ANKARA ÇIKIŞLI KIBRIS TURU

3 GECE 4 GÜN - YARIM PANSİYON

UÇAK BİLETİ - ALAN TRANSFERİ - OTEL - 2 GÜN PROFESYONEL KOKARTLI REHBER EŞLİĞİNDE ÇEVRE GEZİSİ
ÜCRETE DAHİL!

1. Gün: Ankara, Kıbrıs

Uçuş için gerekli check in ve bagaj işlemleri sonrası Pegasus Havayolları'nın tarifeli seferi ile Kıbrıs'a hareket. Bölgeye varış sonrasında İstanbul, İzmir ve diğer illerinden uçakla gelen konuklarımızla buluşma ve bizleri bekleyen özel aracımız ile otele transfer. Tüm gün serbest zaman ve otel hizmetlerinden yararlanma. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


2. Gün: Tüm Gün Lefkoşa ve Gazimagosa Turu

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Lefkoşa ve Gazimağusa Turu için hareket. Günboyu gerçekleştireceğimiz gezimizde ilk olarak Lefkoşa'da; Boğaz Şehitliği, Kıbrıs Türk Kuvvetleri Alay Doktoru Binbaşı Dr. Nihat İlhan'ın eşi ve 3 çocuğunun binbaşının görevde olduğu sırada korunmak için sığındıkları banyoda Rumlar tarafından acımasızca 1963 Noeli'nde şehit edildiği binanın günümüzde müze olarak kullanıldığı Barbarlık Müzesi, panoramik olarak Yeşil Hat, Ledra Palas Otel ve Sınır Kapısı, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Tarihi Girne Kapısı görülecek yerler arasındadır. Aracımız ile Gazimağusa'ya hareket. KKTC'nin doğu kısmında yer alan bu şehire varışımız ile beraber, Barnabas İncili'nin yazarı St.Barnabas'ın 18.yy'dan kalma zengin bir ikon koleksiyonu bünyesinde barındıran St.Barnabas İkon ve Arkeoloji Müzesi, Mağusa Kalesi ve Venedik Surları gezilmesi. Kale içinde öğle yemeği ve alışveriş için serbest zaman. Gezimize Lala Mustafa Paşa Cami eski adıyla St. Nicola Katedrali ile devam ediyoruz. Lüzinyanlar döneminde inşa edilen bu yapı, tüm Akdeniz dünyasının en güzel Gotik yapılarındandır. 1571 yılında Osmanlı İmparatorluğu'nun fetih politikası sebebiyle yanına bir minare eklenerek camiye çevrilmiştir. Gezimize devam ederken, Namık Kemal Zindanı ve panoramik olarak Yasak Kent görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


3. Gün: Tüm Gün Girne Turu

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Girne Turu için hareket. Gün boyu gerçekleştireceğimiz gezimiz sırasında ilk olarak kuzey sahillerinin tümüne hükmedebilen görüşü, güzel dağ ve deniz manzarası ile gotik mimari tarzının görülmesi gereken en önemli eserlerinden biri olan Bellapais Manastırı, Karaoğlanoğlu Şehitliği ve Çıkarma Plajı, Mavi Köşk ziyaret edilecek noktalar arasındadır. Mavi Köşk; İtalyan asıllı Rum olan Paolo Paolides tarafından 1957'de yaptırılmıştır. Paolides avukat olmasına karşın aynı zamanda Ortadoğu'nun en büyük silah tüccarıydı. Sanata düşkün biri olarak evini birçok sanat eseri ile donatmıştı. Günümüzde Mavi Köşk, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin himayesinde ziyaretlere açık tutulmaktadır. Gezimize Lüziyanlar ve Venedikliler tarafından yenilenerek bugünkü görüntüsünü alan M.S.7 yy'dan kalma Bizans kalesi olan ve içindeki Batık Gemi Müzesi'nde tarihin bilinen en eski batığının yer aldığı 2300 yıl önce Girne açıklarında batan bir geminin kalıntıları bulunan Girne Kalesi ile devam ediyoruz. Kale ziyareti sonrasında Yat Limanı gezisi ile turumuza devam edeceğiz. Girne hiç şüphesiz ki Akdeniz'in en gizemli ve en güzel şehridir. Kıyı şeridi boyunca güzel kumsalları bulunan şehir, tatil komplekslerinin en yoğun bulunduğu şehir unvanını taşıyor. Akdeniz ve Beşparmak Dağları arasında kalan Girne, M.Ö. 10 yy'da Akatlar tarafından kurulmuştur. Şehrin en güzel yeri marina(liman), eski Venedik evleri, restaurant ve tavernalar ile çevrilidir. Girne limanı renkli balıkçı kayıkları ve lüks yatlar ile dolup taşmaktadır. Gezimize Tarihi Limanı ve Girne çarşısını kapsayan kısa bir yürüyüş ile devam ediyoruz ve sonrasında vereceğimiz alışveriş molası ve serbest zaman ile turumuzun sonu. Otele transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


4. Gün: Kıbrıs, Ankara

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Rehberimizin belirteceği saatte buluşma ve havalimanına transfer. Pegasus'un tarifeli seferi ile Ankara’ya hareket. Bizleri bekleyen özel aracımız ile transfer ve hizmetlerimizin sonu. Bir başka gezimizde buluşmak dileğiyle.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Pegasus ile Ankara – Kıbrıs – Ankara gidiş dönüş uçak bileti
 • Tüm Havaalanı Transferleri ve ulaşımlar
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Seçilen otellerde 3 gece konaklama
 • 3 adet sabah kahvaltısı
 • 3 Adet akşam yemeği
 • Pegasus uçuşlarında 15 Kg bagaj hakkı
 • Tecrübeli Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Tüm otel ve şehir vergileri
 • Havalimanı vergileri ve alan hizmetleri
 • Seyahat Sağlık Sigorta Güvence Poliçesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze- ören yeri giriş ücretleri.
 • Kişisel harcamalar.
 • Öğle Yemekleri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  1.Ek Bilgiler

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri