik şehir turunun ardından Roma’ya hareket. Roma’ya varış ve otele yerleşme. Akşam yemeği için serbest zaman.

 3. GÜN ROMA - VATİKAN

Kahvaltının ardından otelden ayrılış. Roma şehir turu. “Dünyanın merkezindeki kent” olarak adlandırılan Roma; sanat, tarih, müzik, alışveriş, güneş ve yemekleri ile karşınıza çıkan, antik dönemden Rönesans’a uzanan farklı stillerdeki binalarıyla sizi tarihte bir yolculuğa çıkarıyor. Turumuzda şehrin sembolü haline gelen Colosseum, Roma Forumu, Aşk Çeşmesi, sokak sanatçılarıyla meşhur İspanyol Merdivenleri, Vatikan (San Pietro) görülecek yerler arasındadır. Profesyonel tur rehberiniz ile bu gezileri tamamladıktan sonra Roma’dan ayrılış saatine kadar serbest zaman. Serbest zamanın ardından Pisa’ya gece yolculuğu.

 4. GÜN PİSA – FLORANSA – VENEDİK

Sabah erken saatlerde Pisa’ya varış ve dünyada karşısında en çok şekil değiştirip fotoğraf çekilen eğik Pisa kulesi gezimizi gerçekleştiriyoruz. Fotoğraf molası veriyoruz. Bu molanın ardından Floransa’ya hareket. Floransa’ya varışın ardından tur rehberiniz eşliğinde Floransa'da yapılacak panoramik gezide; Duomo, Uffizi Sarayı, Arno Nehri, PonteVecchio Köprüsü görülebilecek yerlerden bazılarıdır. Şehir turu ve serbest zamanın ardından şehirden ayrılıp Venedik’e hareket .Venedik’e varışın ardından tur rehberiniz eşliğinde panoramik şehir turu. Serbest zamanın ardından otele transfer. Geceleme Venedik otelimizde.

 5. GÜN ZÜRİH – MULHOUSE

Kahvaltının ardından otelden ayrılış. Otobüs yolculuğunun ardından adını Zürih Gölü’nden alan İsviçre’nin en büyük ve en hareketli lokomotif şehri Zürih’e varış. Tur rehberiniz eşliğinde şehir turu ve serbest zaman. Gezinin ardından Mulhouse’a hareket. Mulhouse’a varışın ardından otele transfer. Geceleme Mulhouseotelimizde.

 6. GÜN MULHOUSE – COLMAR – ALSAS – STRASBOURGH

Kahvaltının ardından otelden ayrılış. Dünyada şarap yoluyla ünlü Alsace turlarının en çok gezilen yeri olan Mulhouse’da tur rehberiniz eşliğinde panoramik şehir turu ve serbest zaman. Ardından Colmar’a hareket. Dünyaca ünlü Fransız şaraplarının anavatanı olan Colmar’da panoramik şehir turu. Turun ardından Alsas’a hareket. Rengarenk evleriyle fotoğraf tutkunlarının uğrak noktası Alsas’ta şehir turu ve fotoğraf molası. Serbest zamanın ardından Strasbourgh’a varış. Panoramik şehir turu ve akşam yemeği için mola. Serbest zamanın ardından Paris’e gece yolculuğu.

 7. GÜN PARİS

Paris’ e varış ve ardından rehberiniz eşliğinde panoramik şehir turu. Panoramik şehir turunda Opera Meydanı ve Binası, Concorde Meydanı, dünyaca ünlü alışveriş caddesi Champs-Elysées, Zafer Takı (Arc De Triomphe), Eyfel Kulesi, Louvre Müzesi, Ressamlar Tepesi, Notre Dame Katedrali, görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde serbest zamanın ardından otele transfer. Geceleme Paris otelimizde.

 8. GÜN PARİS

Kahvaltı sonrası Paris’te ikinci gün. Işıklar şehri Paris’i doyasıya keşfetmek isteyen misafirlerimiz için ikinci günde müzeleri ve Eyfel Kulesi’ni ziyaret edebilirler. Geceleme Paris otelimizde.

 9. GÜN PARİS – BRUGGE - AMSTERDAM

Kahvaltı sonrası Paris’te verilecek serbest zamanın ardından Brugge’a hareket. Tur rehberiniz eşliğinde Brugge şehir turu ve ardından Amsterdam’a hareket. Amsterdam‘a varışın ardından yemek molası ve otele yerleşme. Geceleme Amsterdam otelimizde.

 10. GÜN AMSTERDAM

Kahvaltının ardından otelden ayrılış. Rehber eşliğinde şehrin en önemli merkezi olan ve eskiden balık pazarı olarak kullanılan, günümüzde ticaret ve eğlence merkezi olan Dam Meydanı’nı ziyaret. Meydanda yer alan Ulusal Anıt, MadameTussauds Müzesi De Bijenkorf ve Damrak Caddesi gibi önemli yapıları görebilirsiniz. Akşam yemeği alternatifi için, set menü sunan bir restoranlarda Hollanda mutfağından farklı lezzetleri, ekonomik alternatiflerle tadabilirsiniz. Serbest zamanın ardından Amsterdam’dan ayrılış ve Berlin’e gece yolculuğu.

 11. GÜN BERLİN – DRESDEN – PRAG

Berlin’e varış ve kahvaltı molası ardından şehir turu. Eski Utanç Duvarı(Berlin Duvarı), Charlottenburg Kalesi,Berlin Katedrali, Brandenburg Kapısı, Meclis Binası ve Berlin TV kulesi görülecek yerlerden bazılarıdır. Serbest zamanın ardından Dresden‘e hareket. Dresden’e varış ve alışveriş için kısa bir serbest zaman.Ardından şehirden ayrılış için toplanma ve Prag ’a hareket. Prag’a varış ve ardından otele yerleşme. Geceleme Prag otelimizde.

 12. GÜN PRAG – VİYANA

Kahvaltının ardından rehber eşliğinde şehir turu. OldTown Meydanı, Prag Kalesi, Karl Köprüsü, Astronomik Saat Kulesi, St.Vitus Katedrali gibi şehrin tarihi ve doğal güzellikleri gezilecek yerlerden bazılarıdır. Serbest zamanın ardından Viyana’ya gece yolculuğu için hareket.

 13. GÜN VİYANA – BRATİSLAVA – BUDAPEŞTE

Sabah Viyana’ya varış ve tur rehberiniz eşliğinde Viyana şehir turunda görülecek yerler arasında Viyana Eski Şehir Merkezi, Aziz Stephan Katedrali, Hofburg Sarayı görülecek yerlerden bazılarıdır. Sonrasında şehri bireysel keşfetmek ve Avusturya lezzetlerinin tadına bakmak için serbest zaman. Ardından Bratislava’ya hareket. Bratislava’ya varışın ardından rehber eşliğinde serbest şehir turu. Bratislava’dan ayrılış ve Budapeşte’ye hareket. Otele yerleşme. Geceleme Budapeşte otelimizde.

 14. GÜN BUDAPEŞTE

Kahvaltının ardından rehber eşliğinde Budapeşte şehir turu. Rehber eşliğinde gezilecek yerler arasında Kahramanlar Meydanı, Gallert Tepesi, Elizabeth Köprüsü ve Zincirli Köprü bulunmaktadır. Meşhur Tuna Nehri üzerinde yer alan Margaret adasındaki kafe ve restoranlarda yorgunluğunuzu atabilirsiniz. Budapeşte'yi akşamları daha çok seveceksiniz. Işıkların adeta dans ettiği bu muhteşem şehrin hafızalarınızda güzel bir anı olarak yer edeceğinden emin olabilirsiniz. Şehir turundan ardından Belgrad’a gece yolculuğu.

 15. GÜN BELGRAD – SOFYA

Belgrad’a varış ve Belgrad şehir turu, canlılığın ve hareketliliğin sembolü Avrupa’nın en eski kentlerinden biri olan Belgrad şehir turumuzda Sava Nehri’nin Tuna’ya katıldığı noktada Fatih Sultan Mehmet’in uğruna yaralandığı ama fethinin Kanuni Sultan Süleyman’a nasip olduğu Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgrad Kalesi, Kale Meydanı, Taş Meydan, gezilecek yerlerden bazılarıdır. Verilecek serbest zamanın ardından Sofya’ya hareket. Sofya’ya varışın ardından otele yerleşme. Geceleme Sofya otelimizde.

 16. GÜN SOFYA – İSTANBUL

Kahvaltının ardından rehber eşliğinde panoramik Sofya şehir turu. Gezimizde AleksanderNevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento görülecek yerlerden bazılarıdır. Alışveriş ve serbest zaman için ayrılan sürenin sonunda toplanma ve İstanbul’a hareket. Akşam 23.00 gibi İstanbul’a varış. Bir sonraki Rüya Rota’da buluşmak üzere…

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 

 • Lüks otobüslerle şehirlerarası yolculuk
 • İtalya-Yunanistan arası Adriyatik'te gemi yolculuğu
 • Venedik şehir merkezinden Vaporetto ile limana ulaşım
 • 10 gece konaklama
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası
 • Tüm ekstra turlar
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Konaklama kahvaltıları (9 gün)
 • Şehir vergileri
 • Bagaj Hakkı

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 

 • Müze Ören Yerleri ücretleri
 • Schengen vize ücreti : 135 Euro (Yeşil pasaportu veya vizesi olmayanlar için)
 • Bireysel harcamalar
 • Programda Belirtilmeyen Kahvaltı, Öğle ve Akşam Yemekleri
 • Seyahat Güvence Paketi
 • Yurtdışı çıkış harcı

 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  1.Ek Bilgiler

  Profosyonel Rehber :

  Şehrin tarihi ve kültürel mirası gezilip görülebilecek yerler ve şehri genel hatlarıyla tanımanıza yardımcı olan kişi. Şehirlerde belli başlı gezilmesi gereken yerleri size gezdiren , toplanma ve hareket saatleri konusunda size bilgi veren , keyifli bir tatil geçirmeniz için sizlere yön gösterici kişidir.

   Avrupa Rüyası Eko turunda molalar :

  AB karayolları yönetmeliğine göre aracımızın her 3 saatte bir mola vermesi gerekmektedir. Mola süreleri rehberler tarafından anlık ihtiyaç ve bir sonraki noktaya varışa göre düzenlenmektedir.Ancak ihtiyaç halinde ve acil durumlarda da mola verilmektedir.

   Tek katılan misafirlerimiz :

  Tek başınıza katılmanızda hiçbir engel yok, tam aksine Avrupa Rüyası ile onlarca güzel şehri keşfederken yeni maceraperestlerle tanışma ve unutulmaz dostluklar kurma şansınız olacaktır. Bütün otel konaklamalarınız 2 kişilik odalarda ve sizin gibi bu seyahate tek başına katılan başka bir misafirimiz ile beraber yapılmaktadır. Adriyatik denizinde yapacak olduğumuz (İgoumenitsa – Bari ) gece yolculuğumuzda konaklama 4 kişilik kabinlerde yapılmaktadır.

   Avrupa Rüyası Eko turunda zaman planlaması :

  Gidilen her ülkede aynı oranda zaman geçirilmemektedir. Şehirlerin büyüklüğü ve geçirilecek en ideal vakitlerin defalarca tecrübe edinilerek hazırlandığından dolayı 2019 programları en ideal planlama ölçüleri çerçevesinde hazırlanmıştır. Şehirler için belirlenen süreler tur esnasında oluşabilecek ekstrem durumlarda rehber tarafından değiştirilebilir. Program’ı uygulamak ve mevcut saatlere göre hareket etmek rehberin ve misafirlerimizin sorumluluğundadır. Rehber gidişata göre karar verme noktasında yetkilidir.

   İlk Defa Yurt Dışına Çıkan Misafirlerimiz :

  AVRUPA RÜYASI’ na katılım için daha önce yurt dışına çıkmış olmak veya yabancı dil bilmek gibi bir şart yoktur. Tur esnasında çok ekstrem durumlar olmadıkça çok rahat bir şekilde turunuzu tamamlayabilirsiniz.

   Avrupa Rüyası Eko Turunda ne kadar harcama yaparım?

  Avrupa Rüyası ” Herkese Avrupa “ mottosuyla hazırlandığından dolayı katılımcılarının seyahat boyunca minimum maliyetlerle yurda dönüş yapmasını öncelemektedir. Bu sebeple ekstra tur vb. ad altında Avrupa Rüyası sizden 1 € dahi ekstra ücret talep etmez. Program tarihi yaklaştığında katılımcılara bir alışveriş listesi verilmektedir. Ekibimiz yolculuk öncesi bu detayların tamamını size bildirecektir. Neredeyse tüm ülkelerde Türk lokantası bulabilir ayrıca gidilen şehirlerin yöresel lezzetlerini tadabilirsiniz. Ailenize alacağınız küçük hediyeler dahil ortalama 500€ seyahat boyunca yeterli olacaktır.

   Avrupa Rüyası Eko Turu yorucu olur mu ?

  Her sabah bir başka ülkede uyanmanın adıdır Avrupa Rüyası. Yolculuğunuzda da mutlaka yorulacaksınız ama bunlar sizi çok yıpratmayan, tatlı yorgunluklar olarak kalacak. Otobüs yolculuğunu keyifli hale getiren en önemli öge elbette siz değerli misafirlerimiz. Yolculuğumuzdaki ikinci önemli öge de bizce yollar. Gitmiş olduğumuz ülkelerin birçoğunda rahat yollar ve dinlenme tesisleri bulunmaktadır. Yolculuğunuz boyunca birçok kere otobüste olduğunuzu bile unutacaksınız. Otobüs evinize dönüşecek. Konaklamalar yorulduğunuzu hissetmeye başladığınız zamanlara göre planlanmıştır.

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri

  AVRUPA TURLARIMIZDA, MULTİ SCHENGEN VİZESİ GEREKMEKTEDİR. Yeşil pasaport sahipleri vizeden muaftır.

   Tura katılmak için başvuru yapacağım ama pasaportumun olmasına gerek var mı?

  Pasaport başvurunuzu tur başlangıç tarihine 4 ay kala yapabilirsiniz. Bu yüzden turlara başvuru sırasında pasaportunuzun olması zorunluluğu yoktur.

   Pasaportumu ne zaman çıkartmalıyım?

  Seyahatinize 3 ay kala vize işlemleriniz başlayacağı için tur başlangıç tarihinden 4 ay önce pasaportunuzun en az 2 yıllık olarak temin edilmiş olması gerekmektedir. Pasaportunuzun tur tarihinden sonra en az 6 ay daha geçerliliğinin olması gerekmektedir.

   Pasaportumu nereden nasıl çıkartacağım?

  Pasaport başvurunuzu tur başlangıç tarihinden en az 4 ay önce bulunduğunuz il ve ilçenin Nüfus Müdürlüğünden yapabilirsiniz. Randevunuzu www.epasaport.gov.tradresinden randevu alabilirsiniz. Detaylı bilgi için internet adresini ziyaret edebilirsiniz.

  Nüfus müdürlüğünüzden umuma mahsus (bordo), yeşil (hususi) ve diğer pasaport türleri için başvuru yapabilirsiniz. Bordo pasaport için gerekli olan belgeler: 

  • 1. T.C. Nüfus cüzdanı aslı  
  • 2. 2 adet pasaport biyometrik resmi (Son 6 ayda çekilmiş olması önemli)  
  • 3. Müracaat sırasında parmak izi alınacaktır. 
  • 4. Varsa daha önce alınmış pasaportların aslı  
  • 5. Pasaport harç ve cüzdan bedellerinin dekontu ile birlikte şahsen başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra ortalama bir hafta içerisinde pasaportunuz çıkmaktadır. Pasaport işleminizi tamamladıktan sonra vize işlemlerine geçebilirsiniz. Yeşil pasaportlu veya AB vatandaşıysanız, vize için herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur.
   Vize işlemlerini kendim yapabilir miyim?

  İsteyen katılımcımız vize işlemlerini kendisi yapabilir ya da Avrupa Rüyası vize koordinasyon ekibi aracılığıyla başvurusunu yapabilir.

   Vize işlemleri nasıl yapılıyor?
  • 1. Katılımcılara tarafımızca konsolosluklardan randevu alınır. Randevu tarih ve saatleri konsoloslukların yoğunluğuna göre değişkenlik göstermektedir.
  • 2. Katılımcılara mail aracılığıyla vize evrak listesi gönderilir.
  • 3. Evraklar hakkında her türlü soruyu vize koordinasyon ekibimize sorabilirsiniz.
  • 4. Vize evraklarınız kontrol edilir, eksik ya da yanlış evrak varsa tarafınıza bildirilir.
  • 5. Katılımcı vize randevusuna gelerek parmak izini verir. Vize işlemleri tamamlanır.
  • 6. Konsolosluklar kişiye göre ek evrak isteme yetkisine sahiptir. Vize başvurusu sırasında mülakat ya da benzeri görüşme olmamaktadır.
  • 7. İstenen evrakların tamamı eksiksiz temin edilmelidir.
  • 8. Katılımcıların son 6 aylık banka dökümlerini yanlarında vize başvurusuna gelirken getirmelidir ve son 10 gün içinde alınmış güncel olması gerekir. Son 6 aylık hesap dökümü bankadan kaşeli imzalı olmalıdır. Hareketli (sürekli kullanılan bir hesap) olmalıdır. Hesapta seyahat için kullanılmak üzere ayrılmış en az 10 bin TL bulunmalıdır.
  • 9. Katılımcı öğrenciyse masraflarını karşılayacak kişinin (Sponsor olanın) evraklarını hazırlamalıdır. Katılımcı özel sektör çalışanıysa kendi şirketinin evraklarını hazırlamalıdır. Katılımcı memursa kendi kurumunun evraklarını hazırlamalıdır. Evraklarla ilgili detaylı bilgileri vize ekibimiz katılımcılara mail aracılığıyla bildirilir.
   Vize işlemlerini hangi şehirden yapmalıyım?

  Vize başvurusu yapacağınız il sizin ikamet adresiniz, okuduğunuz veya çalıştığınız şehre göre değişiklik göstermektedir. Vize işlemleriniz tur başlangıç tarihine 90 gün kala başlamaktadır. Gereken evraklar tamamladıktan sonra Avrupa Rüyası Vize Koordinasyon Ekibi aracılığıyla ile başvurunuzu gerçekleştirirsiniz.